Witcher 3

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Witcher 3

Post by .chester »

Mai era si altceva de inteles? Ai zis ca Witcher 3 merita piratat in draci pe PC, pt ca asta e respectul pe care CD Projekt il merita direct proportional cu respectul pe care l-au aratat ei pt platforma care i-a consacrat. Respectul fiind pierdut, in opinia ta, pentru ca grafica nu e nu stiu cum (tot n-am inteles de ce anume te plangi). Deci sa moara cu totii in flacari si sa nu mai faca niciun ban pe jocul asta.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Witcher 3

Post by Fedaykin »

Omule, se pune problema ca in mod vizibil au bibilit versiunea de console si au facut o treaba foarte buna - iar in acelasi timp si-au bagat picioarele adanc si repetat in varianta de PC, in ciuda a tot ce au declarat pana acum

Ma rog, fiecare intelege notiunea de "respect" dupa cum il merita...
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Witcher 3

Post by .chester »

Cum am zis, pari sa fii singurul cu problema asta. Poate esti tu mai sensibilos.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Witcher 3

Post by Waaagh! »

Ei, singurul. Vuieste internetul.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Witcher 3

Post by MC »

Adevarul e ca la cat au batut apa in piua ca va arata nu stiu cum, ca nu vor face compromisuri pentru varianta de PC, ca ce au aratat prin trailere de gameplay nu e nici macar cu setarile pe ultra si ca o sa cadem pe spate cand vom vedea jocul final...nu ma mir ca ii huiduie o parte a internetului. Mai ales cei care pun botul la astfel de "declaratii entuziaste."
Cred ca daca erau mai moderati cu propria lor creatie era mai bine. Hype-ul creat nu i-a fost benefic jocului.
Sincer eu o sa-l joc pentru ca iubesc seria si oricum grafica e ultimul lucru la care m-as uita. As da bani in plus doar ca sa pot juca cu grafica lui W1 adus un pic la zi. Atmosfera aia cu siguranta s-a pierdut in Witcher 2 si din ce vad nici in W3 lucrurile nu stau mult mai bine, desi parca se apropie un pic si de primul joc ca atmosfera.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Witcher 3

Post by McWilliams »

O sa-i dai, pana la urma. Mark my words! :grin:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Witcher 3

Post by Fedaykin »

Ca o mica idee (va rog sa sariti daca in continuare nu merg linkurile, nu vad de ce e o problema cu cele anterioare, dar...)

Decembrie 2014: http://i0.wp.com/gearnuke.com/wp-conten ... tcher1.jpg
PC Ultra: https://i.imgur.com/y4oCZkZ.jpg

Din alta postare:

To be honest AO is better on PC. http://abload.de/img/1m2u6h.jpg
Also Grass density is a bit higher (maybe 5% - 10%) http://abload.de/img/35qup1.jpg
AO is better here again and there is a bit more grass. http://abload.de/img/4lpuc3.jpg
Even shadow resolution seems to be a bit higher (but it is hard to tell from a YT video... as always) http://abload.de/img/5o7uun.jpg

But overall, the game is 1:1 the same. Of course 30 - 60 fps will make a huge difference but when ultra PC settings are as good looking as a console version, then something is wrong for a mainly on PC developed titel
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Witcher 3

Post by Stokkolm »

M-ai facut curios sa vad cum va arata jocul pe PC. Ma refer in niste screenshot-uri care sa nu fie pline de artefacte de jpg salvat la 10% quality. Luate dintr-un video compresat de youtube. Cu culorile convertitie din RGB in YUV de aplicatia de video recording.
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Witcher 3

Post by Fedaykin »

Stii, screenshoturile alea de pe PS4 sufera acelasi "tratament"

Alte bullshit excuses?
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Witcher 3

Post by DarthZombie »

Cu screen-urile alea nu ai reusit sa ma convingi ca varianta de PC = PS4, ba din contra.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Witcher 3

Post by Stokkolm »

Fedaykin » 17 May 2015, 19:21 wrote:Stii, screenshoturile alea de pe PS4 sufera acelasi "tratament"

Alte bullshit excuses?
N-am zis nicaieri ca dau doi bani pe cum arata versiunea de PS4.
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Witcher 3

Post by Fedaykin »

Stokkolm » 17 May 2015, 20:45 wrote:
Fedaykin » 17 May 2015, 19:21 wrote:Stii, screenshoturile alea de pe PS4 sufera acelasi "tratament"

Alte bullshit excuses?
N-am zis nicaieri ca dau doi bani pe cum arata versiunea de PS4.
Bine, nu compari cu versiunea de PS4 - tot ai la dispozitie cel putin 1 site de specialitate care iti uploadeaza screenshoturi la calitate maxima, cu tot cu slider intre versiunea Low si Ultra.

Ultra graphics pt Witcher 3 = mediocru, in cel mai bun caz. Si mai ales - NU se justifica requirements-urile obscene.

Oricum, de-abia astept ca PC reviews sa dea de pamant cu jocul asta de console, pt ca o merita cu desavarsire.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Witcher 3

Post by Mahdi »

Dacă or să dea cu el de pământ doar pentru asta, o să fie bine.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Witcher 3

Post by Waaagh! »

Poate o sa ia numai laude, sa vezi spumele :lol: . ds2 a avut parte de un downgrade grafic foarte serios si totusi a plouat cu note nemeritat de mari (I mean, the game was good, just not that good). Practic nimanui nu i-a pasat.

Eu as fi mult mai suparici pe cu totul alt motiv. Mi se pare inadmisibil ca intr-un joc in care ar trebui sa fii un badass monster hunter si sa-ti ocupi vremea rapunand oratanii, cea mai mare parte a timpului (atat cat am rezistat in el) sa se consume in jurul unor intrigi politice obosite. wtf wants that, tu te-ai plimba cu doua sabioaie in spinare doar ca sa faci combinatii obscure pe la colturi cu tot soiul de dubiosi antipatici? Mai bine ii faceau marketingul ca simulator de politica feudala la coada vacii. Inteleg ca in al doilea au sarit calul si mai tare cu chestia asta. Poate in trei o sa te poata alege prostimea senator or smth, sa vezi atunci nebunie. Trebuie sa-ti aranjezi pleata, sa mergi la lucru la costum, sa votezi legi and shit. Awesome.
Last edited by Waaagh! on 18 May 2015, 10:21, edited 1 time in total.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Witcher 3

Post by TG »

Best game ever, lol.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Witcher 3

Post by kensky »

doar cateva ore w00t
Spoiler:
Image
Image
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Witcher 3

Post by Fedaykin »

Waaagh! » 18 May 2015, 08:57 wrote:Poate o sa ia numai laude, sa vezi spumele :lol: . ds2 a avut parte de un downgrade grafic foarte serios si totusi a plouat cu note nemeritat de mari (I mean, the game was good, just not that good). Practic nimanui nu i-a pasat.

Eu as fi mult mai suparici pe cu totul alt motiv. Mi se pare inadmisibil ca intr-un joc in care ar trebui sa fi un badass monster hunter si sa-ti ocupi vremea rapunand oratanii, cea mai mare parte a timpului (atat cat am rezistat in el) sa se consume in jurul unor intrigi politice obosite. wtf wants that, tu te-ai plimba cu doua sabioaie in spinare doar ca sa faci combinatii obscure pe la colturi cu tot soiul de dubiosi antipatici? Mai bine ii faceau marketingul ca simulator de politica feudala la coada vacii. Inteleg ca in al doilea au sarit calul si mai tare cu chestia asta. Poate in trei o sa te poata alege prostimea senator or smth, sa vezi atunci nebunie. Trebuie sa-ti aranjezi pleata, sa mergi la lucru la costum, sa votezi legi and shit. Awesome.
Vezi ca si in carti e bagat in rahaturi politice la fel de involuntar. Pt ca Child of Surprise care e si Source si pt ca Yennefer si consilieri pt regi si Emhyr & Nilfgaard vs Northern Realms.
In alte cuvinte, se leaga una de alta pt ca Geraltu a' lu Rivia are un talent extrem de a fi bagat la mijloc.
User avatar
Mikael
Zergling
Posts: 168
Joined: 25 May 2014, 09:59

Re: Witcher 3

Post by Mikael »



Iar mie unul imi convine ca jocurile sunt tinute in frau de console (desi sunt tinute un pic prea mult), pt ca altfel ar trebui sa-mi schimb computerul anual. Probabil ca nu m-ar deranja daca as trai intr-o alta tara, dar cu banii castigati aici nu-mi permit.
Last edited by Mikael on 18 May 2015, 10:06, edited 1 time in total.
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Witcher 3

Post by Fedaykin »

Prima oara am luat si eu, ca tot omul, la bascalie video-ul ala.

Din pacate, e pe cat se poate de adevarat
User avatar
NickoTyn
Space Invader
Posts: 44
Joined: 2 Mar 2014, 19:14

Re: Witcher 3

Post by NickoTyn »

Cand Ubisoft a lansat AC:Unity si mergea super prost pe sisteme high-end toata lumea s-a plans ca de ce nu e optimizat jocul. Dar au uitat sa spuna ca jocul arata foarte bine.

Acum CDPR au "optimizat" jocul lor ca sa nu sara lumea de cur in sus ca nu au optimizat jocul pe PC (platforma lor consacrata) si ca este un port de cacat. Aceeasi oameni acum sunt nemultumiti pentru ca au optimizat jocul ca sa nu fie un port de cacat, dar totusi e un port de cacat pentru ca nu merge ca un cacat pe sisteme high-end.

Nu ai cum sa ii multumesti pe astia care se plang de una si de alta doar ca sa atraga atentia.

Sa nu imi zici acum Fedaykin ca ai fost super multumit de AC:Unity si ca vrei sa fie GOTY.
Image
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests