Star Wars Battlefront

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
DreadWing
Headless Kamikaze
Posts: 277
Joined: 2 Mar 2014, 21:13

Re: Star Wars Battlefront

Post by DreadWing »

O echipa care joaca decent la obiective este suficient. Nu e nevoie de o coordonare excelenta, trebuie doar sa fie suficienti indivizi care stiu ce trebuie facut :)
Am avut un meci in care s-a castigat dupa ce s-a activat a 2-a serie de uplink-uri (cea care contine hangarul).
2 valuri de Y-Wing-uri rezolva problema.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1824
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Star Wars Battlefront

Post by tnt »

Pana la urma se poate juca cu lightsabers? Cand intra in scena eroii aia si de cine sunt controlati?
User avatar
DreadWing
Headless Kamikaze
Posts: 277
Joined: 2 Mar 2014, 21:13

Re: Star Wars Battlefront

Post by DreadWing »

Tot power-up-uri pe harta
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Star Wars Battlefront

Post by SnipeRulz »

Gatingul mi se pare o tampenie.
Inteleg ideeea de progression system, sa nu ii dai omului 40 de arme si perks din prima, dar nici sa trebuiasca sa faci un mic "grind" in care de cele mai multe ori, o sa mori intruna, ca nu ai nimic in afara de arma, nici macar grenada(thermal detonator, whatever)
Poate mai lucreaza si la asta pana la release.
User avatar
Nervozix
Zergling
Posts: 160
Joined: 6 Jan 2015, 20:34

Re: Star Wars Battlefront

Post by Nervozix »

Gating-ul nu o sa fie schimbat, tipii vor sa faca bani din unlocks platite, cum au facut cu BF-urile post BC2.

Ok, am jucat azi cateva ore. Pare a fi un Battlefield vag CoD-ificat, cam departe de formula BF, chiar si departe de primele jocuri Battlefront. Ma refer mai ales la dinamica din luptele de infanterie, similara cu ce am vazut in CoD; omori pe cineva si esti imediat omorat, sau ai zone in care te spawnezi si dai de inamici la doi pasi, ori te spawnezi intr-o grenade lel. In general am avut o durata de viata destul de scurta fata de un joc Battlefield, plus ca nu exista death-timer si te spawnezi aproape instant la loc, elemente ce ma duc iarasi cu gandul la ritmul destul de frenetic al unui titlu CoD.

Nu ma asteptam doar la un re-skin de BF dar sincer nu m-ar fi deranjat daca ar fi fost doar asta. Sa ai vehicule in care sa sari si sa le duci pe front, sa ai zone de spawn pentru ele ce trebuie capturate, si restul mecanicilor in stil BF, sunt toate lucruri ce nu m-ar fi deranjat deloc. In fine, ideea cu pickups si controlarea unui vehicul "din zbor" duce la un joc mai alert (inspirat din Titanfall, oare?), dar parca ceva se pierde pe drum, si anume acel tempo mai "linistit" din BF. Probabil ca in alte moduri de joc vom avea parte de o experienta ceva mai similara cu BF, ramane de vazut.

Vizual jocul se prezinta bine chit ca il joc pe detalii destul de scazute, atmosfera din Star Wars este bine redata, si efectele sonore sunt intr-adevar excelente, unul din punctele forte ale celor de la DICE. Probabil batalii la o scara mai mare in stilul Battlefront clasic ar fi mai potrivite totusi, dar mnah, e un joc multiplatform.

Mi-a placut si harta cu Tatooine pentru single/coop, destul de amuzanta, cred ca o sa aibe misiuni interesante pentru coop, imi place si faptul ca au un mic intro si ca exista un briefing, ducand la o experiente cat-de-cat imersiva. All in all nu pare a fi un titlu rau, imi place din ce am vazut pana acum.


P.S.

Rebels never prosper; cel putin asta am inteles eu din cele cateva meciuri jucate pana acum, heh. Mi se pare fain ca trebuie sa dai mai mult cand joci cu rebelii, merge mana in mana cu filmele.
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Star Wars Battlefront

Post by sekaba »

Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Star Wars Battlefront

Post by Fedaykin »

Just throwing this in here, dar mi se pare atat de ciudat ca fiind fan (nu fanboy) Star Wars din frageda pruncie sa nu ma atraga mai deloc jocul asta...
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Star Wars Battlefront

Post by marvas »

iti plac shooter-ele online in general?
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Star Wars Battlefront

Post by Fedaykin »

In afara de CS 1.6, not really... sa zicem ca m-a gadilat, cand eram kinder, BF1, desi in ultima instanta m-am plictisit teribil de el (ce-i drept, nu l-am jucat online, doar SP cu boti)
User avatar
DreadWing
Headless Kamikaze
Posts: 277
Joined: 2 Mar 2014, 21:13

Re: Star Wars Battlefront

Post by DreadWing »

Pentru mine e jocul perfect de pac-pac 1 ora :)
User avatar
Comy
Space Invader
Posts: 25
Joined: 11 Dec 2015, 22:26
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Star Wars Battlefront

Post by Comy »

Joaca cineva pe PS4? nu am cu cine sa ma joc :D
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Star Wars Battlefront

Post by marvas »

Adauga popmarv si poate ne intersectam intr-o seara.
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Star Wars Battlefront

Post by SnipeRulz »

What the actual fuck?

New playable hero characters will have you shooting first with Greedo or targeting foes with precision as Nien Nunb

http://starwars.ea.com/starwars/battlefront/outer-rim
User avatar
5parcu
Space Invader
Posts: 8
Joined: 27 Jul 2016, 00:02

Re: Star Wars Battlefront

Post by 5parcu »

Salutare ! Cine joaca pe PC, Battlefront, se poate un add pe Origin ? Poate ne strangem mai multi sa jucam :)
Image
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests