Cumpar Monitor Full HD Vechi, Ieftin

Secțiune dedicata anunțurilor de cumpărare diverse.
Post Reply
User avatar
AndreiM.
Space Invader
Posts: 36
Joined: 9 Mar 2014, 02:15
Location: Colentinia

Cumpar Monitor Full HD Vechi, Ieftin

Post by AndreiM. »

Dupa cum spune si titlul, imi doresc sa cumpar un monitor Full HD second hand fara pretentii, vechi si ieftin - doar Full HD sa fie.
Acum... "fara pretentii" nu inseamna ca e ok daca are pixeli morti sau e spart prin colturi, se intelege.

Ideea e ca in mod incredibil inca am un monitor 5:3 (I know, right?), iar ochii nu numai ca incep sa-mi sangereze dar pur si simplu it's getting bad for business. Nu am destul screen space pentru programele cu care lucrez iar asta ma scoate din pepeni.
Problema e ca nu sunt in situatia de a-mi permite sa cumpar monitorul pe care mi-l doresc deocamdata, avand nevoie de o solutie temporara si ieftina.

Asadar:
- monitor Full HD
- wide (ofc)
- fara pretentii (dar fara pixeli morti sau ecrane crapate & whatnot, lol)
- pana in 350 roni

Stiu ca creditul disponibil poate parea minuscul pentru unii, dar e atat cat e pentru ca totusi nu are rost sa arunc banii pe un monitor care nu ma va ajuta pe termen lung, orice ceva mai mult ar fi o risipa evidenta. Daca nu reusesc sa gasesc ceva pana in suma respectiva cautarea mea nu isi mai are rostul, asta e.

Gandul mi-e indreptat spre un monitor care altfel ar fi fost probabil aruncat la gunoi sau dat lu' mamaie. Singurele doleante imi sunt sa fie Full HD si sa fie functionabil sincer, pana reusesc sa strang pentru a-mi cumpara ceva decent.
Last edited by AndreiM. on 4 May 2014, 15:57, edited 2 times in total.
I'm the gipsy that stole Christmas.
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Cumpar Monitor Full HD Vechi, Ieftin

Post by RaptoR »

User avatar
AndreiM.
Space Invader
Posts: 36
Joined: 9 Mar 2014, 02:15
Location: Colentinia

Re: Cumpar Monitor Full HD Vechi, Ieftin

Post by AndreiM. »

Nu-i Full HD... dar presupun ca ar merge in cazul in care chiar nu reusesc sa gasesc altceva, mai vedem :p
I'm the gipsy that stole Christmas.
Post Reply

Return to “Cumpărări/Buy”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests