Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

filla
Zergling
Posts: 115
Joined: 13 Jan 2017, 19:04

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by filla »

Treaba cu revistele care nu vin, abonamente, etc ar trebui sa fie mai putin publica, o cam dai in cringe cand citesti lucrurile astea, nu da deloc bine pentru reviste.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by ola small dickie »

Cum adica mai putin publica? Sa fie sterse de pe forum plangerile oamenilor?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Zulu
Zergling
Posts: 146
Joined: 3 Mar 2014, 18:48
Location: Planeta Moldova

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Zulu »

Yes, make Nivelul 2 great again!
Ex-Level Forum member, ex-Tzeeeac member, current everything else.
filla
Zergling
Posts: 115
Joined: 13 Jan 2017, 19:04

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by filla »

ola small dickie wrote:Cum adica mai putin publica? Sa fie sterse de pe forum plangerile oamenilor?
Adicalea sa se gandeasca frumusel cum sa faca sa nu vina omul sa spuna ca e total dezamagit, ca renunta la abonament, ca vrea sa fie sters din baza de date si fara a fi bagat in seama sa apara unul din oamenii revistei care sa zica "bha,sa vedeti ce pisda fresh o sa fie numarul urmator".
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by SenFire »

Lucrurile astea se întamplă și sunt în egală masura importante. La ce bun că o să fie foarte bună revista dacă abonații nu o primesc?
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

filla wrote:
ola small dickie wrote:Cum adica mai putin publica? Sa fie sterse de pe forum plangerile oamenilor?
Adicalea sa se gandeasca frumusel cum sa faca sa nu vina omul sa spuna ca e total dezamagit, ca renunta la abonament, ca vrea sa fie sters din baza de date si fara a fi bagat in seama sa apara unul din oamenii revistei care sa zica "bha,sa vedeti ce pisda fresh o sa fie numarul urmator".
Multumim pentru sfaturi. Toate plangerile si reclamatiile sunt directionate catre si bagate in seama de catre Kimo, care se ocupa de chestiile administrative. Ce anume vrei sa ii spun eu unui om despre abonamentul lui? Nu am acces la situatia abonamentelor, nu eu discut cu depozitul. Eu vorbesc doar despre ce cunosc, adica articolele din revista.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Ic3Lord
Space Invader
Posts: 7
Joined: 6 Feb 2017, 15:08

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Ic3Lord »

filla wrote:
ola small dickie wrote:Cum adica mai putin publica? Sa fie sterse de pe forum plangerile oamenilor?
Adicalea sa se gandeasca frumusel cum sa faca sa nu vina omul sa spuna ca e total dezamagit, ca renunta la abonament, ca vrea sa fie sters din baza de date si fara a fi bagat in seama sa apara unul din oamenii revistei care sa zica "bha,sa vedeti ce pisda fresh o sa fie numarul urmator".
Omule,

Tu ai citit ceea ce ai scris mai sus înainte sa dai submit ?
Lucrurile trebuie sa le iei cu bune și cu rele, nu totul este roz.

Îmi manifest nemulțumire dat fiind faptul ca a trecut o luna de când a apărut revista, am trimis 3 mail-uri, 2 mesaje pe Facebook si 2 posturi pe Facebook.

Următorul pas e sa ii vizitez la Brasov, corect?

@Nivlul2 : aștept sa citesc și eu revista de la voi (cu plăcere)
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Cristan »

Mie mi s-a parut destul de clar ca era un mesaj adresat redactiei, respectiv o sugestie pentru a imbunati rezolvarea plangerilor sau macar o comunicare mai buna (si privata) cu cei care au probleme.
User avatar
Monstru
Space Invader
Posts: 31
Joined: 1 May 2014, 11:36
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Monstru »

Personal nu cred ca ar trebui sa fie "mai putin publice", dar ar merita un topic separat (Probleme de livrare, Sugestii si reclamatii, etc), pentru ca e al naibii de greu de urmarit un thread combinat de "feedback pentru numarul x" si "nu mi-a ajuns revista", atat de catre cei care vor sa vada feedback-ul cat si de cei care vor sa rezolve problemele cu livrarea...

Pr0p0lis & marvas - Multam :)
nutrageti
Space Invader
Posts: 3
Joined: 16 Dec 2014, 20:23

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by nutrageti »

guys am luat revista cand a aparut dar dabia acum am incercat codul promo si zice ca e expirat (vazut pe site ca au avut mai multi aceeasi problema si mai devreme). S-a gasit vreo solutie inca? Nu e sfarsitul lumii dar m-as bucura daca exista o solutie :) eu cumpar revista in continuare indiferent
User avatar
AidanOM
Space Invader
Posts: 25
Joined: 21 May 2014, 00:21
Location: Brasov
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by AidanOM »

Hey nutrageti,

Am luat legatura acum o saptamana cu dezvoltatorii jocului. Ne-au comunicat ca se rezolva problema codurilor invalide, modificarea termenului fiind neanuntata in beta.

Pana atunci poti trimite un ticket sau un mail si primesti un cod valabil direct de la ei. Cineva de pe site a incercat acesta cale si s-a rezolvat repejor.
Richard: "I wish we could have met again under different circumstances."
User avatar
Ic3Lord
Space Invader
Posts: 7
Joined: 6 Feb 2017, 15:08

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Ic3Lord »

Guys,

Este luna martie, aproape jumătatea lui Martie.

Eu încă nu am primit revista.

La PM nu se răspunde , la cele 6 mail-uri trimise nici atât.

Cum pot primii, ca abonat revista? Trebuie sa vin la Brașov?

Macar un răspuns, ar fi de bun simt.

Am avut încredere in voi, iar voi nu puteți scrie 3 cuvinte într-un mail ?
User avatar
teroristul
Space Invader
Posts: 44
Joined: 10 Apr 2016, 17:27

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by teroristul »

O să vină la pachet cu următorul număr. :D

Stai liniștit, nu ești singurul care ÎNCĂ așteaptă nr. 7.
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by D12fan »

So...(buying it from) Inmedio wins in this case?
Image

Image
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by SenFire »

Depinde de numărul 8. Dacă se repetă povestea, da.
Esett
Space Invader
Posts: 45
Joined: 28 May 2014, 11:29

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Esett »

E clar ca Kimo e cam praf la chetii administrative.
Asta e. Viata merge mai departe.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by McWilliams »

Personal, am zis deja ca am luat abonament pentru ideea de revista, nu pentru revista in sine. Insa sunt si eu in situatia in care un abonament de 12 numere a devenit un abonament de 12 luni. Cum 2017 != 2016, banii de anul trecut sunt exact asta - de anul trecut. Probabil ca cineva a sters baza de date sau chiar nu si-a imaginat ca exista lume cu abonament de 12 numere, motiv pentru care se ignora in continuare solicitari pentru detalii.

Trist.

Incet-incet, ma aduceti la stadiul de a ma transforma in ola - sa nu mai cumpar revista.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
alexnsn
Space Invader
Posts: 37
Joined: 12 Dec 2015, 14:25

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by alexnsn »

Si uite asa interesul cumparatorilor scade din ce in ce mai mult, iar previziunile mele inca de la primul numar al revistei se adeveresec.
Pacat, era o initiativa buna, insa faptul ca mereu ne e promis ca "de luna viitoare va aparea lunar" si mereu intarzie sau "saptamana asta e gata si intra la tipar" nu imi suna deloc a viitor bun pentru revista.
Plus comunicarea mai mult decat defectuoasa reclamata din ce in ce mai mult pe aici...

Multumesc pentru cele 7 numere, si multumesc anticipat pentru ce va urma (daca va mai aparea ceva)...
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Pr0p0lis »

alexnsn wrote:Si uite asa interesul cumparatorilor scade din ce in ce mai mult, iar previziunile mele inca de la primul numar al revistei se adeveresec.
Pacat, era o initiativa buna, insa faptul ca mereu ne e promis ca "de luna viitoare va aparea lunar" si mereu intarzie sau "saptamana asta e gata si intra la tipar" nu imi suna deloc a viitor bun pentru revista.
Plus comunicarea mai mult decat defectuoasa reclamata din ce in ce mai mult pe aici...

Multumesc pentru cele 7 numere, si multumesc anticipat pentru ce va urma (daca va mai aparea ceva)...
Sad but true.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by MC »

Sincer, desi as vrea din toata inima sa nu am dreptate si eu cred ca proiectul asta e deja in moarte clinica. E sustinut inca artificial "de aparate" pana cand KIMO va decide sa scoata stecherul din priza si sa stinga lumina.

E cat se poate de clar ca in Romania e greu sa supravietuiesti pe print (mai ales la nivelul premium cum e N2) datorita factorilor extrinseci (birocratici), dar si factorilor intriseci ce tin de organizarea interna a redactiei.
In plus au plecat oameni valorosi pentru proiect (M.G si Aidan)
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests