Cam asta e tot ce tine de Planetside 2 ?

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
Post Reply
User avatar
Akfiz
Space Invader
Posts: 6
Joined: 11 Apr 2016, 01:28

Cam asta e tot ce tine de Planetside 2 ?

Post by Akfiz »

Am zis sa-mi iau Planetside 2 azi sa fad cum e.

Intru in el, ma bag la Vanu, fac tutorialul, pare interesant pana acum, clase de joc, vehicule, lupte la scara larga.

Dupa incep lupta propriu zisa, mi-a luat ceva sa ma prind ce si cum se captureaza teritorii, jocul parea destul de usor pana acum, ii tabaceam pe aia, ma rog, am observat ca erau toti incepatori ca mine, cel mai mare era lvl 15.

Dupa ce am trecut de level 10 (cred?) m-a bagat pe o harta mai mare. Acolo a inceput jihadu, aveau aia arme de te durea capu', trageam cu arma in unu (level 120 desigur) ala avea timp sa se si intoarca si ma omora din si mai putine gloante decat trageam eu in el (si nu era heavy). Am vazut ca tancurile sunt neobisnuit de greu de omorat, adica trageam toate gloantele din bazooka cu heavy si tot nu murea tancul, mai trebuia sa incarc odata, si nici cu tureta anti-vehicule de la inginer nu murea asa repede, erau cam op, asa ca zis sa iau tancul, poate asa fac o treaba, si intradevar faceam, numai ca dadeam de unii cu bazuci care ma distrugeau in 2 focuri, si se mai si incarcau repede.

Pana acum mi se pare un joc cu potential bun (idea de lupte la scara larga e interesanta, combatul putin cam slabut dar interesant ca are multe clase si vehicule si e mai mult bazat pe tactica), mi-am dat seama ca Planetside 2 nu e joc care sa-l joci rambo sau solo (adica poti sa-l joci dar nu faci mai nimic) ci cu o echipa cu care sa te coordonezi bine. Dar in acelasi timp, armele sunt super dezechilibrate, cel putin din ce am fazut eu, daca bagi bani in joc sau ai level mare nici nu discutii cu jucatorii de level mic, parca trageam cu prastia in ei, ceea ce face jocul cam iritant.

Macar daca avea harti diferite in functie de nivelul in joc (nu doar 1 - 10 la inceput; acolo recunos acum facut 5:1 kill/death ratio si level 10 in cateva minute, dupa ce am iesit de pe harta de incepatori usor am luat-o spre 0.7 k/d iar acum abia sunt level 12 dupa 2 ore de joc).

Si acum sunt curios, cam asta e tot ce tine de Planetside 2 ? E ceva ce nu stiu despre el care ar face jocul mai bun ? Trecand peste armele dezechilibrate la nivel mare, faptul ca de la lupte la nivel de incepator treci brusc sa te bati cu din aia de lvl max care te bat de te strica nu mi se pare ok, si nici nu mi-ar placea sa stau sa fac grind sa prind si eu arme din alea bune.
"Am intalnit o Flori atat de grasa ca i-am zis direct Buchet" :evil:

"If I claim to be a wise man, it surely means that I don't know" :shock:

"Daca din prima nu reusesti, baga coade" :D
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests