Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Un obicei tradițional levelesc.

Moderator: Michilangelo

Post Reply
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by TG »

Se votează în thread, printr-un post. Termen limită: Miercuri la ora 22.
Mahdi
TG
1. Diablo III
2. Elder Scrolls IV: Oblivion
3. Thi4f

4. Neverwinter Nights
5. Alien: Isolation
6. Heroes of Might and Magic IV
7. Icewind Dale 2
8. Game of Thrones (A Telltale Game)
9. Rusty Hearts
10. Game Draft

>>DESCRIERI<<
1. Diablo II (anul diavolului 2000)
2. The Elders Scrolls IV: Oblivion (2006)
3. Mass Effect 2 (2010)

4. Defense of the Ancients (2003)
5. Borderlands 2 (2012)
6. Arcania – Gothic 4
7. Zeno Clash (2009)
8. Test Drive Unlimited 2 (2011)
9. Call of Duty 4: Modern Warfare (2007)
10. The Banner Saga (2014)

>>DESCRIERI<<
Mahdi: Zombie, sebas, vulp, joonior, .chester, Wagh, caleb, Foxman, rdo

TG: ne0lith, ola
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by DarthZombie »

Votul meu se duce la Mahdi. La el singurele puncte slabe sunt critica asa-si-asa data pentru Heroes 4 si statutul de non-joc al ultimei alegeri, dar la TG avem un Diablo 2 pe care-l antipatizeaza pentru ca nu este un cRPG clasic, un CoD 4 criticat de parca ar fi Modern Warfare 2 si o lista in care jumatate din alegeri le-ai confunda intre ele daca nu ai stii titlurile lor.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by TG »

Două liste cu Oblivion în finală. My job here is done.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by sebas »

Ca să vezi ce ți-e cu așteptările astea, Oblivion ajunge în finală dar Skyrim nu găsești nicărieri. :D

Votez Mahdi, nu de-alta dar jumate din jocurile din lista lui TG fie mi se pare ok fie chiar îmi plac.
dump CHA
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by ne0lith »

Mahdi m-a nimerit cu destul de putine titluri, asa ca o sa votez TG.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by vulp »

Mahdi
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6550
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by joonior_bmf »

Votez Mahdi
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by .chester »

Mahdi
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by Waaagh! »

Imi pare rau ca n-am participat la restul rundelor, dar nu stiu cui i s-a parut o idee buna sa le lanseze la apa fix cand dadea guvernul lovituri de stat (?!) si se organizau cele mai mari miscari de strada de la revolutie incoace. :roll:

In orice caz, n-am auzit de mai nimic din lista lui TG in afara de D2, care se intampla sa fie unul dintre jocurile mele preferate ( :lol: ) si fara discutie este cel mai bun H&S facut vreodata. Ramane o bijuterie atat ca estetica (grafica i-a imbatranit foarte bine, coloana sonora si ambientul sunt o flacara nepieritoare pe altarul sonorizarii jocurilor video), dar si ca design, cu cea mai bine gandita itemizare si cel mai reusit sistem de skilluri din gen. E adevarat ca ultimele doua puncte au fost desavarsite putin mai tarziu, parca prin patchul 1.10, venit odata cu lansarea x-packului. Oricum, jocul e o nestemata si numai un suflet tare trist si amagit ar putea ca, in loc sa-l trateze cel mult cu indiferenta, sa simta fierberea furiilor din cauza sa. :lol:

That being said...

D3 si Thi4f sunt niste maidan-level insulte la adresa unor opere de arta. Genul de caricaturi porcoase si edgy care vor sa treaca drept comentarii de mare finete si curaj intelectual. Ar trebui sa le fie rusine celor care le-au facut. N-au nimic sfint.

Oblivion nu l-am jucat, dar mi-a fost mereu clar dupa Morrowind ca genul asta de joc nu o poate lua decat in jos. Sigur, iteratiile viitoare ale retetei vor arata mai bine, dar luciul n-o sa reuseasca decat sa scoata si mai tare in evidenta saracia de substanta. At least with crappy graphics, o personalitate careia ii place sa se imerseze in universul jocului are cu ce sa-si tina imaginatia ocupata, rotunjind poligoanele.

Neverwinter Nights: ewgh. :lol:

Alien: Isolation e un simulator de tras manete-n Cosmos. Mi-e teama ca si genul space horror a murit demult, o data cu irepetabilul Dead Space. Sunt doua jocuri, decalate cu multi ani, dupa al caror final nu am putut sa dorm, asa ca mi-am petrecut noaptea zgaind ochii la cer: Soul Reaver si Dead Space.

HOMM4 mi-a placut. A fost ultimul joc din serie pe care l-am incercat si il pun pe acelasi loc cu HOMM2. HOMM3 mi s-a parut prea incarcat pe partea de unitati si prea restrictiv pe componenta strategica, cu prea putine imbunatatiri fata de 2.

IWD2 e o alta mare durere din lista. E un exemplu de manual despre cum sa ai o gramada de idei stralucite pe care sa le faci pulbere cu un continut incoerent, umflat ridicol de mult cu obiecte si inamici unul mai fantasy ca altul, totul aruncat la gramada ca nu cumva sa fie trecuta cu vederea vreo intrare din cartuliile editiei 3.5 sau cat era. Si avea si o coloana sonora de te luau fiorii. Mare pacat.

Nu stiu ce-i aia Game of Thrones, dar simt in oase ca-i o prostie overhyped ( :lol: ). Dunno about Rusty Hearts, iar cu ultima alegere nu pot sa fiu de acord.

Astfel, daca se ia si votul meu in considerare, Mahdi Zeu-Imparat!
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by caleb »

Am făcut și eu un draft cu jocurile pe care le agreez cel mai puțin din ambele liste, cu mențiunea că 'hate'-ul se oprea probabil la un total de șase titluri, în rest era doar 'meh' și 'bleh' în cantități variate.

1. Mass Effect 2 +TG
2. Thi4f +Mahdi
3. Arcania - Gothic 4 +TG
4. TDU 2 +TG
5. Rusty Hearts +Mahdi
6. TES IV: Oblivion - remiza
7. DOTA +TG
8. GoT (Telltale) +Mahdi
9. NWN +Mahdi
10. D3 +Mahdi
11. IDW2 +Mahdi
12. Banner Saga +TG

Total = 5 TG vs 6 Mahdi

= Mahdi, cu mențiunea 'rușine că n-ai avut Mass Effect în listă'.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by TG »

Waaagh! wrote: Astfel, daca se ia si votul meu in considerare, Mahdi Zeu-Imparat!
Lel, de ce nu s-ar lua? Adică, înțeleg ce zici, dar până acum au fost acceptate voturile din partea celor care apreciază Diablo. :evil:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Foxman
Headless Kamikaze
Posts: 316
Joined: 3 Sep 2015, 17:54

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by Foxman »

Mahdi
Praise be to the muffalo tree.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by ola small dickie »

TG
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by rdo »

Votez Mahdi
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by TG »

Mahdi the hater, gj!
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Hate Draft: FINALA - Mahdi vs. TG

Post by marvas »

as fi ales si eu Mahdi
Post Reply

Return to “Forum Drafts”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests