Awesome Fails

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Awesome Fails

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Am terminat azi dimineata Witcher 1, acum am inceput witcher 2. Si tot acum am aflat ca exista import save...

Imi lua vreo 20 de secunde sa deschid load game la w1 din cauza numarului de salvari. Bine ca am dezinstalat tot ca sa am destul spatiu :lol: pt w2
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Awesome Fails

Post by DarthZombie »

Nu ai multe beneficii daca importi salvarea la W2, parca ti se dadea o armura si inca un fleac. Nu mai tin minte sa se fi facut referiri directe la alegerile facute in playthrough-ul din W1.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4958
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Awesome Fails

Post by TG »

Sunt cateva, dar e mai mult de flavour. Însă armura și sabia sunt destul de ok, doar că e mai bine să nu le ai pentru că așa ai ocazia să folosești mai mult de o armură pentru prima jumătate de joc. :)
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Awesome Fails

Post by McWilliams »

Itemele sunt nitel OP. Asa cum zice si TG, poti merge mult si bine doar cu combinatia respectiva si sa ignori orice altceva. Se fac niste referiri la ce ai ales sa faci in W1, insa sunt la stadiul de gossip de NPC pe strada; insa cele cu impact asupra quest-ului principal se pot alege dintr-o lista predefinita la inceputul W2-ului, daca nu ai salvarea de la W1. Daca vrei un exemplu de flavour, depinzand de ce ai ales prin W1, poti sa dai (sau nu) peste Siegfried.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Awesome Fails

Post by DarthZombie »

Da, zici ca obiectele alea-s pre-order bonus la un joc facut de EA rofl. Am fost nitel dezamagit de treaba asta, dar iti trece repede cand vezi cat de fain e W2
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Awesome Fails

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Fara texture downscaling dureaza cateva secunde pana se incarca texturile pe lowest spec. Ma gandesc sa ma apuc de altceva pana in urmatorul deceniu cand mi-oi lua un PC bun :(

Nu prea imi place ca nu pot controla directia in care se misca cu mouse-ul si nu am controller pentru PC din pacate. Ah well, mai incerc and with some luck o sa mai las jocul si incep sa invat pentru partial
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4690
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Awesome Fails

Post by Magicake »

Mi-am petrecut toate sarbatorile (incepand cu 23) cu diaree si greata :-( Macar acum de anul nou pare ca imi revin. Worst xmas ever.
User avatar
oldsnake
Zergling
Posts: 124
Joined: 4 Mar 2014, 01:08

Re: Awesome Fails

Post by oldsnake »

Shaorma cu de toate te-a doborat?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14577
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

N-am mai avut diaree si greata de cativa ani de zile. An Hero. Multumesc. O ceapa pe zi Patrunjelu!
User avatar
oldsnake
Zergling
Posts: 124
Joined: 4 Mar 2014, 01:08

Re: Awesome Fails

Post by oldsnake »

ola small dickie wrote:N-am mai avut diaree si greata de cativa ani de zile. An Hero. Multumesc. O ceapa pe zi Patrunjelu!
Are si diareea mandria ei.

On: Patrunjel, daca mai dureaza diareea, colonoscopie scrie pe fruntea ta.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4690
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Awesome Fails

Post by Magicake »

oldsnake wrote:Shaorma cu de toate te-a doborat?
No, cred ca a fost o combinatie dubioasa de mancaruri sau prea multe dulciuri. Or both :lol:
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Awesome Fails

Post by DarthZombie »

Daca scaunul e negru, atunci sa te temi cu adevarat!
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Awesome Fails

Post by .chester »

Daca e wenge, nu e asa rau.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Awesome Fails

Post by stef »

oldsnake wrote:On: Patrunjel, daca mai dureaza diareea, colonoscopie scrie pe fruntea ta.
Fara exagerari, diareea se rezolva rapid cu un antidiareic pe care il cumperi de la orice farmacie.
ola small dickie wrote:N-am mai avut diaree si greata de cativa ani de zile. An Hero. Multumesc. O ceapa pe zi Patrunjelu!
Salata verde + o ceapa + ulei de masline = stomac fericit. Recomandat mai ales pentru cei care au probleme cu stomacul.
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4690
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Awesome Fails

Post by Magicake »

stef wrote: Fara exagerari, diareea se rezolva rapid cu un antidiareic
Not a fan of medicine first; diareea apare dintr-un motiv, e metoda naturala de a elimina bacterii rele & co din stomac. Daca iei gen Imodium doar blochezi acest proces. Daca iei gen Furazolidon s-ar putea sau nu sa functioneze, in functie de sursa diareii (i.e. daca e ceva sensibil la Furazolidon, care e p much antibiotic).

Just wait + diet si daca nu-ti revii, medic pt analize sa se afle cauza.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Awesome Fails

Post by DarthZombie »

Ceai de musetel. Te si hidrateaza, e si bun pentru situatii de genul asta in caz ca nu e ceva cu adevarat grav. Ti-o spune cineva care s-a pricopsit odata cu ceva suficient de misto incat sa primeasca la pachet scaun negru precum carbunele [si singura ocazie in care lasam in urma ceva atat de urat mirositor incat aproape am vomat stand pe tron], diaree exploziva, senzatia ca cineva imi stoarce intestinele precum un prosop ud si febra suficient de mare sa ma lase inconstient o zi intreaga. Mai luasem si ceva medicament in genul celor mentionate de tine, dar zau daca mai tin minte ceva, eu eram mai preocupat sa-mi doresc sa mor mai repede pentru ca durerile alea de mațe nu ma lasau sa dorm absolut deloc. Mai aveam si bacul in cateva saptamani, am avut noroc ca mi-a trecut in cam 7 zile.

Inb4 "ce discutii de cacat"
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Awesome Fails

Post by Waaagh! »

Ce spanac de dizenterie ai facut. Ti-ai dat bacul in Sierra Leone?
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14577
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

parca pe topicul asta era discutia aia penibila despre tichete de masa?

am primit noile bonuri, in valoare de 15 lei fiecare. UAU IM A RICH BITCH

astept noi opinii despre acest sistem dezastruos de la mcwiliams si zombie.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Awesome Fails

Post by DarthZombie »

Flamebaiting on a subject that was done and dusted? Neato!
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Awesome Fails

Post by .chester »

Eu cand ma duc la supermarket cu noile bonuri de 15 lei:

Image
I'm livin' in a love shadow
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest