Modem Internet Mobil

Rezolvarea problemelor tehnice, ultimele știri din domeniu și cele mai interesante site-uri.
Post Reply
User avatar
daydr3am3r
Space Invader
Posts: 48
Joined: 2 Mar 2014, 16:25
Location: Bucuresti, Romania

Modem Internet Mobil

Post by daydr3am3r »

Salut,

Problema mea e simpla.

Am un modem de internet mobil de la RDS pe care il folosesc la laptop in zonele in care nu am wireless moca.
Problema e ca, pentru ca nu sunt abonat RDS, dau 15RON pe luna.
Pana acum cateva luni era OK, ca ma plimbam destul de mult dar in ultima vreme, nu prea mai am timp de asa ceva si nu vreau sa dau 180RON pe an pentru maxim o luna/5-10gb utilizati (asta in total).

So, care sunt alternativele in cazul asta? Am tot cautat ceva prepaid .dar nu am gasit. Poate nu am stiut unde sa caut.
Iar ce am vazut pe site-urile Orange/Cosmote/Vodafone nu prea m-a lamurit. Ca sa nu mai vorbim de preturi.
Image
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Modem Internet Mobil

Post by reV »

Din amintiri, Cosmote si Vodafone aveau niste oferte interesante. Pentru Cosmote nu stiu cat de mare ai acoperirea, dar stiu ca la Vodafone e aproape de 100% (aveam net pana si in varfu' muntelui)
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
daydr3am3r
Space Invader
Posts: 48
Joined: 2 Mar 2014, 16:25
Location: Bucuresti, Romania

Re: Modem Internet Mobil

Post by daydr3am3r »

Mersi. Stiam si eu de alea dar nu prea mai gasesc pe site-ul lor decat ofertele la abonamente si sunt mult mai scumpe.
Image
Post Reply

Return to “Hardware”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests