VINE!

User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by ne0lith »

Revista o poti comanda online si o vei primi in format fizic. Avand in vedere ca mai sunt 3 zile din luna asta si s-a spus ca mai dureaza pana va deveni disponibila in magazine sau chioscuri, nu cred ca are rost sa intrebi de ea prin oras acum. Asteapta ca oamenii din spatele revistei sa gaseasca si sa anunte o solutie rentabila in ceea ce priveste distributia, asta daca nu doresti sa o comanzi.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Doc »

Ciprian nu zice ca e din Bucuresti? nu era in Bucuresti un punct fix, fizic, de unde sa o ia? unde era punctul ala, sa-l lamureasca cineva.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by sebas »

Adresa: Thomas Masaryk 1, ScA, ap12, et.5, interfon 112.

Dar cred că era doar temporar.
dump CHA
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Aidan_DKH »

Desi nu-i o idee rea sa mergeti in fiecare zi la Inmedio si sa le cereti Nivelul2...Ba chiar merita show, cu batut din picior, tipete si lacrimi cand va zic ca nu au revista. Apoi ii priviti in ochi si ii intrebati printre dinti:

"Cine din management a avut ideea sa ceara unei reviste independente 50% (>>>!!!CINCIZECI LA SUTA!!!<<<) comision?"

Repet, sa fie clar ce comisioane se cam cer de la distribuitori:
CINCIZECI LA SUTA
CINCIZECI LA SUTA
CINCIZECI LA SUTA
CINCIZECI LA SUTA
CINCIZECI LA SUTA
...
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by sebas »

50% e comision de partener în afacere, nu partener în distribuire. :|
dump CHA
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Doc »

Mda, 50% si banii la ce termen? cate luni? cand incercam sa fac un ziar local termenele la Rodipet erau 4-5 luni, minim :P
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Aidan_DKH »

Doc wrote:Mda, 50% si banii la ce termen? cate luni? cand incercam sa fac un ziar local termenele la Rodipet erau 4-5 luni, minim :P
Undeva intre 30 si 60 de zile, din ce am inteles eu. Dar...*achoocincizecilasuta*!
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Doc »

Nu credeam ca e atat de mult. Cum am spus, daca va hotarati sa faceti o retea in ilegalitate, cripto-comunist-gen, cred ca ati gasi amatori sa va ajute.

Ca idee, doar ce am "livrat" 95 de Leveluri spre Cluj (22 KG lol). 95 Level = 55 lei prin Fan Curier, adica 60 de bani/revista. Eu la o revista am platit 16 lei transportul, lol. Economia la scara e imensa. Deja la doua reviste e cam cat prin Posta, dupa aia e din ce in ce mai ieftin.
eleminot
Space Invader
Posts: 25
Joined: 9 Jun 2014, 22:43

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by eleminot »

[quote="Aidan_DKH"]Desi nu-i o idee rea sa mergeti in fiecare zi la Inmedio si sa le cereti Nivelul2...Ba chiar merita show, cu batut din picior, tipete si lacrimi cand va zic ca nu au revista. Apoi ii priviti in ochi si ii intrebati printre dinti:

"Cine din management a avut ideea sa ceara unei reviste independente 50% (>>>!!!CINCIZECI LA SUTA!!!<<<) comision?"

Repet, sa fie clar ce comisioane se cam cer de la distribuitori:
CINCIZECI LA SUTA
CINCIZECI LA SUTA
CINCIZECI LA SUTA
CINCIZECI LA SUTA
CINCIZECI LA SUTA
...[/quote


Eu de fiecare data cand ajung la inmedio in kaufland pe calea bucuresti in brasov intreb de NIVELUL 2, intreb din decembrie, chiar daca am comandat revista online, au ajuns tipele de la inmedio sa-mi spuna direct cand ma vad ca inca nu au primit nicio revista NIVELUL 2 :D
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1176
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Cimitri »

Hmm...am 3 magazine inmedio in drum spre casa. 2 Auchan si o Cora. Let the inmedio stressing begin. Sunt curios daca pot vorbi cu vreun manager ceva. Sa-i spun ce cred eu despre comisionul lor de japcari si unde sa si-l bage. Adanc!
Image
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by stef »

Am comandat-o de doua saptamani jumate si nu am primit nici un semn de la posta. Ma gandesc ca daca intra in retur, as putea sa o ridic de la unul din asa zisele puncte fixe din Bucuresti? Nici acum nu stiu clar daca exista fizic aceste puncte fixe, si daca da, care este adresa lor? Macar pentru numarul 2, daca de primul nu voi avea parte. :|
Image
BigBuddha
Space Invader
Posts: 2
Joined: 29 Jan 2016, 22:54

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by BigBuddha »

Fiind din București și știind ca cei de la Poștă imi vor inghesui revista in cutie si cineva de bine mi-o va lua, nu am comandat-o și nici nu mi-am făcut abonament.Ayi, m-am dus la sediul celor de la supererou.ro și mi-am cumpărat-o.Bravo, băieți!!!!! La 100...nu 1000 de numere!!!!!!
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3075
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: VINE!

Post by MC »

Mi-a ajuns si mie revista :D
Calitate exceptionala. Peste asteptari.

Ii multumesc si lui Kimo ca a fost de acord sa mai trimita inca o revista ;)
De aceasta data a ajuns in 5 zile lucratoare.
adriano13

Re: VINE!

Post by adriano13 »

MC wrote:Mi-a ajuns si mie revista :D
Calitate exceptionala. Peste asteptari.

Ii multumesc si lui Kimo ca a fost de acord sa mai trimita inca o revista ;)
De aceasta data a ajuns in 5 zile lucratoare.
Macar tu ai noroc, eu tot fara am ramas inca...
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Aidan_DKH »

stef wrote:Am comandat-o de doua saptamani jumate si nu am primit nici un semn de la posta. Ma gandesc ca daca intra in retur, as putea sa o ridic de la unul din asa zisele puncte fixe din Bucuresti? Nici acum nu stiu clar daca exista fizic aceste puncte fixe, si daca da, care este adresa lor? Macar pentru numarul 2, daca de primul nu voi avea parte. :|
Extras din landing page:

"Se poate ridica de la sediu?
Da. Pentru București și Brașov. Adresele și telefoanele le găsiți în pagina de comanda sau în Termeni si Conditii."
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
User avatar
Nervozix
Zergling
Posts: 160
Joined: 6 Jan 2015, 20:34

Re: VINE!

Post by Nervozix »

Tipii de la Supererou au sediul cu acces publicului? Intreb pentru ca din ce vad pe site-ul lor sediul pare sa fie un apartament lol, si vad ca unii zic ca au ridicat revista personal.
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: VINE!

Post by SenFire »

Da. E un apartament dar daca le bati la usa iti dau si reviste. Asa am achizitionat primele numere HAC.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: VINE!

Post by Stokkolm »

Am fost aseara la Altex, nici urma de Nivelul2.

In caz ca va ajunge vreodata pe rafturile Altex, exista vreo sansa ca redactia sa fie informata si astfel sa fie anuntat si aici pe forum? Nu de alta, dar sa nu bat cate un drum in fiecare zi pe la Altex.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: VINE!

Post by .chester »

Aidan_DKH wrote: Altex si Media Galaxy urmeaza sa o introduca pe raft -- la ce viteza au in procesarea contractelor, doar ei stiu cand.
Asta e tot ce s-a zis despre subiectul Altex. Nu cred ca are rost sa bati drumurile intreband de revista la Altex sau la chioscuri, in lipsa unui anunt oficial despre prezenta revistei acolo.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: VINE!

Post by Stokkolm »

Pai si daca nu va fi un anunt oficial niciodata si raman far revista? :)

Mai astept vreo saptamana si daca nu misca nimic strang din buci si mi-o iau cu curier dela scump de pe supererou.ro.
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest