Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by vulp »

TaikoKaira wrote:Eu acum am inceput L.A. Noire XD
have fun! nu e chiar la fel de bun ca Mafia 1 dar mult mai bun ca Mafia 2 sau GTA4 8-)
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TaikoKaira »

Mersi mult! :) L-am ales pentru ca mi s-a parut interesant, deoarece cei de la Rockstar si Team Bondi au folosit tehnologia de captare a expresiilor faciale, astfel facand posibila legatura dintre truth-doubt-lie. +atmosfera anilor '40 si masinile reproduse foarte fidel :D

P.S. Poate o sa incerc si Mafia 1 in viitor, daca mi-l recomanzi :) Actual, dupa L.A. Noire sunt cu ochii pe Spec Ops: The Line.
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by vulp »

hmm, l-as recomanda, in primul rand, daca-ti plac masinile. este singurul joc care incepe de la introducerea in masa a automobilelor (Ford Model T) si care urmareste evolutia masinilor... de-a lungul jocului sunt introduse unele noi, altele scoase din uz. orasul e 50% Los Angeles 50% Chicago; nu este realist ca-n L.A. Noire insa atentia acordata detaliilor - si mai ales mecanicior de joc - este foarte ridicata. povestea este una clasica dar nu e plictisitoare. dureaza intre 12 si 20 ore, majoritatea fiind driving around (mai mult decat in GTA).

daca ti-a placut, recomand sa incerci si Driver (din 1999). campania nu merita jucata insa jocul are o atmosfera aparte, tot foarte focalizata pe masini (spre diferenta de celelalte, in asta nu poti sa iesi din masina).
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Hehe. Rupeam Playstationu' in Driver. Great times!
L.A Noir il am in backlog de vreo 4 ani. Tre sa imi fac timp de el si de RDR.
Mafia e unul din jocurile mele favorite all time. L-am jucat chiar la lansare si de atunci niciodata. Probabil ca nu a imbatranit frumos (ca mai toate jocurile 3D 2002-2005) insa la momentul lansarii era jaw dropping. Soundtrack, grafica, gameplay, atmosfera, story, tot ce vrei.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4675
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

RS, a fost double XP weekend si am apucat doar o parte din el :-( Check out this amalgamation of players training skills:
Spoiler for pic:
Image
In RS jucatorii sunt merged cand stau in acelasi loc, in realitate erau cel putin de 40 de ori mai multi jucatori decat se vede. Lots of lag :-)

Almost finished the tutorial in Emperor.
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TaikoKaira »

Hmm, suna interesant si Mafia, deci cu siguranta o sa-mi fac timp si pentru el. :) Si cel mai mult imi plac masinile vechi, au ceva aparte si definesc anii din care provin. Daca n-ar fi fost masinile asa bine lucrate in L.A. Noire sau Mafia, cu siguranta jocul s-ar fi simtit altfel din punctul de vedere al atmosferei. In momentul de fata caut jocuri cat mai diverse si care creeaza un feeling cat mai amplu, de asta m-am gandit si la Spec Ops: The Line care e facut tot de 2K Games. Auzisem recent de el si ca e un joc care intruchipeaza foarte bine latura intunecata a razboiului. :)
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by .chester »

E ok Spec Ops, dar pe mine personal nu m-a daramat povestea, asa cum se jura jumatate de internet ca o sa se intample, si devine cam plictisitor spre final. Macar e scurt. Ce-i drept, arata some fucked up war shit, cum nu stiu sa fi aratat alte jocuri.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Azad »

Daca vrei un joc axat pe latura intunecata a razboiului incearca "This War of Mine". De acord cu ce a zis chester despre Spec Ops.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by vulp »

This War of Mine nu prea e shooter dar e un joc excelent in sinea lui. Cred ca l-am reinstalat in fiecare an de cand a aparut (un joc dureaza maxim 3-4 ore).

Ar mai fi si Operation Flashpoint (are si un pseudo-sequel unde joci drept partizan), din pacate n-am jucat continuarile (?) dar originalul prezinta o progresie foarte arhitecturala a razboiului - incepi printre niste orasele central-europene si termini printre ruine :(
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TaikoKaira »

Multumesc pentru sfaturi! :) Am auzit si de This War of Mine dar doar asa in trecere, si dupa scurt timp am uitat de el din cauza treburilor. Dar ma bucur ca mi l-ai reamintit si acum face parte din Wishlist. O sa ma documentez si despre Operation Flashpoint cand am mai mult timp liber.

Si a jucat cineva de aici Rise of the Tomb Raider? Il am inca instalat pe PC si vreau sa-l joc in paralel cu L.A. Noire. :D
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
TheGrandSirPiggy
Space Invader
Posts: 14
Joined: 19 Feb 2017, 14:49

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TheGrandSirPiggy »

Mare fan Warhammer (fantasy sau 40K, nu conteaza) si Total War. Asa ca Total War Warhammer ii mai tot timpu la activ. Il tot butonez de cand o aparut in mai, anu` trecut! SUPER FUN! Campania nu se compara cu alte titluri, mai venerabile, din franciza (Rome, Medieval 2 sau Shogun 2), e mult mai simplista. Da`, daca vrei un grand strategy mai complicat decat fizica atomica si mult mai rewarding, poti juca oricand Crusader KIngs 2. Bataliile pe de alta parte-s "WOW!". Sa distrugi batalione intregi cu Grimgore (lideru` orcilor), in timp ce goblini kamikaze acopera campu` de lupta-n mate si sange, e ceva neimitabil de alte jocuri de strategie. Recomand cu caldura jocul, in special daca esti fost fan TW care s-a simtit ars de abominatia care-a fost Rome 2. P.S: Careva are jocul pe steam? Astazi apare FLC-ul Bretonnia si-as fi dornic sa-l joc co-op cu altcineva!
Those four minutes before brain death are all I need 8-) :mrgreen:
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4675
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Am terminat tutorialul din Emperor, finally :lol:
Spoiler for final city:
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Cristi
Headcrab
Posts: 63
Joined: 2 Mar 2014, 23:05

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cristi »

F1 Challenge 99-02. Go go Senna, coleg cu Hill la Jordan. Mi-a bubuit motorul la Melbourne cand mai aveam 2 ture pana la un muncit loc 4 :D
Le-am incercat si pe astea mai noi de la Codemasters dar mereu ma intorc la 99-02 cand vreau sa joc mai multe sezoane, mi se pare jocul pe care il pot configura cu cea mai buna precizie din setari/aids/dificultate astfel incat sa nu fie nici prea greu nici prea usor, sa am si challenge cu a.i. decent dar si suficient loc de imprevizibil.
User avatar
Dr. User
Zergling
Posts: 136
Joined: 25 Apr 2014, 13:27
Location: Târgu-Jiu

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Dr. User »

stef wrote:Thief Gold remasterizat. Sunt impresionat de noile texturi grafice scalate la rezolutia actuala. I'm preparing for a great adventure with a great story and very good ambiental stuff... :)
Ai folosit The Necro Age, HD Mod sau altceva? Am incercat Thief 2 HD Mod si unele texturi par ca se departeaza de original iar unele au si o cromatica diferita.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

King's Quest I: Quest for the Crown VGA
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

King's Quest II: Romancing the Stones
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by .chester »

I'm livin' in a love shadow
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1380
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Fular »

Here you go famalan. De la aceiași tipi care au făcut Stasis.

Eu mi-am luat Party Hard la Sale-ul ăsta de pe GoG. Pretty good, un pic repetitiv și o țâră edgy.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by .chester »

Oooo, misto. Sa traiesti!
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

@Fular

Multumesc si eu :*
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests