Heroes of Might & Magic III HD Edition

User avatar
Vlad Dracul
Headcrab
Posts: 69
Joined: 2 Mar 2014, 16:39

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by Vlad Dracul »

Cetateanu » Sun Feb 08, 2015 1:02 pm wrote:ma indoiesc, n-ar fi fost atat de prosti sa le lanseze separat si sa-si puna comunitatea in cap cu "oh, uite ce am gasit intre timp in beci, asseturile originale 3D la spriteuri din expansion". singura speranta e sa le faca de la 0, dar cum nu cred ca s-a vandut suficient de bine, e pa si pusi.
Sau să mintă că le-au făcut de la 0, şi de fapt să le scoată pe şestache din beci, că nu-i pândeşte nimeni pe scări.

Mă rog, discuţia-i mai vastă, dar una peste alta e bine că se vorbeşte din nou de Heroes III chiar şi-n secolul XXI.
Eu zic c-o să scoată pân' la urmă şi expansion-urile, iar varianta integrală se va vinde ca pâinea caldă de vreun Crăciun sau Paşte la vreun preţ promoţional...
Image
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by Cimitri »

Vlad Dracul » Mon Feb 23, 2015 7:50 am wrote:
Cetateanu » Sun Feb 08, 2015 1:02 pm wrote:ma indoiesc, n-ar fi fost atat de prosti sa le lanseze separat si sa-si puna comunitatea in cap cu "oh, uite ce am gasit intre timp in beci, asseturile originale 3D la spriteuri din expansion". singura speranta e sa le faca de la 0, dar cum nu cred ca s-a vandut suficient de bine, e pa si pusi.
....... varianta integrală se va vinde ca pâinea caldă de vreun Crăciun sau Paşte la vreun preţ promoţional...

Exactly my point. +1
Image
pitbulol
Space Invader
Posts: 15
Joined: 1 Apr 2015, 23:24

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by pitbulol »

vrea cineva sa joace H3 HD?
pitbulol
Space Invader
Posts: 15
Joined: 1 Apr 2015, 23:24

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by pitbulol »

pitbulol wrote:vrea cineva sa joace H3 HD?
chiar nimeni nu mai joaca H3?
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by Cimitri »

Nu merge prin Steam Matchmaking?
Image
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by tnt »

L-am jucat putin cat era hype la lansare, am prins si meciuri in 8 jucatori. Acum cred ca singura sansa e sa gasesti jucatori prin grupuri steam dedicate jocului.
User avatar
Generalul
Headless Kamikaze
Posts: 327
Joined: 31 Mar 2014, 14:06
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by Generalul »

Asa am jucat si eu la inceput, au fost unele meciuri foarte frumoase in 6-8 players, dar majoritatea se terminau cu drops, plecari etc. Am inteles ca au mai rezolvat din bugs si problemele jocului, daca se mai gaseste careva si avem timp, as mai juca, dati add pe Steam (Generalul, acelasi avatar ca aici).
Cadoul ideal pentru orice ocazie: www.comanda-caricaturi.ro
pitbulol
Space Invader
Posts: 15
Joined: 1 Apr 2015, 23:24

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by pitbulol »

caut jucatori pro pt 1v1
mai jucatzi careva h3hd?
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by caleb »

Probabil că majoritatea preferă să joace folosind conținutul complet, adică H3 Complete de pe Gog sau ceva plus https://sites.google.com/site/heroes3hd/ plus http://www.gameranger.com/ sau aranjează meciuri de H3 HD+ prin ceva VPN, că nu e mare scofală dacă chiar vrei și ai timp. Eu n-aș juca H3 vanilla cînd există AB și SoD.
pitbulol
Space Invader
Posts: 15
Joined: 1 Apr 2015, 23:24

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by pitbulol »

caleb wrote:Probabil că majoritatea preferă să joace folosind conținutul complet, adică H3 Complete de pe Gog sau ceva plus https://sites.google.com/site/heroes3hd/ plus http://www.gameranger.com/ sau aranjează meciuri de H3 HD+ prin ceva VPN, că nu e mare scofală dacă chiar vrei și ai timp. Eu n-aș juca H3 vanilla cînd există AB și SoD.
pot juca HD sau HD+ sau HOTA (horn of the abyss)
pe gameranger sunt multe probleme, versiuni diferite erori si crashuri (la mine nu dar cu altii cu care am jucat am observat)
HOTA e chiar interesant pare o versiune mai balansata de H3 as cauta amatori sa jucam pe TCP ip
Post Reply

Return to “TBS - Turn Based Strategy”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests