Poze din calatorii

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
Post Reply
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3671
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Poze din calatorii

Post by marvas »

Inspirat fiind de aventurile lui Waaagh, m-am gandit sa deschid topicul de fata care va fi alipit celuilalt cand e gata istorisirea din Rusia a tovarasului. Drept urmare pana atunci o sa las titlul asta anost inspirat de revista "Ioana".

Probabil fiecare am adunat tot felul de poze din calatorii peste care nu ne-am uitat de multa vreme. In thread-ul de fata avem ocazia sa ne laudam celorlalti cu locurile prin care am umblat, dar neaparat cu poze. Preferabil nealterate. Si maxim 3 poze pe zi.

Portul din Rotterdam, 2014. Poza facuta din turnul Euromast cu vedere spre Mordor.

Image
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Poze din calatorii

Post by RaptoR »

Plaja din Benidorm, plus o insula din apropiere vazute de la etajul 43 al celui mai inalt hotel din Europa, Hotel Gran Bali (nu stiu daca mai e cel mai inalt, a fost la un moment dat)

Image

Image

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6099
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Poze din calatorii

Post by Mahdi »

Poze din Paris, de-acum 3 luni:
Spoiler for în turn la notre dame:
Image
Spoiler for awesome stuff la luvru:
Image
Spoiler for nu se putea fără:
Image
REMEMBER CITADEL
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Poze din calatorii

Post by brutalistu »

Spoiler:
Image
Ignore the fuckers blocking the awesome view
Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3671
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Poze din calatorii

Post by marvas »

Porto, 2013. Oras recunoscut pentru faptul ca se muta lumea in Lisabona.

Image

Braga, 2013. (Bragging)

Image
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Poze din calatorii

Post by rdo »

Buzau nu va mai place ...
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Poze din calatorii

Post by .chester »

Image

Cine zice ca nu-i frumos la Constanta?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3671
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Poze din calatorii

Post by marvas »

Bruxelles, 2014.

Image

Locul exact de unde s-a facut poza de mai sus.

Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3671
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Poze din calatorii

Post by marvas »

Copenhaga, 2013.

Image


Keep 'em coming, don't keep 'em for yourselves, peoples!
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6099
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Poze din calatorii

Post by Mahdi »

Bump cu o destinaţie neaoşă, mai puţin spectaculoasă, însă nu lipsită de farmec: Biertan, în jud. Sibiu, unde în fiecare vară se ţine un festival de filme horror. Atracţia principală e biserica gotică fortificată pe dealul din mijlocul satului.

Image

Image

Image

Ultima poză e făcută într-o chilioară din curtea bisericii, despre care am aflat mai târziu că e aşa numita "cameră a împăcării". Cuplurile care doreau să se despartă erau închise aici două săptămâni, având un singur pat şi un singur blid. Despre veceu n-am întrebat, dar am înţeles că dintre toate perechile care au trecut pragul camerei, doar una a rămas hotărâtă să se despartă. Cool story bro.
REMEMBER CITADEL
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3671
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Poze din calatorii

Post by marvas »

Gent, 2014. Nu am reusit anul trecut sa ajung in Bucuresti la Comic-Con asa ca am cautat altul si astfel am ajuns la FACTS, Comic-Con-ul din Belgia.

Image

Nu aveam nici o asteptare de la acest oras pentru ca aveam de stat doar doua zile, scopul fiind sa am timp mai mult pentru Bruges si Bruxelles.
Nici nu m-am interesat de atractii turistice locale preferand sa le descopar singur, deci asteptarile mi-au fost foarte usor intrecute.

Image

Am amintiri frumoase cu un chelner care semana FOARTE bine cu Gerard Depardieu, asa ca o sa-i spunem Gerard. Imaginati-va un Gerard Depardieu rotofei cu un sort legat la brau, care se plimba pe o terasa de colo incoace, rade si vorbeste tare cu toata lumea si face cu ochiul doamnelor.

Gerard vorbea doar franceza si flamanda, dar nici nu am apucat sa-i sugeram ca nu intelegem ce zice ca el deja flirta cu domnisoara marvas. Meniul vorbea aceeasi limba ca si el si nu reuseam sa-mi dau seama de ce provenienta sunt steak-urile de acolo. Pana la urma am ales unul la intamplare. Gerard s-a uitat putin la mine citindu-mi nedumerirea pe fata si a inceput sa indice cate un cuvant de pe meniu si sa imite cu voce tare animalul corespunzator spre amuzamentul tuturor celor din jur. Astfel am evitat cu succes un steak din carne de cal.

Mai am amintiri frumoase cu un castel care semana cu cel de coperta de la Stronghold Crusader.

Image Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3671
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Poze din calatorii

Post by marvas »

salutari din capitala baghetelor! E frumos aici. Am gasit chiar si un fel de mancare pe placul vostru.
Spoiler for HON HON HON!:
Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6099
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Poze din calatorii

Post by Mahdi »

salutări din țara spaghetelor. m-am întâlnit azi dimineață cu Juve. e angajat cu normă întreagă la San Lorenzo, de-aia nu mai intră pe forum.
Spoiler:
Image
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Poze din calatorii

Post by Waaagh! »

Cand are timp de sala?
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1380
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Poze din calatorii

Post by Fular »

Aia e doar o platoşă cu ţâţe ca aia din Batman şi Robin.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest