ROBLOX

Dacă se joacă online, aici puteți discuta despre el.
Post Reply
PiNG
Space Invader
Posts: 7
Joined: 22 Apr 2015, 20:37

ROBLOX

Post by PiNG »

Stiu ca o sariti la mine cu cuvinte de genul:"ce joc e asta" sau "de ce vrei sa ne prezinti jocul".Dar o sa incep cu inceputul:ROBLOX nu va fi niciodata o problema de comunitate,deoarece este o comunitate interesanta.Intradevar te ajuta mult...
Ce e asa de special ROBLOX?.Pai jocul e online,ai o tona(si cand ma refer la o tona,ma refer la un billion de haine/palarii etc) si character-ul poate fi customizabil dupa bunul plac.Chestia e ca preturile sunt prea piperita,din cauza "problemei falimentarii" ROBLOX-ului,care a dus pretul la 100 TX si la 10 RBX(TIX-Tichete si RBX-Robux-uri).Un alt lucru interesant este ca poti sa fi/sa creezi group-uri,si cred ca sunt un milion de grupuri create pana acum.Jocul e cam "prafuit" pt unii,dar exista mii si mii de jocuri gandite dupa jocurile uriase,ca DayZ(faimosul Apocalyse Rising),Left 4 Dead,Call of Duty(Reason 2 Die sau Call of Robloxia 5:Roblox at War) etc.Va las mai jos un trailer interesant,care la final va intreaba:"Ce vrei sa construesti?"
phpBB [video]
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: ROBLOX

Post by Mafio »

N-am înțeles.
PiNG
Space Invader
Posts: 7
Joined: 22 Apr 2015, 20:37

Re: ROBLOX

Post by PiNG »

Ideea e ca ROBLOX e tip sandbox,cubic mai pe intelesul gamerilor si poti customiza caracterul dupa bunul plac..Si are jocuri bune..
Post Reply

Return to “Online”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests