Movie Club

Moderator: RaptoR

User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Movie Club

Post by Jaunty »

Cu notele/voturile mi se pare ok atât
Cristan » Fri Aug 08, 2014 2:21 pm wrote:Se poate face un poll la sfarsitul fiecarui ciclu de propuneri, sa se voteze cel mai apreciat film, dar doar asa, de palmares, fara alta miza.
cât și
Mahdi » Fri Aug 08, 2014 2:28 pm wrote:Eu propun aşa: la sfârşitul fiecărei săptămâni de vizionat, o zi de notat filmul pe topic dedicat (cu note de la 1 la 10). Cine vrea să lase review mai detaliat, lasă. Trecem media la catastif, iar după ce s-au văzut toate filmele propuse, clasament şi eventual premiere simbolică cu jocuri mărunţiş.

Aş propune descalificarea celor care nu votează de un anumit număr de ori. Nu mi se pare corect ca cineva să propună un film, dar să nu se obosească să le vadă pe ale celorlalţi.
Le-am putea face pe ambele. Doar cu notele sunt un pic în dubiu, nu cred că ar trebui să fie obligatorii. Feedback-ul da, oricât de succint. Însă mi se pare un pic meschin să notez un film.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Movie Club

Post by Stokkolm »

Cand se termina "saptamana"?
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

La o săptămâna de la data postului făcut de cg, deci vineri la ora 10:22.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

Bun, deci prima săptămână s-a încheiat. Ar fi rândul lui Jaunty să propună un film.

Acum întrebare, câți au și văzut filmul lui cg? Mă gândeam la ce spuneau Jaunty și Mahdi, ce ziceți ca în loc de voturi să revenim la propunerea mea inițială cu like/dislike? În fiecare săptămână participanții spun pe topicul dedicat dacă le-a plăcut sau nu filmul, nu e nevoie de ceva detaliat, doar să fie ceva ca să știm cine rămâne în contact cu jocul și să avem un clasament mai mult sau mai puțin simbolic. Cei care nu postează două săptămâni la rând (adică nu revin în a doua săptămână și cu ”votul” pentru filmul trecut) vor fi eliminați.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Movie Club

Post by Jaunty »

Gata? Pardon, aveam impresia că mai am până diseară. Am să-l văd azi.

Eu propun The Duellists (1977)
User avatar
Michilangelo
Headless Kamikaze
Posts: 330
Joined: 2 Mar 2014, 19:24

Re: Movie Club

Post by Michilangelo »

Sunt de acord cu TG. Oricum, eu am presupus ca un astfel de club cere de la sine ca toti participantii sa isi dea cu parerea.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

Reminder, azi Mahdi propune un film. Până acum cei care nu au dat semn de viață două săptămâni la rând sunt Cristan, Sorel și cataclism, dacă nu răspund în următoarele zile îi scot de pe listă.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Movie Club

Post by Cristan »

Hold your horses, unii mai au o viata, nu au timp de filme. :) Glumesc, am fost foarte ocupat / plecat, n-am reusit sa vad niciun film, dar recuperez.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Movie Club

Post by Mahdi »

Scuze pentru întârziere. Deschid mâine dimineaţă un thread cu filmul propus, dacă nu vă supăraţi.
REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

Mâine ar trebui să fie rândul lui Mafio... that ain't gonna happen. Nu a postat deloc la ultimele 2 filme și practic nici la primul, ca atare va fi trimis pe la coada listei. Am să le dau mesaj și lui Sorel și Cataclism să văd dacă mai participă sau nu.

Deci mâine Mărar va propune filmul.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Movie Club

Post by Fular »

Hey guys! Guys! Can I join your awesome club? N-am văzut nici o propunere de până acum, dar cum sunt un pic mai relaxat în perioada următoare cred că le voi vedea pe toate.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

Sure, te trec pe listă. :)
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Movie Club

Post by Mahdi »

Michi, tu eşti la rând. Hai cu propunerea.

edit: a, ok, credeam că sâmbăta e ziua de film acum.
Last edited by Mahdi on 6 Sep 2014, 19:03, edited 1 time in total.
REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

Încă nu, mâine la 15 se termină săptămâna. :)

Pe cataclism și Sorel i-am scos de pe listă.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

Sorry guys, n-am avut timp să văd filmul lui Michi, dar rezolv până săptămâna viitoare. :) Deschid imediat thread cu propunerea mea, doar să-mi vină o idee.

Btw, în afară de mine l-a văzut toată lumea or what?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Movie Club

Post by Fular »

Voi lipsi următoarele două săptămâni. A mai rămas să revăd Underground.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Michilangelo
Headless Kamikaze
Posts: 330
Joined: 2 Mar 2014, 19:24

Re: Movie Club

Post by Michilangelo »

Cine e la rand? Pune Stokkolm?
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Movie Club

Post by Stokkolm »

M'scuze. Mi-a confirmat TG ca sarim peste Ailailiou deoarece nu e activ momentan pe forum.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

So, probabil că mai sunt care au văzut filmele dar n-au postat, așa că nu mai eliminăm lumea. Ailailou nu mi-a răspuns la PM, îl pun la sfârșit și dacă revine poate să propună și el un film.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

Well, asta a fost, ne-am rărit mult până la final. Mafio nu a dat pe-aici deși mi-a promis că revine, user neserios ce să mai, iar de la ailailou n-am mai auzit nimic. Recunosc că și eu mai am de văzut filmele lui McWill și Fular, dar jocul e p. much gata. Nu cred că mai are rost vreun poll fiindcă foarte puțini am ajuns până aici. :) In any case, thread-urile cu recomandări rămân și pentru mine jocul și-a servit scopul.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Post Reply

Return to “Movie Club”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests