Quake Live

Multiplayah.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Quake Live

Post by Magicake »

Nu joc dejectia aia :D Si oricum nu putem sa facem server fara bani. Serverul ar trebui sa mearga ok maine, routerul era stricat anyway.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Quake Live

Post by DarthZombie »

Hai mai, nu iti plac loadout-urile si auto-bunnyhopping? Concepte precum "cauta arme prin nivel" si "invata cum sa apesi JUMP ca sa sari cum trebuie" sunt invechite. Eu sper sa se destepteze si sa accepte bani pentru autoaim!
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Quake Live

Post by Waaagh! »

Sariti pe mine daca ma prindeti in rtw, tot pe la 9ish.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Quake Live

Post by Waaagh! »

Haideti cu mic cu mare la impuscare. Cautati-ma pe steam.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Quake Live

Post by Cristan »

Un Quake de halloween? Sau AVP, ca tot il dadura gratis gog.com?
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Quake Live

Post by Waaagh! »

Crap. Abia acum am vazut postul. Trebuia sa ma bazai pe steam, ca faceam si eu portavoce.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Quake Live

Post by Magicake »

I'll sit the FPS rounds out this time, kinda got bored, dar daca se alege un alt gen de joc nu as ezita sa ma bag :D Un BB? Un Worms? Anyone?
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Quake Live

Post by TG »

bbbbbbbbbbbbb

Dar mă bag și la Worms. Just stop with the FPS. :D
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Quake Live

Post by Cristan »

Daca nu ma insel, au fost doar vreo 3 sambete in care s-a jucat. Deja e prea mult? :)

Dar e ok sa si sa schimbam.

De acord cu Worms, sign me up. (Armageddon sau Reloaded de pe steam?)

Sau, ca sa nu mai fim doar niste old geezers ancorati in trecut, putem incerca si ceva mai nou:

Magicka? Altitude? Altceva mic si fun si de prin bundles, sa il aiba toata lumea?

Ceva racing? Sonic Racing Transformed (mega fun, recomand 10/10!), Burnout Paradise sau Fuel, ca probabil le are toata lumea, un NFS (eu am Hot Pursuit ala din 2012), sau SkyDrift cu avioane.

Ceva strategie? Greed Corp (probabil ca il are toata lumea) sau Skulls of the Shogun. Sunt pe ture si se termina rapid. Ar mai fi si Frozen Synapse, dar eu n-am terminat nici tutorialul.

Un online shooter aproape mort, unde am fi singurii pe server? Plain Sight e ceva mai original, sau Lead and Gold, sau chiar Shattered Horizon (shooter in zeroG, am apucat sa joc de cateva ori, e ceva deosebit).

le: Forum Conquest? :p
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Quake Live

Post by TG »

Și Armageddon e pe Steam. Dar dacă nu ați avut ocazia încercați Blood Bowl, maybe you'll like it.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Quake Live

Post by Cristan »

TG » Mon Nov 03, 2014 2:35 pm wrote: Dar dacă nu ați avut ocazia încercați Blood Bowl, maybe you'll like it.
Stiu ca BB e fun, dar eu unul nu mai am nici radare si nici timp sa ma apuc de un joc care necesita ore bune doar ca sa inveti cum se joaca. Si in general nu prea mai imi permit sa investesc ore multe intr-un singur joc. (Dark Souls si Divinity inca asteapta dupa mine :) )
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Quake Live

Post by DarthZombie »

La Worms m-as baga, presupun ca merge si varianta australiana in MP cata vreme serverele sunt tot alea WormNet.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Quake Live

Post by Waaagh! »

I'll pass the worms. Mult prea complex pentru mine. bb mi se parea interesant de mult, cu celelalte titluri mentionate sunt cam paralel dar ma interesez dupa ce va hotarati si va anunt.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Quake Live

Post by ola small dickie »

Championship Manager 01/02?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Quake Live

Post by DarthZombie »

Waaagh! » Tue Nov 04, 2014 8:56 am wrote:I'll pass the worms. Mult prea complex pentru mine.
Ok, I gues-
Waaagh! » Tue Nov 04, 2014 8:56 am wrote:bb mi se parea interesant de mult
Pai ori Worms e complex, ori vrei sa joci BB, you can't have both dammit! :lol:
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Quake Live

Post by Soarecu »

Magicka Wizard Wars sau normalul? Din ce am vazut asta nou pare fun la greu, dar cum LoL-ul nu ma lasa sa mai incerc si altceva nu am apucat sa joc inca, dar parca m-as baga la un Wizard Wars :)
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Quake Live

Post by Waaagh! »

DarthZombie » Tue Nov 04, 2014 8:05 am wrote: Pai ori Worms e complex, ori vrei sa joci BB, you can't have both dammit! :lol:
Deci chiar cred ca mi-ar placea bb, dar worms e fml level of complicated.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Quake Live

Post by DarthZombie »

E destul de simplu Worms, poate fi jucat din prima de catre oricine. La BB esti maturat pe podea daca nu stai cateva ore sa frunzaresti regulamentul, si vei cam suge destula vreme. Dar ambele sunt misto in felul lor, deci sa nu iei asta ca pe un motiv sa eviti BB [mai ales ca TG nu mi-ar ierta-o].
Post Reply

Return to “Tournaments & Gaming Nights”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests