Concurs - Articolele comunității - Ediția I

Recenzii sau articole care abordează un anumit subiect legat de games/media/hardware/lifestyle, scrise de către userii forumului.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Concurs - Articolele comunității - Ediția I

Post by Mahdi »

Să animăm puțin secțiunea asta cu un concurs.

Așadar: fiecare articol postat în secțiunea asta, de la înființare până pe data de 15.04.2016 inclusiv, va fi inclus într-un poll unde membrii forumului le vor vota pe cele mai reușite.

Premii:

- Alien:Isolation (steam key)
- Broken Age (steam key)
- Wasteland 2 Director's Cut (steam key)
- Underrail (steam gift)

Reguli:

1. Articolele trebuie să fie "noi" - nu postați materiale pe care le aveți publicate și în altă parte.
2. Se acceptă orice articol legat de jocuri, de o lungime rezonabilă. Specificul poate fi oricare - review, preview, retro, gaming culture, hands on, in depth guide, etc. Cu cât mai interesant și mai informativ, cu atât mai bine.
3. Pentru a preveni situațiile penibile, la votul final vor putea lua parte doar membrii deja înregistrați pe forum la 01.01.2016, cu cel puțin 50 posturi la activ. Sunt bineveniți să își exprime opinia și cei care nu se încadrează, însă nu vor fi luați în considerare la numărătoarea finală.
4. Premiile se acordă după acelaşi principiu ca la game drafts: participanţii îşi vor alege câte un joc, în ordinea în care au fost clasaţi.

Idei, sugestii? Donațiile la pool-ul de premii sunt binevenite. S-ar putea să mai adaug și eu câteva pe parcurs.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by Mafio »

I'M IN BBY
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by vulp »

Steam Key. Tare.
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by Cristan »

Sticky'd. Si sa-l tinem si global o vreme.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by Mahdi »

Thanks, Cristan. Poţi face un edit la primul post? Se adaugă la premii şi un steam key de Wasteland 2 Director's Cut.

Totodată ar trebui specificat şi modul de acordare al premiilor:

4. Premiile se acordă după acelaşi principiu ca la game drafts: participanţii îşi vor alege câte un joc, în ordinea în care au fost clasaţi.

Sper că v-aţi apucat de scris. Don't let me down. :)

Done.
REMEMBER CITADEL
Ashiro
Space Invader
Posts: 16
Joined: 4 Aug 2015, 21:01

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by Ashiro »

Se poate scrie si aici? Sau trebuie postat sub forma unui document word?
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by Mahdi »

Nu trebuie niciun document, deschide thread aici viewforum.php?f=77 și scrie. Vezi și cele două reviewuri care au fost postate deja.
REMEMBER CITADEL
Ashiro
Space Invader
Posts: 16
Joined: 4 Aug 2015, 21:01

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by Ashiro »

Se pot posta si mai multe articole?
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by Mahdi »

Desigur. Premiu se ia doar pentru un articol, însă (adică nu 3 jocuri pentru 3 articole de la acelaşi user). Concentrează-te pe calitate, nu pe număr. Ţine cont că se va vota la final, iar de regulă preferinţele se îndreaptă spre conţinutul cel mai dezvoltat şi mai informativ.
REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by TG »

+ Underrail pe lista de premii
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by Mahdi »

Bump! Merge treaba? Mai e mai puțin de o lună până în 15.04. Până acum avem 3 participanți, mai este loc până să fie concurs în toată puterea. Văd că ne-a dat și Aidan un shout out pe pagina de facebook a revistei (mulțumim!); sper să mai apară câțiva condeieri.
REMEMBER CITADEL
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by ne0lith »

Cred ca o sa scriu si eu ceva pana pe 15.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Nervozix
Zergling
Posts: 160
Joined: 6 Jan 2015, 20:34

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by Nervozix »

Concursul e o idee tare, o iau ca pe un semn ca redactorii au gasit ideea interesanta. Speram sa vad mai multa lume postand pana acum. Ideea e ca nu trebuie sa fie un articol foarte lung sau complex, mai ales daca nu ai scris pana acum. Ceva pe la 1500/2000 de cuvinte cred ca e de ajuns. Recomand un joc mai simplu dintr-un gen care va place, eventual unul facut de amatori sau echipe mici, start small. Se pot scrie articole si despre periferice/hardware desigur, sau despre un anumit curent/problema din industrie, dar subiectul din urma nu prea il recomand ca punct de inceput, ridica tot felul de probleme.

Mahdi tu nu butonai Serpents in the Staglands acum ceva vreme? Poate scrii o idee doua, il compari cu alte RPG-uri izometrice, etc. Eu nu l-am incercat inca pentru ca m-am tot luat cu alte lucruri.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by Mahdi »

Nervozix wrote:Mahdi tu nu butonai Serpents in the Staglands acum ceva vreme? Poate scrii o idee doua, il compari cu alte RPG-uri izometrice, etc. Eu nu l-am incercat inca pentru ca m-am tot luat cu alte lucruri.
O să scriu și eu un articol, dar nu despre SitS. Mă tem că nu l-am jucat suficient încât să am o părere avizată. L-am bibilit un pic la început apoi m-am luat și eu cu altele.
REMEMBER CITADEL
WhiteWizard
Space Invader
Posts: 6
Joined: 7 Apr 2016, 14:57

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by WhiteWizard »

Salut! Deci materialele le postăm aici, pe această pagină, să înţeleg?
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by marvas »

iti creezi topic nou aici: viewforum.php?f=77
WhiteWizard
Space Invader
Posts: 6
Joined: 7 Apr 2016, 14:57

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by WhiteWizard »

marvas wrote:iti creezi topic nou aici: viewforum.php?f=77
Merci
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by Mahdi »

Mă bucur să văd câteva fețe noi în concurs. De dragul celor care au stat prea mult pe gânduri sau pentru cei care vor să-și mai bibilească cronicile deja postate o să prelungim concursul cu o săptămână. În săptămâna patimilor vom vota iar de iepuraș câștigătorii își vor primi premiile. Până acum avem 7 participanți cu 9 articole. Spor la scris!
REMEMBER CITADEL
User avatar
Zulu
Zergling
Posts: 146
Joined: 3 Mar 2014, 18:48
Location: Planeta Moldova

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by Zulu »

Mai mai ca as baga si eu un articol daca tot s-a extins deadline-ul. But wait, eu mai mult fac lurk pe forum si nu prea am posturi suficiente cu care sa ma incadrez in asa zisa limita autoimpusa.
Ex-Level Forum member, ex-Tzeeeac member, current everything else.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Concurs - Articolele comunității

Post by Waaagh! »

Dar tu esti de-al casei. Cred ca regula aia e pusa acolo ca nu ne trezim iar cu inflatie de poeti, cum a fost pe vremea cand a dat revista niste key-uri de Bioshock. Puf, just like that, se mutase toata uniunea scriitorilor pe forum. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
Locked

Return to “Articolele comunității”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests