Caut un film

Ce muzica mai ascultați, ce filme ați mai văzut și ce cărți ați mai citit.
Post Reply
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Caut un film

Post by DANiel »

Ma mir, sincer, cum de nu era pana acum deschis acest thread.

Revenind pe subiect, cau un film cyberpunk/sf. L-am vazut acum ceva vreme pe IMDB, si stiu ca nu era cotat exagerat de bine, insa peste tot prin internet era catalogat drept acceptabil. Stiu ca era francez, sau in colaborare cu francezii, si imi aducea aminte (nu stiu din ce cauza) de Oblivion (cu Tom Cruise) la stiulul vizual. Stiu ca avea si cyborgi/roboti si mai stiu o imagine din el, cu un tip imbracat in alb intr-un fel de canyon, care era tot deschis la culoare (de parca ar fi nins). Stiu ca sunt infirm de putin detalii dar poate pe aici se ascund galantul user care imi poate readuce linistea si pacea.
Multumesc anticipat!
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: Caut un film

Post by DerangedGenius »

Am inceput azi cursurile la Publicitate cu Stiinte Economice. Si mi-am amintit de un film, frantuzesc daca nu ma insel, cu un individ care nu mintea cu reclamele, facea design la reclame de masini si tigari. Cumva era si macabru. Si totusi, parca lucrurile se vindeau.
Any idea?
User avatar
pularaul
Space Invader
Posts: 2
Joined: 21 Dec 2015, 13:38

Re: Caut un film

Post by pularaul »

DANiel wrote:Ma mir, sincer, cum de nu era pana acum deschis acest thread.

Revenind pe subiect, cau un film cyberpunk/sf. L-am vazut acum ceva vreme pe IMDB, si stiu ca nu era cotat exagerat de bine, insa peste tot prin internet era catalogat drept acceptabil. Stiu ca era francez, sau in colaborare cu francezii, si imi aducea aminte (nu stiu din ce cauza) de Oblivion (cu Tom Cruise) la stiulul vizual. Stiu ca avea si cyborgi/roboti si mai stiu o imagine din el, cu un tip imbracat in alb intr-un fel de canyon, care era tot deschis la culoare (de parca ar fi nins). Stiu ca sunt infirm de putin detalii dar poate pe aici se ascund galantul user care imi poate readuce linistea si pacea.
Multumesc anticipat!
https://www.imdb.com/title/tt0314063/?ref_=fn_al_tt_1
DerangedGenius wrote:Am inceput azi cursurile la Publicitate cu Stiinte Economice. Si mi-am amintit de un film, frantuzesc daca nu ma insel, cu un individ care nu mintea cu reclamele, facea design la reclame de masini si tigari. Cumva era si macabru. Si totusi, parca lucrurile se vindeau.
Any idea?
https://www.imdb.com/title/tt0427944/?ref_=nv_sr_1

Poate-s astea. Too late?
Mă striga lumea pe uliță "Predator" sau "spidey_3100", parcă, cândva...
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: Caut un film

Post by DerangedGenius »

^:)) Nu e too late.
Se intampla ca Thank you for smoking chiar l-am studiat la cursul de pr cateva luni mai tarziu dupa postarea aia.
Filmul pe care il cautam e mai vechi, si cred ca protagonistul era art director. Desene cutii de tigari in forma de sicrie si masini patratoase. Something like that. Ii erau refuzate desenele, dar cumva se dovedise ca publicul aprecia genul asta de reclame.
adriano13

Re: Caut un film

Post by adriano13 »

Hai ca imi incerc norocul si aici...
Am vazut anii trecuti un film horror (dupa seria I spit on your grave, am dat peste el cumva), voiam sa il revad, dar nu ii mai stiu titlul; imi amintesc o gramada de detalii, mai putin titlul si numele actorilor...
Cateva din fazele filmului, parca incepe in ceva restaurant unde mananca un cuplu, si intra ceva smecherasi si se leaga de baiat parca, desi pare calm, apoi urmeaza distractia... incet ii vaneaza pe astia dupa ce femeia cu care lua masa se impinge in cutitul unuia din cei ce s-au legat de ei cu gatul; pe un negru urias il omora si il intra in el pentru a ajunge in cabana unde se distrau astia, si ii omora treptat, ba cu arcu`, ba cu cine stie ce alte chestii; psihopatu` ala parca tinea prizoniera o fata in porbagaj, care e salvata de o fata din grup smechertilor, si se alatura acestora in cabana, dandu-le detalii cat de tacanit e cel ce ii casapeste...
Daca aveti careva idee despre ce film vorbesc as aprecia sa imi readuceti aminte titlul lui...
Mersi anticipat !
Semyaza
Zergling
Posts: 161
Joined: 3 Mar 2014, 18:02

Re: Caut un film

Post by Semyaza »

Salut. Caut un film:

era despre inchisoare / evadare (evadarea a fost parca in cadrul unui incendiu in inchisoare)
era cu un personaj ( afro-american) batran care povestea aceste intamplari
la finalul filmului il arata razand si mi-a lasat impresia ca el era unul din cei evadati
User avatar
Iavo
Pig Cop
Posts: 518
Joined: 8 Apr 2016, 11:17

Re: Caut un film

Post by Iavo »

Suna a Life, ceva comediara din '99 cu Martin Lawrence si Eddie Murphy. Mai bine te uiti la Cool Hand Luke, sau ceva de genul asta.
Semyaza
Zergling
Posts: 161
Joined: 3 Mar 2014, 18:02

Re: Caut un film

Post by Semyaza »

DA! Ala e! Iti multumesc. Am revazut recent Shawshank Redemption si era o amestecatura in capul meu.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Caut un film

Post by joonior_bmf »

Stie cineva de unde e secventa asta?
Spoiler for NSFW:
phpBB [media]
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Caut un film

Post by .chester »

The Witch?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Iavo
Pig Cop
Posts: 518
Joined: 8 Apr 2016, 11:17

Re: Caut un film

Post by Iavo »

Nu cred. M-as mira sa fi avut scene de genul asta.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Caut un film

Post by ne0lith »

Nope, sigur nu e The Witch.
"da" - chestrony, 2016
Post Reply

Return to “Cărți/Muzică/Filme”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests