Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by SenFire »

Ic3Lord wrote:
Ic3Lord wrote:
.chester wrote:
Ic3Lord wrote:Salutare,

Suntem in data de 06.02.2017

Am trimis 3 mail-uri către dumneavoastră pe contact@nivelul2.ro , v-am contactat de 2 ori pe Facebook.

Ce trebuie sa fac pentru a primii numărul 7?

Care este motivul sa ne abonam, dacă dumneavoastră nu ne puteți răspunde la 1 mail, sa nu mai zic sa onorați trimiterea revistei

Revista a apărut de 2 săptămâni, am avut răbdare, am zis ca ajunge mai greu, din moment ce sunt in București și este un oraș izolat de orice serviciu de curierat.

Cum pot intra in posesia lucrului pentru care am plătit? Daca mergeam la Inmedio o aveam de mult timp si fără bătăi de cap.
Da un mail la reclamatii@nivelul2.ro cu kimo@nivelul2.ro in cc cu datele tale.
Done,

Mulțumesc.
Salut,

Am trimis ieri cum mi-ai spus, nici pana la aceasta ora nu am primit un mail sau orice alta forma de comunicare conform căruia mail-ul meu a ajuns si se știe de situație.

Mersi.
Stai liniștit, nici eu nu am primit nici un semn de viață. Propun să mai așteptăm 1 săptămâna și să vedem ce mișca.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

Se rezolva saptamana asta cu revistele pentru abonati.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by McWilliams »

Nu-mi mai gasesc e-mail-ul cu abonamentul, insa sunt destul de sigur ca am facut un abonament de 12 luni, nu de 6. Mai stie cineva o valoare pentru abonamentul de 12M, sa pot verifica cu extrasul de cont si cu ce suma am platit? Nu de alta, dar daca tot fac vreo sesizare, macar sa fie intemeiata, sa nu isi piarda lumea timpul de-aiurea.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

240 de lei, conform primului numar.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Pr0p0lis »

Foarte fain numaru'.Mi-a placut cel mai mult dintre toate de pana acum.Content variat in continuare dar de data asta am simtit ca articolele sunt ceva mai bune(chiar foarte bune).Articole detaliate si despre jocuri interesante,si "misto"....ei,acuma parca incepe sa reinvie spiritul Level.Intr-adevar,Aidan preia majoritatea review-urilor,iar MG e lasat cam in ceata(da-i cireasa de pe tort),dar sper ca pe viitor sa existe un echilibru intre articolele scrise de voi.Specialul lui Aidan,o sa fiu sincer si o sa spun ca nu mi-a placut(pare de umplutura) si nici sectiunea de eSports nu ma captiveaza deloc...ati putea renunta la ea din partea mea.In rest totul "bine si frumos".Sectiunea Gamedev e in continuare geniala(bine Aidane) iar Monstru reuseste si de data asta sa-mi capteze atentia.Succes in continuare si sa continuati cel putin tot asa.Acuma pe bune,numaru' asta chiar mi-a placut. :D
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by marvas »

am terminat de citit si eu revista si pentru ca sunt in carantina am timp sa scriu vreo 2 vorbe:

Starea revistei: aranjare impecabila a textului si imaginilor, ca de obicei. Dar. Mi se pare mie sau imaginile ocupa mult mai mult loc in pagina in detrimentul textului? In special la review-urile lui Aidan.
In rest am gasit cateva urme de tus (poate e doar la mine) si niste scapari de tiparire prin unele articole.

Jocul full: daca bine am inteles, jocul asta e free pe net, doar ca primim niste items in el. Neimpresionant. As fi mult, mult, MULT, mai multumit cu oldies but goldies.

Editorialul: ce mi-a mai placut! S-a identificat o problema din lumea asta a jocurilor si se dezbate. Frumos. Fara promisiuni cu ce ne rezerva viitorul, ca de acum apare lunar, ca sa fim pe faza ca vin surprize si alte chestii care pana la urma nu se mai intampla.

Gameri disperati: ca o postare de blog, o opinie bine argumentata. I like. Si da, e funny mentiunea legata de Trump.

Special Dreamhack: nu e in sfera mea de interes, nu citesc.

Shadow Warrior: un review destul de incitant. Singurul lucru care m-a deranjat la el e de cate ori au fost mentionati Duke Nukem si Serious Sam. Ok, ok, am inteles, avem de-a face cu un personaj de genul ala. Ce m-a contrariat e ca din articol reiese ca Lo Wang e plasat in "avangarda eroilor de actiune" ca mai apoi la minusuri sa se mentioneze ca e cam enervant.

Deus Ex: review decent, gg.

Inside: e un joc ce il urmaresc de ceva vreme si mi s-a confirmat ca nu trebuie sa il ratez.

FIFA 17: un review mai bun decat la PES 17

PES 17: mi se pare ca primim foarte putine informatii despre mecanicile noi de joc si ca mai mult primim notiuni generale despre joc care pentru mine nu exprima mare lucru: "pasiune, devotament si impetuozitate".

NBA 2K17: un review mai bun decat la PES 17

Salt and Sanctuary: simpatic articolul, imi place cand aflam detalii amanuntite de gameplay

Call of Duty: joc ce merita un rant si asta a si primit.

Steep: nu aveam o parere tare buna despre joc stiind ca vine de la Ubi, dar Aidan a reusit sa ma puna pe ganduri. O simpla referire la PURE si deja mi-am si cascat ochii. Daca il prind vreodata la reducere o sa il achizitionez.

Carmageddon: mi-ar fi placut un review mai consistent, dar si asa suna distractiv.

Wasted: habar n-am avut de jocul asta pana acum. O lectura foarte placuta.

Master of Orion: Marco a luat jocul asta in colimator si nu ii da pace pana la final. PE EI PE MAMA LOR! Mi-a placut.

Enderal: o prezentare exhaustiva Ghinea-style. Sa aud pe careva ca nu e multumit.

Dev Play: sunt curios sa aflu mai multe.

Gray Dawn: imi plac interviurile de genul, doar ca mi se pare ca informatia pe care am primit-o e cam ambigua si nu ni se explica ce faci de fapt in jocul asta.

eSports: imi place sa ma uit la fotbal, dar nu imi place sa ma uit la procesul etapei. La fel si cu esports. Discutiile din jurul subiectului ma plictisesc. Articolele astea sunt pentru o alta audienta, nu pentru mine.

Ticket to Ride: nu citesc review-uri la boardgames, dar recunosc ca pe acesta l-am parcurs pentru ca am jucat si jocul. E ok, ba.

Lifestyle: citesc oricand cu placere.

HyperX Cloud Stinger: nu citesc rubrica hardware, dar castile astea le-am vazut de cateva ori jn magazin si nu stiam daca merita sau nu investitia. Review-ul lui Marius m-a convins si in curand o sa le si iau. Marius, ar trebui sa primesti ceva comision de la ei pentru reclama facuta.

Cum se naste o placa video: daca Monstru s-a chinuit sa mearga pana in Hong Kong m-am simtit dator macar sa citesc articolul.
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Pr0p0lis »

marvas wrote: Mi se pare mie sau imaginile ocupa mult mai mult loc in pagina in detrimentul textului? In special la review-urile lui Aidan.
Si mie asa imi pare :? .....la fel si in cazul articolelor lui Chester.
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by DerangedGenius »

Pr0p0lis wrote:
marvas wrote: Mi se pare mie sau imaginile ocupa mult mai mult loc in pagina in detrimentul textului? In special la review-urile lui Aidan.
Si mie asa imi pare :? .....la fel si in cazul articolelor lui Chester.
Hmm. Prefer asa decat cum e la Salt and Sanctuary, unde trebuie sa depun efort doar ca sa imi fac macar o idee despre ce se intampla in imagini. Acolo preferam 1-2 mai mari decat cele mici.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by McWilliams »

Bai, chester, nu mai bea de banii mei si trimite o data revista prin posta.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

Cred ca nu mai beau o vreme dupa cat am patimit azi. Sunday hangovers are the worst.

Marvas, am observat si eu, citind articolul, ca am tot zis de 100 de ori de Duke Nukem si Serious Sam. Total de acord cu observatia ta. Da, shaule, we get it, stii si tu doi eroi din shootere, gata, ajunge. :lol: La faza cu avantgarda nu mai stiu ce voiam sa zic, dar nu cred ca defectul de a fi enervant intra neaparat in contradictie.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by SenFire »

La mine revista nu a ajuns, la mail nu mi s-a răspuns...
Renunț la idea de abonament și o cumpăr de la inmedio.
Melnic007
Space Invader
Posts: 2
Joined: 30 Jan 2017, 16:14

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Melnic007 »

Pe 11 martie 2017 se implineste 1 an de cand m-am abonat ppentru 12 numere la revista Nivelul2 si dabea am primit 3 reviste amarate, in rest nu am primit decat numere in gura. Nr. 7 este lansat de 2 luni, nici urma de el. Pentru mine revista este moarta, si am rugamintea sa ma stergeti din baza de date(Melnic Silviu Cristian). Considerati restul de bani ca o donatie pentru niste neseriosi. In caz ca mai trimiteti revista am sa-i dau foc pentru ca nu am sa-mi pierd timpul sa citesc niste aricole expirate scrise de niste neseriosi. Pot sa iau o revista LEVEL de acum 10 ani si este acelasi lucru cu Nivelul2 nr.7, EXPIRAT! Nu va obositi sa faceti critici la postarea asta pentru ca nu am sa mai intru pe site-ul acesta. SPOR LA TEPE!
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by marvas »

numai daţ foc la reviste
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by ola small dickie »

decat daca neaparat necesar
Melnic007 wrote:Pe 11 martie 2017 se implineste 1 an de cand m-am abonat ppentru 12 numere la revista Nivelul2 si dabea am primit 3 reviste amarate, in rest nu am primit decat numere in gura.
:lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by DerangedGenius »

Vedeti? De aia nu ma abonez :lol: N-am incredere decat in propriile maini. Chiar, lamuriti-ma si pe mine, am inteles ca deocamdata nu este un sediu din care ne putem ridica revista? Ca sa stiu daca sa ma simt vinovat ca am luat nr.7 de la inmedio.

BTW faine articole dar pastrez crema pentru final. Deocamdata Aidan m-a facut si pe mine sa inteleg ce-i cu frenezia asta pt jocuri sportive. Tot nu le joc insa.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

Dupa ce am vazut planul editorial, pot sa va spun ca Nr. 8 va fi cel mai bun numar de pana acum, de departe. Sectiunea Reviews e burdusita cu heavy-hitters, avem Retro la un RPG super simpatic from ye olde days, sectiunea Soundtrax revine in forta si de data asta o sa vedeti mult mai multe articole de la mine si Marco, ca tot va plangeati ca Aidan scrie toata revista. :lol: Plus ca suntem in trial runs cu un nou redactor, care va avea un preview si un review in noul numar. Am citit deja review-ul sau si cred ca se va potrivi foarte bine in cadrul revistei. All in all, abia astept sa iasa pe piata. Momentan tragem tare de tot sa ne terminam articolele, in timp ce Kimo se ocupa de problemele cu abonamentele. Omul e one man army.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by marvas »

cred ca ar fi o idee buna sa nu mai renuntati la review-uri, ca daca se fac imaginile mai mici, eu zic ca este loc pentru toate. Anarcute, Worms WMD si Cossacks 3 meritau sa fie in revista.
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Pr0p0lis »

Noutati interesante se arata la orizont.Multumim Chester pentru "update".
User avatar
Ic3Lord
Space Invader
Posts: 7
Joined: 6 Feb 2017, 15:08

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Ic3Lord »

Salutare,

Am dat mail-ul acum 2 săptămâni aproximativ după revista.

Nici un răspuns?

Cam cât sa așteptam pana vedem numărul 7 ca abonați? pana la numărul 8?

Guys, putin support.
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by SenFire »

Am vorbit cu Kimo, o sa le primit pe cat de curand posibil.
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests