2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Game Playthroughs cu screenshots și comentarii amuzante.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Waaagh! »

Am vrut sa va pun si coloana sonora dar butt fuck Warner Music Group.

Alone at last! :evil:

Fanii aventurilor lui Naglfar Semeţu' & Aguride Vicleanul pot sta relaxati. Avem o tona de material si acolo, dar i-a fost lui Mahdi lene sa se ocupe.

Iar acum...
Spoiler for BLEEEAAARGGHHH!!:
Image
SIGMAR Barbaru' (guess) si Toader, Paladin pe Spirala Decadentei (Mahdi), va prezinta the diablo 2 h a r d c o r e challenge. Aici o sa fie o cronica meh a evenimentelor importante. Sa vedem daca supravietuim pana la final (normal -> nightmare -> hell), murim glorios sau bubuiti de trash mobs. De mentionat ca habar n-avem cum se joaca diablo, dam si noi dupa ureche.

So, astea fiind spuse, luam primul quest de la the hot purple chick. Ceva cu niste golani care fac scandal prin imprejurimi.
Spoiler:
Image
Don't get your robes in a twist, bitch, I got this. In cartierul in care am crescut eu, nu apucai buletinul daca nu stiai sa-i pui la punct pe derbedei. Questul e ca si rezolvat, daca nu cumva atentia imi va fi deturnata de la calea dreapta.
Spoiler:
Image
Am fost atat de aproape sa-l las pe Toader de izbeliste si sa fug cu Flavie in lume. Inca ma gandeam la ea cand am gasit SĂLAŞUL RĂULUI. Vedeti si voi cum a sarit negrul la ei, mai ceva ca bibanul la undita.
Spoiler for bruv, stai asa!:
Image
Cand am apucat si eu sa intru, totul era deja mort, iar negrul dadea ocol turbat, cu ochii bulbucati si spume la gura.
Spoiler for you okay burv?:
Image
Oricum, bifam questul. One down, 665 to go.
Spoiler:
Image
Ca sa mai repar din reputatie dupa lipsa de vitejie aratata, I approach the hawt redhead care spune ca si-a pierdut gagik or smth in cimitir.
Spoiler:
Image
Don't worry bitch, I used to do that all the fucking time cand ieseam cu vampiritze gotice. She's as good as found. Ma apuc sa intreb prin vecini ce se stie de gagik.
Spoiler for cu toata grija care ma caracterizeaza ofc:
Image
Abia dupa ce-am macelarit 3/4 din populatia locala de fallen faggots, imi dau seama ca Toader nu e de gasit. Caut, caut si spre groaza mea realizez ca...
Spoiler for he lost his marbles:
Image
Nu stiu ce-a patit cat a fost singur in SĂLAŞUL RĂULUI, dar nu mai e acelasi negru. Demonul Pacanelelor l-a atins pe undeva. Tot restul aventurii o sa-l vedeti frecand ruleta pe la te miri ce dubiosi in timp ce lumea arde. Oh fucking well, ma mai gandesc si eu o data daca sa ma las ademenit de otrava.
Spoiler for sup bb:
Image
Pana la urma, facem o sedinta de terapie la intuneric, in care-i salvez viata negrului
Spoiler for behind you burv!:
Image
si gasim cimitirul. Numai ca surfuckingprise, the bitch turned evil and must be put down.
Spoiler:
Image
Don't worry bruvs, I used to do that all the fucking time cand ieseam cu vampiritze gotice. Ciomagim putin la ea
Spoiler for vajj puff luminitze:
Image
and now Blood Raven rests in piss.
Spoiler:
Image
At least that proved my worth. M-am ales cu o aghiotanta din toata treaba.
Spoiler for my bitch:
Image
So far so good bruvs, 2 of the fuckers are down. Data viitoare aflam daca am mai miscat ceva sau daca ne-au pus cruce aici.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Mahdi »

Foarte exhaustiv, bruv. :lol:
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Waaagh! »

:lol:

La questurile astea doua ce-am apucat sa fac poze, ca apoi a devenit prea intens. Mai pun bordurile de acum.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Stokkolm »

Everything is fun until you meet Rakanishu

Image Image Image Image Image Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Waaagh! »

:lol:

Incerc sa mai postez maine din aventuri. Dar nu, nu ne-a birut kakapishu ala.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Waaagh! »

Onwards, bruvs!
Spoiler for the things I put up with every day:
Image
Byetukishu nici macar n-a prins poza.
Spoiler:
Image
Marea tristrameala a fost intensa, dar s-a terminat cu bine. Eu am alergat cu spatele si le-am dat peste bot in timp ce Mahdi a fugit cu mosul in spinare.
Spoiler:
Image
Cautand the infamous Horadric Phallus, am facut o vizita de complezenta si pe la Contesa.
Spoiler for hitting a bitch in the face with a club...:
Image
Spoiler for ...totally worth it:
Image
Ceva urat al Iadului se juca cu ciocanelul fermecat, dar a fost 0 challenge.
Spoiler:
Image
Si la scurta vreme dupa, am ciocanit-o si noi pe Domnita Chinului si in loc de cruce i-am pus portal.
Spoiler:
Image
Which brings us to 2 h a r d c o r e bruvs, 14 Lords of Hell.

Nu e mai nimic memorabil in Actul 1 pe dificultatea asta, dar lucrurile se electrizeaza repede de acum incolo. Stay tunned.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Stokkolm »

Ca de obicei, barbarul face toata treaba in tiump ce paladinul face parada cu sabia aia de printese.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Mahdi »

Toată treaba, adică să stea să facă screenshots, că altceva n-apucă. :lol:
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Waaagh! »

Am zis sa nu scot fotografiile compromitatoare, dar asemenea calomnii cer un raspuns pe masura.
Spoiler for ŞOC! IA UITE CE FACE PALADINUL!:
Image
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Waaagh! »

Fratiorilor, sper ca v-ati luat ochelarii de soare si cizmele de cauciuc.
Spoiler:
Image
Avem ditai sobolanul de ucis.
Spoiler for atata avea coada...:
Image
...but ultimately no challenge. Urmeaza o epopee in care batem dunele cautand cubul horadick si alte minuni. N-am prins poze cu faptasii, dar goangele alea de balegar ne-au cam curentat zilele. De fiecare data cand lovesti unul, imprastie charged bolts in toate zarile. Noroc cu aura de lightning resist de la Mahdi, altfel ne cam ingropau. Anyhow, in timpul unui popas in oras,
Spoiler for vulpea care nu ajunge la struguri...:
Image
Spoiler for ...zice ca sunt acri :lol::
Image
Eu ma apuc de politia sharia, in timp ce paladinul continua alunecarea pe spirala decadentei, cu pacanele si manele.
Spoiler:
Image
Cand pauza e gata, terminam dezinsectia in desert.
Spoiler:
Image
Fix cand sa incheiem cu mcguffinul, sa vezi dracie.
Spoiler:
Image
Dar nu-i problema, exterminam un cuib de vipere din panoul cu sigurante si totul revine la normal.
Spoiler:
Image
Pentru ca mai sunt minori pe forum, nu vedeti poze din palatul curvelor. Va arat insa unde erau sa-i puna cruce lui SIGMAR.
Spoiler for this motherfucker:
Image
Ala de l-am facut ghiveci. A tras cu un pew inghetat de-a topit 80% din borcanul rosu. Sa aveti haine groase la punctul ala daca va prinde microbul h a r d c o r e. In orice caz, dupa inca o tura de trekking prin desert, urmeaza prima bataie semi-serioasa din challenge. We had to chug like some real motherfuckers ca sa-l doboram pe Duriel, dar pana la urma i-am spart si lui cireasa.
Spoiler:
Image
Si ne-am revazut cu the coolest bruv ever, before he got bronx'd.
Spoiler:
Image
Yup, it's 2 h a r d c o r e bruvs, 13 Lords ov Hell. Deja am trecut cu doua borne de punctul la care credeam ca vom fi ucisi. Stay tunned, si pregatiti sprayul anti-tantari.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Waaagh! »

Am reusit performanta de a prinde numai cadre neinteresante, asa ca rezum actul III cu observatia de mai jos:
Spoiler:
Image
Un fire defense rezonabil anuleaza cam orice forma de opozitie. Mephisto e un nimeni, iar singurii inamici periculosi sunt niste piticoti undead cu cutite mai mari ca ei, dar aia nu apar prea des. So yeah, 2 h a r d c o r e bruvs, 12 Lords ov Hell, and absolutely nothing memorable happened. Doar ne-am schimbat mercenarele cu o pereche de jungle niggers specializati pe cold magic, sunt foarte eficienti in a incetini sau ingheta cu totul mase de inamici.

Now, time to go to Hell.
Spoiler for sup, Ty:
Image
Imi place foarte mult atmosfera din actul asta, pacat ca e foarte scurt. Din nou, a fost si mult prea usor. Iata-ne aici ciocanind de zor la Izual, care nu stie decat sa stea la incasat like a fallen angel bitch.
Spoiler:
Image
Iar aici il ciocanim pe armurierul iadului. Hellforge poate sa fie un megaclusterfuck daca se intampla sa colcaie cu viermi icendiari, dar n-am avut parte de ei. Totodata, cu reflexele antrenate in Thief am reusit sa fur cam tot lootul de la nicovala. :mrgreen:
Spoiler:
Image
In sfarsit, nivelul final al actului e mai interesant, in principal din cauza inamicilor care au obiceul sa casteze Iron Maiden, un debuff care intoarce damageul fizic + dobanda inapoi la atacator. Am trecut cu bine si de asta si, dupa ce am casapit boardul administrativ al iadului, a urmat prima lupta serioasa din joc, cu the headman himself. Aici chiar a trebuit putina strategie ( :lol: ), pentru ca ii place sa spammeze cu un atac lightning based care te topeste in orice circumstante. Cand il apuca spumele electrice trebuie sa fugi in jurul lui pana binevoieste sa faca altceva. Cu noi a insistat si sa se bage intr-un colt de unde era greu de manevrat. Cu toate astea, dupa ce era s-o mierlim amandoi de vreo 3 ori (n-am riscat screenshoturi cu actiunea din cauza palalaiei impredictibile):
Spoiler for hi5 hivemind:
Image
Comentariile noastre se refera la faptul ca, odata ce am infrant, am fost rasplatiti cu cateva armonii din soundtrackul jocului original, o piesa de neuitat:

phpBB [video]


15 au fost, 11 au ramas, iar impresia mea e ca la dublu nu prea o sa avem parte de emotii in afara reintalnirilor cu Diablo.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Waaagh! »

Spoiler for hola:
Image
Actul 5 e ciocaneala desirata. Plenty of
Spoiler for this:
Image
Spoiler for this:
Image
Spoiler for this:
Image
Spoiler for and this:
Image
Absolut nimic memorabil, si e inexplicabil cum ororile muntilor inghetati sunt asa vulnerabile la cold damage. Ajungem cu o mana-n barba si una pe maus la
Spoiler for capul relelor:
Image
Spoiler for then there's plenty of this:
Image
And then we
Spoiler for roll:
Image
Spoiler for the:
Image
Spoiler for credits:
Image
Asta e. The bruvs have h a r d c o r e ' d normal. Ne vedem pe nightmare.

Bonus:
Spoiler for fun in the moomoo farm:
Image
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Waaagh! »

Spoiler for sup:
Image
Rezumatul actului 1 pe nightmare.
Spoiler for den of evil:
Image
Spoiler for blood raven:
Image
Spoiler for marea tristrameala:
Image
Spoiler for asta inseamna sa fii h a r d c o r e bruv:
Image
(nota: asa patim mereu si cand ne intalnim irl. spate in spate abia facem fata valurilor de femei turbate)
Spoiler for questing for the horadric phalus:
Image
Spoiler for victorie:
Image
Nothing to write home about, a fost extrem de usor. E adevarat ca am avut si temele bine facute. Eram incarcati cu echipament excelent si cu rezistentele maxed out. Onwards!
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Waaagh! »

The quest continues.
Spoiler for marea deratizare:
Image
Spoiler for marea dezinsectie:
Image
Spoiler for pana la brau in serparie:
Image
Spoiler for someone's about to get rekt:
Image
Spoiler for get totally rekt:
Image
Actul III e din nou prea desirat. Am si uitat sa surprind unele momente care meritau, dar sunt doua lucruri de zis aici. In primul rand, am uitat complet ce penali sunt piticotii aia. :lol: These fuckers:

Image

Pe normal nu se simte deloc, dar de fiecare data cand crapa unul d-asta mic, de fapt isi trage singur un fel de corpse explosion, cu damage in valoare de 10% din numarul lui total de hit points si convertit total in physical damage, nu fire. Pentru physical nu prea exista rezistente decat pe obiecte extrem de rare. :lol: Cand ne-am trezit amandoi cu borcanele sparte, ne-am dat seama ca treaba incepe sa devina serioasa. I-am gasit insa o solutie rapid. Turns out that merc guys sunt imuni la explozii, asa ca am convenit ca o data ce ajungem vii in actul V sa renuntam la magi pentru un sandnigger din actul II, respectiv un hunk din actul V, special ca sa anihilam amenintarea piticotilor, singura serioasa.

In al doilea rand, this fucker :lol: :
Spoiler:
Image
Si asta are prostul obicei sa explodeze cand moare si goleste borcane de 1500hp+, cum se nimerea sa am eu la momentul respectiv. Intr-o editie de infarct a celebrelor "Travical runs", l-a lasat pe Mahdi p much in fundul gol, cu un grand total de 20 hp.

In orice caz, am decis sa ducem aceste plangeri la the guy in charge. His opinion on the matter:
Spoiler for thought so:
Image
Prin actul IV am facut moonwalking:
Spoiler:
Image
Actul 5 se invartoseste din locatie in locatie, dar in afara unor critical strikes de lesin luate de la niste serpoi (toti inamicii din actele anterioare revin ca guest monsters acum, huhaaaa) a fost ok pana la salasul tradatorului nilăfuck. Are o suita de minioni inepti pe care casteaza corpse explosion, dar l-am rezolvat bubuindu-le hoiturile inaintea lui cu chargeurile de corpse explosion de pe buzdganul meu runat, la sugestia lui Mahdi ofc.
Spoiler for hi5 bruv:
Image
Aici am ras :lol: :
Spoiler:
Image
Dupa ce am trecut de strabunii barbarilor, am zis ca greul s-a terminat si acum ii dam blana pana la final. Cand colo, dincolo de poarta era fix toata biserica lui Zakarum plus toata sinagoga tîrfelor infernale. Numai cursed extra strong aura enchanted motherfuckers, toti la primul colt. :lol: Au urmat cateva minute de du-te vino, in care ne bagam la rupere, miruiam unul doi prosti dupa care fugeam afara la reaprovizionat cu potiuni si reglat tensiunea arteriala. Dupa evenimentul asta a fost ok.
Spoiler:
Image
Spoiler for 10x 4 all the luv bruvs:
Image
Acum, vestea trista. Va anunt cu durere ca bravul Toader Cvceritorvl a trecut in eternitate seara trecuta, in timpul datoriei. In ultima saptamana am farmat din greu, cu oarecare succes, dupa cateva obiecte rare (dar nu imposibil de rare) care sunt absolut vitale pentru supravietuirea pe hell. Nu suntem mereu impreuna la astfel de runs, astfel ca in timp ce eu dormeam ca ultimul pensionar, pe Toader l-au cioplit piticotii ressurectati de horadrim magefaggots pe holurile din Worldstone Keep. Razboinic intru dreptate pana la capat si complet ignorant de notiunea de frica, se bagase singur la un baal run...

So, tehnic vorbind, situatia in momentul de fata e 1 h a r d c o r e bruv, 5 Lords ov Hell. Daca e sa fim h a r d c o r e pana la capat, provocarea trebuie purtata mai departe numai de umerii lui Sigmar, dar am convenit cu Mahdi sa lasam fanii sa decida. So, vote up bruvs, alegeti in topic intre

a) WAAAGH! singur impotriva satanelor, until the bitter end.

b) Mahdi are voie sa dea reroll.

Aveti cel putin o saptamana, daca nu mai mult, sa va decideti.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Stokkolm »

Prin reroll te referi sa fie inviat de zeii codului hexadecimal? Sau sa fie rentrupat in pielea altui personaj? Oricum, e un pas necesar, se stie ca doar the power of bromance poate invinge lozii iadului.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by juve3332 »

b) toata noaptea.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Cristan »

a) h a r d c o r e until the bitter end
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by juve3332 »

How hardcore can you get when you literally can't die, like in die-die?!
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by Waaagh! »

Ma, te violenteaza destul de tare realizarea ireversibilitatii timpului cand te rapun uratii. :lol:

@Stokk

E vorba de reroll as in start a fresh h a r d c o r e character. Jucam pe battle.net, ca sa fie dreptate pana la capat.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: 2 h a r d c o r e bruvs, 15 Lords ov Hell

Post by .chester »

Reroll, sure
I'm livin' in a love shadow
Post Reply

Return to “Let's Play”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests