Thread cu mici sugestii

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
laur3ntziu00
Headless Kamikaze
Posts: 300
Joined: 3 Mar 2014, 16:06

Re: Thread cu mici sugestii

Post by laur3ntziu00 »

chestr0ny » Mon Aug 24, 2015 8:57 am wrote:Nu nu, trebuie neaparat Tapatalk pentru ca asa ii place lui laurentiucifrecifre si nu ne trebuie un forum mobile-friendly pentru ca ola small dickie nu intra de pe mobil. Got it. Jaunty, opreste tot ce faci. Nu mai e nevoie. Cei doi useri principali ai forumului si-au exprimat optiunea.
Nu e vorba ca asa-mi place mie, aici vorbim strict despre cat de usor de folosit este aceasta aplicatie, dar nu toti vor sa inteleaga asta. Spre de exemplu pentru mine e o placere sa intru de pe TapaTalk pe un forum care accepta aceasta aplicatie, sa apas pe o steluta si sa fiu imediat abonat si sa primesc chiar si notificari de la acel forum in cel mai scurt timp, dar daca nu se poate asta e, eu tot vreau ca candva TapaTalk sa revina. Oricat de user-mobile-friendly ar fi forumul tot nu mi se pare la fel de citit din browser.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Thread cu mici sugestii

Post by .chester »

Ce a prezentat Jaunty e fix la fel de usor de folosit ca Tapatalk. Nu te mai prosti.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1814
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Jaunty »

Jaunty » Sun Aug 23, 2015 4:39 pm wrote:Cât despre culori și alte detalii estetice, mă ocup mai târziu.
Lookie (open in private window). M-am jucat cu chestia asta, am făcut forumul mai întunecat, i-am lăsat margini cum vrea ola și am centrat logo-ul. Am încercat să înlocuiesc albastrul cu roșu, dar parcă nu arată la fel de bine (poate nimeriți voi o nuanță mai potrivită). Ce ziceți?
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6096
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Mahdi »

Mi se pare prea închis fundalul, ar merge un gri închis cum e aici, nu negru.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1814
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Jaunty »

Nu-i negru, e albastru închis. Îl mai deschid puțin dacă vreți. Griul nu prea se potrivește.
laur3ntziu00
Headless Kamikaze
Posts: 300
Joined: 3 Mar 2014, 16:06

Re: Thread cu mici sugestii

Post by laur3ntziu00 »

@chestr0ny cine se prosteste?
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Thread cu mici sugestii

Post by marvas »

buna treaba Jaunty! Arata ca ceva cu ce as putea sa ma obisnuiesc repede. Pana la urma e chestie de obisnuinta. Imi amintesc reactiile comunitatii de fiecare data cand se schimba forumul LEVEL. Soc si groaza. Dupa o saptamana nimeni nu mai era deranjat de nimic si viata isi urma cursul.

Am mai mentionat asta de cateva ori, dar mie imi lipseste butonul de "View User's Threads" de pe profilul utizatorilor. Ti-as fi tare recunoscator daca l-ai putea adauga.

O alta chestie care ar putea fi utila si am vazut-o la extensii e Auto-ban (hah, glume cu Autobahn). Ar putea fi setat dupa 3 warn-uri.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14567
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Thread cu mici sugestii

Post by ola small dickie »

Jaunty » Mon Aug 24, 2015 8:59 pm wrote:
Jaunty » Sun Aug 23, 2015 4:39 pm wrote:Cât despre culori și alte detalii estetice, mă ocup mai târziu.
Lookie (open in private window). M-am jucat cu chestia asta, am făcut forumul mai întunecat, i-am lăsat margini cum vrea ola și am centrat logo-ul. Am încercat să înlocuiesc albastrul cu roșu, dar parcă nu arată la fel de bine (poate nimeriți voi o nuanță mai potrivită). Ce ziceți?
Multumesc Jaunty!

cand dau click pe "nu arată la fel de bine" mie mi se pare ca arata bine
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Thread cu mici sugestii

Post by .chester »

Arata mai bine pe albastru.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14567
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Thread cu mici sugestii

Post by ola small dickie »

Nu e forum level daca nu e negru cu rosu.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1814
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Jaunty »

Artodia are deja două variante cu roșu (1, 2), dar sunt cam spălăcite. Îl las albastru deocamdată, poate schimb mai încolo, să-i dau și lui Cristan ocazia să încerce o variantă, dacă are timp și chef. :)
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Thread cu mici sugestii

Post by .chester »

Imi place prima varianta dintre alea. Nu mi se pare spalacita, pare mai easy on the eyes asa decat ce avem acum. Anyway, cand il bagi live?
Last edited by .chester on 25 Aug 2015, 16:43, edited 2 times in total.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Thread cu mici sugestii

Post by DarthZombie »

Prima varianta merge daca se inchide tonul fundalului ca sa fie mai apropiat de ce avem acuma.
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Thread cu mici sugestii

Post by RaptoR »

Nu stiu daca are legatura cu faptul ca m-am tot logat cand pe forumul normal, cand pe cel cu "new" in coada, insa pare ca-mi cere sa ma loghez de fiecare data cand intru pe forum. E enervant. Inainte nu ma logasem vreun an, pana sa reinstalez windows-ul. Sper ca are legatura cu faptul ca sunt doua variante acum si nu e vreo chestie de securitate sporita bagata de Jaunty, ca-l cred in stare de d-astea :)
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Thread cu mici sugestii

Post by DarthZombie »

Cred ca-i de la logarile pe forumul celalalt, eu n-am avut nici o problema cu autologin-ul aici
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Thread cu mici sugestii

Post by marvas »

confirm si eu ce zice Raptor. E de la celalalt forum.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Thread cu mici sugestii

Post by TG »

Păi de aia zice Jaunty să-l deschideți în private browsing. :)
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1814
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Jaunty »

Am deschis forumul pe mai multe monitoare și mi-am dat seama de ce spun unii că e prea întunecată tema. Dar tot mi se pare spălăcită varianta default. Am încercat un compromis, -25% lightness, și am făcut să iasă mai bine în evidență textul și link-urile. Am activat mai multe variante, le puteți compara în User Control Panel > Board preferences > My board style. Cea care e acum default îmi place cel mai mult, deși pe laptop varianta dark mi se vede cel mai bine.
chestr0ny » Tue Aug 25, 2015 4:29 pm wrote:Anyway, cand il bagi live?
Cred că mâine sau poimâine, să testez întâi niște extensii.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Mafio »

Să înțeleg că mâine dimineață mă voi loga pe un forum nou fără să mă fi înregistrat în prealabil? Oh, doggy! HAS SCIENCE GONE TOO FAR?
laur3ntziu00
Headless Kamikaze
Posts: 300
Joined: 3 Mar 2014, 16:06

Re: Thread cu mici sugestii

Post by laur3ntziu00 »

Dar nu se poate face cumva in genul unei teme sau ceva in genul si fiecare sa-si aleaga cum vrea sa arate forumul? Adica sa mearga cumva si vechi si nou.
Post Reply

Return to “Sugestii Forum & Site”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests