Deus Ex: Mankind Divided

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by kensky »

So, ceva pareri. nu il joaca nimeni? :D
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by MC »

Pai spune-ne tu cum e daca tot il joci. :D
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by DANiel »

Nu a apărut pe torenți
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by McWilliams »

Sunt sanse mai mici sa apara NMS pe torrents chiar decat sa dai peste un alt jucator in NMS.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by ne0lith »

NMS e pe torrents inca de cand a fost lansat, tho.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by cg1700 »

I think that's the joke.
Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by DANiel »

NMS te referi ls No Man Sky? Simulatorul de frameuri de sub 10 pe laptopul meu?
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by McWilliams »

Ai putea da peste NMS pe site-urile de torrente. Doar ca, dat fiind dimensiunea internetului si modului in care l-am conceput, sansele sunt extrem de reduse.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by kensky »

Jocul e foarte bun, cred ca cel mai mare atu e explorarea; am 27h in el pana acum si mai am o multime de explorat, am facut doar 2 misiuni principale, nu stiu cum naiba au terminat maestrii de reviewuri tot contentul in "20-30h" , probabil in stilul rambo. Legat de explorare, designul zonelor e awesome, o multime de cai intortocheate sa ajungi in diverse locuri :D.

Small sidespoiler mai jos

Am terminat de explorat banca din Praga dupa vreo 3-4 ore de umblat peste tot, hackuit si lootat, feelingul de la final a fost awesome dupa ce am gasit "marea comoara" ca sa zic asa.
Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by McWilliams »

Doua lucruri:
1) Review-erii profesionisti (adica cei care au o "afacere" in treaba asta, canal youtube si/sau twitch cu sponsorizare din partea unui partener) primesc un review code pentru joc cu vreo saptamana in avans. Au timp sa-l butoneze, sa isi faca review-ul si, daca se lucreaza asa cum este standard (adica cu review embargo), abia la lansare pot pune review-ul. Din ce explica TotalBiscuit atunci cand este intrebat de cum sa abordeze producatorii de jocuri (in special cei indie/de jocuri mai mici, pentru ca producatorii mari au deja o echipa de PR pentru asa ceva) review-erii, el cam asta recomanda: acces la joc cam cu o saptamana in avans, astfel incat sa il poti butona fara stres si fara graba, apoi embargo la reviews pana se lanseaza jocul, astfel incat toti review-erii sa aiba o sansa egala.
2) Review-erii neprofesionisti (adica cei care nu sunt suficient de cunoscuti si/sau cu conexiuni pentru a primi un review code in avans) rup jocul in doua, pe youtube si/sau pe twitch, 24/7, imediat dupa lansare, astfel incat sa beneficieze de interesul oamenilor normali (a.k.a. cei care nu fac preorder si nici nu cumpara un joc imediat la lansare), care se vor uita la orice canal care ofera gameplay din acest joc. If you man up, you can get 30 hours of game in 2 full days. Depinde de hype, bineinteles; mult mai usor de acceptat ca se face un maraton de stream/play-through pentru un joc AAA fata de un joc de nisa; insa, vorba aia batraneasca, pe vreme de seceta, si-o ploaie cu grinda ii buna.

Nu pare nimic neobisnuit.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by MC »

Bun, dar 20-30 de ore reprezinta acelasi interval de timp indiferent dca joci jocul cu o saptamana inainte de lansare su il "rupi" in doua zile 24 ore/zi.
Cred ca kensky se referea la faptul ca "20-30" de ore este foarte putin pentru a termina tot contentul jocului.
Asa ca ideea postului tau e...?!
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by McWilliams »

nu stiu cum naiba au terminat maestrii de reviewuri tot contentul in "20-30h" , probabil in stilul rambo
Asta era citatul. Un reviewer nu are nevoie sa termine jocul pentru a face un review. TotalBiscuit face review-uri dupa vreo 5-10 ore de joc (la WTF is...), care "WTF is..." in conceptia lui se numeste "a first hand impression". Nu zic ca ar trebui sa fie un standard, dar asa explica el cum concepe un review. Si asta in conditiile in care este destul de ocupat si arareori ajunge sa termine un joc, sau chiar sa il joace peste timpul necesar pentru a face acel "WTF is...", chiar daca jocul ii place foarte mult. Iar "WTF is..." este principalul motiv pentru care canalul lui creste atunci cand cineva vrea sa afle detalii despre un joc. Sunt video-uri urmarite si cu un raport bun de like/dislike - deci pare ca este ceea ce cauta o parte considerabila de gamer-i.

Ce vreau sa zic aici este ca kensky presupune ca "maestrii de reviewuri" ar fi terminat tot jocul in 20-30 de ore, respectiv ca asta ar insemna ca au ignorat orice in afara de main plot line. Ceea ce este gresit. Cred ca poti termina orice joc TES de la Morrowind si pana in prezent in cateva ore, daca vrei sa ajungi la stadiul de "main quest completed". Insa nu ai nevoie de asa ceva pentru a iti face o opinie despre un joc. Iar un review este exact asta: o opinie. Unii au o opinie doar daca ajung sa afle ca tu esti Nerevarine. Altii au o opinie dupa doua lovituri de cutit si un fireball intr-un mud crab.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by .chester »

Alo, mai usor cu spoilerele!
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by Waaagh! »

Asta e, te apuci de serie direct cu Sky-"racnet de viking"-rim.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by DarthZombie »

Waagh, mi-ai nenorocit experienta de joc. Tocmai ma pregateam sa joc Skyrim si nu stiam ca ai racnete de viking in el iar acum toata experienta a fost ruinata gratie tie. Mersi mult, c sa zik!!
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by McWilliams »

I still remember the good ol' forum days... cand un nene a avut un post de genul "joc ca boul de cateva ore, cautand sa-l omor pe Strelok. insa dupa alte cateva ore, aflu ca cica eu is Strelok", apoi vreo 5 post-uri consecutive de bagari de pwla-n rudele de sex feminin, ca urmare a ruinarii experientei jocului de catre epigonul fara tag de spoiler in exprimare.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

phpBB [video]


/discuss
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests