Pillars of Eternity

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Pillars of Eternity

Post by McWilliams »

M-ar tenta un Royal Edition, pentru toate elementele cuprinse pe langa jocul propriu-zis, dar... probabil ca la un pret de 50-60 de euro. Presupun ca jocul a venit cu un cost mai mic pentru backers, nu?
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Pillars of Eternity

Post by TG »

Sunt câteva bug-uri majore din câte am auzit, dar fiind atât de mari și evidente, mă aștept să fie reparate cu primul patch. În rest, n-am observat nimic (mă rog, abia am început să joc dar na), cu siguranță nu se poate pune problema de crash-uri cum se auzea. Not even once.

Jocul în sine se simte foarte polished, poate prea mult. Nu îmi dau încă cu părerea despre cum mi se pare, fiindcă e prea devreme, dar dpdv tehnic pare să fie ușor de rezolvat din primul patch, nu cred că se poate pune problema de 1/2/3 luni. Doar că trebuie verificate forumurile să știi cele 3-4 bug-uri majore și să le poți evita.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Pillars of Eternity

Post by kensky »

Crashuri sunt in prostie in anumite zone pt multi, iar buguri sunt destule majore nu doar 3-4; mai dureaza ceva timp pana sa fie jucabil fara teama
Oricum ma bucur pt obsidian, probabil jocul s-a vandut destul de bine, pe steam e dublu peaku' de playeri fata de wasteland sau original sin
Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Pillars of Eternity

Post by Mahdi »

Am jucat vreo 3 ore, care au zburat într-o clipită. N-am observat nimic suspect, am evitat doar să dau dublu click pe iteme în inventory - am înţeles că asta ar provoca ceva probleme. Mai e ceva major ce ar trebui să ştiu dinainte? Am un amic care are deja 30 de ore în el (lol) şi zice că n-a avut nicio problemă până acum. Multiplayer nu mă interesează deocamdată.

În rest, într-adevăr, foarte frumos finisat, mai ales în comparaţie cu alte jocuri kickstarted (Wasteland 2, mă uit la tine).
McWilliams wrote:Presupun ca jocul a venit cu un cost mai mic pentru backers, nu?
Yep. Ca early backer am dat 20$.
REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Pillars of Eternity

Post by TG »

Da, acum na, prin natura lor bug-urile nu apar la toată lumea. Eu ziceam că sunt câteva majore care se aplică la toți, în rest probleme or fi, dar depinde și de baftă/configurații/etc.

Da Mahdi, mai e ăla cu stack-ul bonusurilor. https://steamcommunity.com/app/291650/d ... 976258195/

Nu știu cu vânzările, e greu să-mi dau seama, Divinity a stat vreo 2 săptămâni pe prima poziție, dar atunci nu era GTA V acolo. Oricum însă, câștigul e mai mare pentru Obsidian, jocul fiind deja finanțat în totalitate.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Zaorish
Headcrab
Posts: 98
Joined: 5 Mar 2014, 12:31

Re: Pillars of Eternity

Post by Zaorish »

kensky » 30 Mar 2015, 18:02 wrote:Aha de ceva vreme au cam bagat restrictie de cumparare la toate jocurile cred; inca merge luat cu vpn sau proxy dar e de preferat sa se verifice daca nu sunt region locked cheile
In cazul asta nu sunt. Eu am luat de acolo, cu Hola si paypal si s-a activat fara nici o problema.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Pillars of Eternity

Post by kensky »

Image

:lol: :lol:
Image
User avatar
DreadWing
Headless Kamikaze
Posts: 277
Joined: 2 Mar 2014, 21:13

Re: Pillars of Eternity

Post by DreadWing »

Roderic's Keep. Apropo, pe la ce level ar trebui abordat quest-ul? Sau tine mai mult de companions? Momentam am doar 3 (Aloth the wizzard, Eder the fighter si Durance the priest).

Am vreo 8 ore de gameplay. E foarte Baldurish ceea ce e ok, pana la urma asta s-a promis. Dar, ca tot veni vorba, nu sint prea incantat de companions. La prima vedere par neinteresanti si am citit ca nu interactioneaza intre ei. And I'm a sucker for Bioware stereotypes.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Pillars of Eternity

Post by kensky »

vb intre ei cand ajungi in oras, pellagina se contreaza mereu cu durance sau sagani il ia la misto pe eder de multe ori :)

http://www.reddit.com/r/projecteternity ... abilities/
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Pillars of Eternity

Post by Magicake »

La cate bug-uri ziceti ca are, incep sa nu mai fiu dezamagit ca nu l-am luat inca :lol: Il joc dupa ce termin cu Witcher 3.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Pillars of Eternity

Post by Mahdi »

La cum au fost primele 2 Witcher-uri la lansare, s-ar putea să ai norocul ca W3 să fie mai buggy ca PoE. :D
REMEMBER CITADEL
User avatar
TimmY
Headcrab
Posts: 56
Joined: 2 Mar 2014, 17:45

Re: Pillars of Eternity

Post by TimmY »

Eu am numa' 26 ore jucate și nu am dat peste nici un gamebreaking bug. Pathfinding-ul în combat mă cam enervează mai ales în spații strâmpte, dar merge.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Pillars of Eternity

Post by kensky »

pai probabil ai citit despre alea majore si ai incercat sa le eviti; eu tocmai m-am batut cu primul dragon si mi-a disparut pe la mijlocul luptei :lol:
Image
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Pillars of Eternity

Post by kensky »

http://www.dsogaming.com/news/pillars-o ... ree-weeks/

probabil doar o treime sau mai putin din aia is pt pillars dar abia s-a lansat :D
Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Pillars of Eternity

Post by Mahdi »

Image
REMEMBER CITADEL
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Pillars of Eternity

Post by kensky »

Image
Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Pillars of Eternity

Post by DarthZombie »

Are they really from Bioware? 'Cause I don't see them gay cookies in 'dere, tell you what!
User avatar
Mikael
Zergling
Posts: 168
Joined: 25 May 2014, 09:59

Re: Pillars of Eternity

Post by Mikael »

User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Pillars of Eternity

Post by TG »

Pică bine în weekend.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Pillars of Eternity

Post by Mahdi »

REMEMBER CITADEL
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests