Hotline Miami 2: Wrong Number

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Hotline Miami 2: Wrong Number

Post by MC »

Ce pofta mi-ai facut!
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Hotline Miami 2: Wrong Number

Post by Waaagh! »

A trebuit sa-mi fac update la driverul placii grafice ca sa-mi mearga. :lol:

E prima data in aproape doua decenii de utilizare a calculatorului cand trebuie sa-mi fac update la un driver, deci rusine producatorilor, n-ati avut viziune.

Lasand asta la o parte, am apucat sa joc preludiul si primul act. P much delir, sa dea naiba. Killing spree cu o coloana sonora potrivita la perfectie si glume atat de cretine ca se ofileste cactusul. Imi place mai mult ca primul. Hope the story goes pulp.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Hotline Miami 2: Wrong Number

Post by .chester »

În sfârşit am înţeles că Soldatul e de fapt vânzătorul de la magazinele din Hotline Miami. Bââââ.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Hotline Miami 2: Wrong Number

Post by cg1700 »

Pacat ca (chapter 16 spoilers)
Spoiler:
e deja mort in timpul primului Hotline Miami
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Hotline Miami 2: Wrong Number

Post by .chester »

Huh? Cum poate sa fie mort daca ii da pizza gratis lui Jacket?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Hotline Miami 2: Wrong Number

Post by cg1700 »

Spoiler:
Pai la sfarsitul capitolului 16 cutscene-ul final il arata pe soldat, care si-a deschis magazin dupa ce s-a intors din razboi, cum moare cand rusii arunca o nucleara in San Francisco cu trei ani inainte de evenimentele din primul Hotline Miami.

Aparitiile lui in primul Hotline Miami sunt pur si simplu halucinatii ale lui Jacket, ceea ce explica si de ce e vanzator la toate magazinele la care Jacket se duce. De altfel, cea mai populara interpretare a primului joc e ca pana la nivelul cu spitalul Jacket e in coma si toate nivelele de dinainte de spital sunt mintea lui trecand prin evenimentele care s-au intamplat pana in punctul in care a fost impuscat in cap de Richter si bagat in coma. Asta ar explica si de ce totul devine din ce in ce mai surreal pe masura ce jocul progreseaza pana cand ajungi la nivelul cu spitalul dupa care toate halucinatiile se opresc subit.

Oricum, am fost placut impresionat de cate detalii au legatura unele cu altele in poveste. Ca de exemplu faptul ca poza pe care Jacket o arunca la sfarsitul primului joc e poza pe care a facut-o cu Soldatul in Hawaii in timpul razboiului, iar poza a fost facuta de scriitorul cu care joci in HM2. Sau faptul ca e puternic sugerat ca 50Blessings a fost infiintat de catre comandantul trupei din care a facut parte Soldatul in timpul razboiului.
Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Hotline Miami 2: Wrong Number

Post by Waaagh! »

Cred ca ma apropii si eu de final, dar m-am predat pe ziua de azi. E mult mai lung decat ma asteptam, iar din actul 5 incolo devine extrem de hardcore. Sunt vreo doua sau trei faze care mi se par total bullshit si nu lasa loc altei alternative in afara unei cantitati obscene de noroc, in rest nu prea inteleg plangerile cu numarul de ferestre.

Povestea si atmosfera sunt delir total, n-am mai fost atat de devastat de la Twin Peaks incoace. :lol:

@chestr0ny

sunt de aceeasi parere cu ce ti-a scris cg prin spoilere. De fapt, in prima misiune din HM1 poti citi un fragment de ziar ce aminteste de evenimentul care are loc in ultimul custcene din hm2 cu the badass trooper.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Nervozix
Zergling
Posts: 160
Joined: 6 Jan 2015, 20:34

Re: Hotline Miami 2: Wrong Number

Post by Nervozix »

Dupa ce terminati jocul sa dati din nou start new game, e un mic clip in plus inainte sa inceapa jocul. Prima data am crezut ca am sarit peste el din greseala dar pe parcursul lui mi-am dat seama ca defapt apare doar dupa ce termini jocul. Pretty cool.

E interesant cum se leaga totul, eu am crezut ca poza e cu el si tipa cand am jucat primul joc. HM2 clarifica cam tot though, la chestia cu coma m-am gandit si eu initial dar de poza din primul joc am uitat aproape complet.

Si cand te gandesti ca jocul e un fel de Cold War fiction defapt. Trece din ganster theme in cold war theme din ce in ce mai mult si te duce la un nivel de incheiere memorabil si un megafinal.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Hotline Miami 2: Wrong Number

Post by Waaagh! »

L-am terminat. Am creierul prea topit ca sa pot comenta. GG Dennaton.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Hotline Miami 2: Wrong Number

Post by cg1700 »

Sa joci si nivelul bonus in caz ca nu ai facut-o deja.
Image
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Hotline Miami 2: Wrong Number

Post by Mafio »

lel

http://store.steampowered.com/app/348020/

Bloodbath Kavkaz is an action-packed Top-Down Action based around russian culture, telling the story of Caucasian ex-killer named Shamil Rakhmanov. After a car crash Shamil gets in the hands of a mysterious stranger, who offers him a deal he can't refuse. Shamil must find and kill the leader of Moscow criminal syndicate, who is called Jafar, before the sunrise, or else he will die. Being desperate, Shamil starts his blood-filled way into the depths of Moscow night, where he will meet all the horrors of russian modern culture and solve the great conspiracy.
Violent shootouts, slo-mo, thrilling non-linear story and stale shawarma – all of that await you in Bloodbath Kavkaz. Drink yazhka, break doors down, kill the unfaithful, nothing stops you in that game.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Hotline Miami 2: Wrong Number

Post by Magicake »

Quality.
Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Hotline Miami 2: Wrong Number

Post by DarthZombie »

Asta e nivelul bonus de care tot vorbiti pe aici?
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests