Revista Nivelul 2 - community edition

Ce va place la noul site Nivelul2 și ce nu. Opinii, sugestii, critici.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Revista Nivelul 2 - community edition

Post by Doc »

Votez cu Nervozix.

In momentul in care "noi fanii" facem o alta revista, pdf-print-cu vanzare-whatever wet dream, nu ati mai fi fani, ci ati deveni CONCURENTA. Si ar cam trebui sa va gasiti un cuibusor al vostru. Daca tot credeti ca e usor sa faci ba una, ba alta.
User avatar
Michilangelo
Headless Kamikaze
Posts: 330
Joined: 2 Mar 2014, 19:24

Re: Revista Nivelul 2 - community edition

Post by Michilangelo »

I think you're getting ahead of yourselves. Nu știu ce au în minte ceilalți, dar eu mă gândesc la ceva cât se poate de simplu, care să fie mai mult o distracție decât orice altceva. Wet dream descrie bine situația, dar nu în ideea că ne visăm viitori redactori Nivelul 2 sau că vrem să furăm pâinea cuiva. Pentru eventualii participanți ar fi, în cel mai bun caz, un experiment: să vedem cum ar fi să facem o revistă. Sau mă rog, să vedem dacă putem să facem o revistă :)
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Revista Nivelul 2 - community edition

Post by sebas »

Dacă băgăm poster în a noastră i-am făcut!

Ca să faci o revistă oricum ai nevoie de articole. Până una-alta, articolele ar putea fi postate și discutate pe o nouă secțiune din forum iar când s-au strâns suficiente putem să le legăm frumos între coperți. Mie îmi sună bine. :)
dump CHA
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Revista Nivelul 2 - community edition

Post by TG »

Yeah, o sectiune unde sa se posteze articole, de orice fel, nu neaparat recenzii, user made. Ar fi destul de ok si oricum ar mai popula forumul si cu altceva decat ce-l populeaza acum.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Revista Nivelul 2 - community edition

Post by Magicake »

I'd like that, o sectiune in care lumea sa posteze articole. E obvious ca TG simte un imbold sa scrie despre Underrail. WINK WINK. Do eet.
User avatar
Alabeth
Space Invader
Posts: 34
Joined: 13 Feb 2016, 03:55
Location: Heaven

Re: Revista Nivelul 2 - community edition

Post by Alabeth »

Pai care ar fi sensul daca lumea postaeza articolele care mai de care mai "originale" pe forum unde oricine le poate vedea, care ar mai fi sensul sa cumperi revista daca 50% e facuta de fani? A, o cumperi pentru autorii originali da, dar sa mai umpli revista de alte cateva zeci de pagini in plus nu ar face decat sa-i umfle pretul.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Revista Nivelul 2 - community edition

Post by Doc »

E clar ca sectiunile lipsesc din forumul asta. Nu sunt destule. N-ai unde sa mai pui un post, nu alta...
User avatar
Nervozix
Zergling
Posts: 160
Joined: 6 Jan 2015, 20:34

Re: Revista Nivelul 2 - community edition

Post by Nervozix »

Ma amuz cat de multe se pierd in comunicare pe un forum, sau cate chestii se adauga pur si simplu, chit ca ai textul clar in fata ochilor. Nu a sugerat nimeni ca Nivelul2 sa fie o revista "scrisa 50% de fani" (wtflol). Eu doar speculam ca un review/articol ok ar putea ajunge pe site, nu am spus nimic de print. Nu am date dar presupun ca nu multi dintre cei ce citesc site-ul citesc neaparat si forumul. Daca o recenzie ajunge pe site e citita si de lumea care nu bajbaie pe forum, plus ca sectiune respectiva ar fi vazuta doar de useri inregistrati (cum sunt si alte sectiuni).

Si da, o sectiune noua este necesara in forum pentru asa ceva, pentru ca ai avea acolo doar articole (fara discutii generale despre jocuri); i.e. intri in sectiune si citesti ce doresti din chestii scrise de colegii de pe forum, fara sa le cauti prin pagini de jocuri/news/etc. Plus ca in topicul articolului poti sa vezi ce sugestii si schimbari au fost aduse articolului treptat de autor/redactori. In felul asta inveti si iti imbunatatesti propriile abilitati critice.

Chiar e atat de greu de inteles de ce e necesar un loc separat doar pentru contributii din partea forumului? E pur si simplu vorba de ordine.
Post Reply

Return to “Sugestii Nivelul2.ro”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests