Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by Jaunty »

Mahdi wrote:That's sweet, guys, dar cred că glumea totuși Jaunty.
Da și nu. Un tip jar nu strică. Prin Patreon cred că putem face donații automate la fiecare număr apărut, indiferent când apare. Nu știu dacă merită deranjul, dar dacă tot vă deranjați să faceți revista, you know, like, whatever...
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by TG »

MC wrote:pfff mai ca imi vine sa dau totul naibi si sa ma apuc de Underrail, iar asta cred ca spune totul..
Așteaptă să apară expansion-ul. ;) Și eu mi l-am citit pentru că sufăr de narcisism, iar acum m-aș apuca iar de el. De altfel, de câte ori mă gândesc la Underrail mă crucesc când îmi imaginez ce cumul de factori și aliniere de planete a avut loc ca să existe și să îl joc.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by Mahdi »

sebas wrote:Ce .pdf reader merge bine pentru citit? Adobe parca e prea sec. :D
Cu Adobe poți vedea toate „features” pe care le-a folosit Cristan. Eu folosesc Sumatra de obicei, că-i mai comfy, dar revista e mai puțin interactivă dacă-l deschizi cu ăsta.


Dar nu vă sfiiți, încă vă puteți înscrie la concursuri:

viewtopic.php?f=80&p=69314

Vă reamintesc că premiile sunt:
- Dark Souls 2: Scholar of the First Sin
- Total War: Warhammer
- Kentucky Route Zero
- Ryse: Son of Rome
- XCOM 2
- Underrail
- Thief Gold

+ ce joculețe mai avem prin traistă pentru toți cei care ne-au dat feedback aici.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by Cristan »

De asemenea, in caz ca nu ati observat (e un singur link in revista, ascuns intr-un colt la cuprins), puteti accesa si niste materiale suplimentare, printre care proiectul lui mahri726 de la atelierul de Unreal Engine 4 si niste articole mai vechi din Level despre X-Com.

Aici: http://goo.gl/Zr893X
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by Bogdan »

Out of the fucking blue, revista ninja. Inca nu am citit-o, am ramas masca doar vazand ca exista asa ceva. Daca va faceti patreon, contribui cu cea mai mare placere.

Edit: Cum cacat am ratat Nr 1? Probabil pentru ca sunt doar vreo 3 topicuri pe care le verific pe forum.
User avatar
mahri726
Headcrab
Posts: 92
Joined: 18 Apr 2014, 17:12
Contact:

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by mahri726 »

Revista arata super ! Ca sugestie, am putea sa o promovam si prin alte colturi ale internetului, astfel incat sa crestem numarul de useri ai forumului. Mai multi useri inseamna mai multe articole pentru numerele viitoare.
User avatar
Zulu
Zergling
Posts: 146
Joined: 3 Mar 2014, 18:48
Location: Planeta Moldova

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by Zulu »

Putintel mai tarziu la petrecere, dar wow, arata intr-un mare fel! Ma bucur ca am reusit sa contribui si de data asta cu un articol si sper sa plusez cu cate unul si in editiile ce urmeaza. Until then, ma apuc de citit!
Ex-Level Forum member, ex-Tzeeeac member, current everything else.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by Cristan »

Ma bucur ca va place. 8-)
mahri726 wrote:Ca sugestie, am putea sa o promovam si prin alte colturi ale internetului, astfel incat sa crestem numarul de useri ai forumului.
Please do. Si participati si la concursuri!
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by DerangedGenius »

Ma incanta mult revista, ca design si continut deopotriva. M-ar incanta si mai mult sa public si eu. Sper sa reusim sa scoatem numere din in ce mai des. Imi place ca am reusit sa ne strangem si sa ne facem propria Nivelu'2. Macar ca ne citim noi intre noi si tot e ceva.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by sebas »

DerangedGenius wrote:Macar ca ne citim noi intre noi si tot e ceva.
Păi asta fac și ăștia de la Clubul Româna de Presă, no problem.
dump CHA
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by TaikoKaira »

mahri726 wrote:Ca sugestie, am putea sa o promovam si prin alte colturi ale internetului, astfel incat sa crestem numarul de useri ai forumului. Mai multi useri inseamna mai multe articole pentru numerele viitoare.
Cum pagina de Facebook Nivelul 2 n-a mai fost activă de ceva vreme, poate am putea vorbi cu cine o mai administrează să posteze un link cu revista comunitații. Cred că mulți fani Nivelul 2/Level nu ştiu încă de ea şi aşa ar mai avea ceva de citit până când ar apărea revista oficială. :)
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by Cristan »

Cum scria si in revista la pagina de concurs, am ales random pe cativa dintre cei care au postat aici ca sa le dam niste jocuri:

Premii:
  • Okhlos
  • Plague Inc: Evolved
  • The Vanishing of Ethan Carter
  • Grow Home
  • Broken Age
Castigatorii:
  • mahri726
  • Pătrunjelu' (nu alege)
  • MC
  • sebas (nu alege)
  • DerangedGenius
Va astept cu un PM sa-mi ziceti ce joc vreti din lista de mai sus.


De asemenea, am facut un mic update al revistei - in principiu am reparat cateva linkuri. Gasiti noile linkuri de download si lista cu schimbari in primul post, pe care l-am actualizat cu un changelog si cu o imagine noua pentru a sharui revista mai usor, pentru ca multi mi-ati cerut o astfel de imagine*.

PS. Am adaugat la Material Extra si toate articolele despre Thief 1-3 publicate in Level.

*nu mi-a cerut nimeni, dar am vrut eu sa fac

LE: Nu avem jocuri pentru Pătrunjelu', asa ca il taiem de pe lista si trecem la urmatorul: sebas DerangedGenius. Choose wisely!
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
alexnsn
Space Invader
Posts: 37
Joined: 12 Dec 2015, 14:25

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by alexnsn »

Foarte tari ambele numere! Daca Nivelul 2 nu mai continua, il continua forumul.
Le-am "cules" mai tarziu, nu am fost foarte activ pe forum, si nu l-am cautat din scoarta in scoarta, insa am ramas placut impresionat cand le-am gasit, si acum le "savurez" pe indelete. Este foarte buna ideea de a "reuni" articolele comunitatii intr-o revista digitala atragatoare, sincer imi place mai mult sa citesc astfel, decat direct pe forum.
Daca imi va permite timpul, voi compune si eu un review - doua, pe forum, si cine stie, poate va ajunge in vreun viitor numar N2CE.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by Cristan »

Ca să nu fiți luați prin surprindere când intrați pe facebook pe pagina forumului, vă anunț și aici că am relansat revista - însemnând doar că am postat din nou despre ea - și am organizat și un mic concurs. Și da, bine, puteți participa și voi. :)

https://www.facebook.com/comunitatealev ... 58/?type=3
CONCURS
Și dacă tot avem o mini relansare, de ce n-am avea și un mic concurs? Concursurile de la lansarea originală au expirat, dar organizăm acum unul proaspăt. Undeva în revistă e ascuns un secret, care a rămas nedescoperit. PÂNĂ ACUM!

Așadar, căutați răspunsul la întrebarea "Care e cuvântul secret ascuns în revistă?" (o să fie evident, dacă îl găsiți) și trimiteți-l prin mesaj privat pe forum către userul "Revista": (vă trebuie cont pe forum): ucp.php?i=pm&mode=compose&u=1121.

Primul utilizator care răspunde corect va primi la alegere unul dintre jocurile populare pe forum: Rebel Galaxy, Legend of Grimrock 2 sau Another World 20th Anniversary Edition. Celelalte joc va fi oferit prin tragere la sorți unuia dintre ceilalți utilizatori care au trimis răspuns. Aveţi timp două săptămâni (vineri 26 ianuarie, ora 20).
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by ola small dickie »

sweet. am dat like and share
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by stef »

Ca sa nu postez de doua ori, am zis sa furnizez feedback direct aici. Am rasfoit ambele numere si am fost surprins in mod placut de talentul anumitor useri (unii din ei cu o prezenta fantomatica pe acest forum) in ce priveste generarea unui review relevant si sugestiv printr-o exprimare elevata si tehnica dupa caz, avand in vedere ca majoritatea articolelor sunt ale unor useri si nu salariati.

Vreau si eu sa laud review-ul lui nenea Waaagh! despre trilogia Thief, si sa-l consider printre cele mai reusite materiale citite de mine in ultimul timp, randuri pe care nici nu am realizat cand le-am parcurs. A reusit sa incropeasca o analiza artistica insotita de stil si termeni pliati exact pe specificul si tematica jocului, condimentata pe alocuri si de expresii amuzante, destul cat sa te faca sa reiei din nou aceasta capodopera binara ce va ramane de acum in muzeul de arta al jocurilor consacrate.

In primul numar nu am reusit sa descifrez textul cu format Italic de la pagina 48. In rest, overall - numai cuvinte de apreciere pentru ambele numere si pentru efortul tuturor celor implicati.
Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Nivelul 2 Community Edition - Numărul 2

Post by Cristan »

stef wrote:In primul numar nu am reusit sa descifrez textul cu format Italic de la pagina 48.
Încearcă și cu alt PDF reader. Nu știu de ce Adobe Reader afișează textul așa, dar în Foxit se vede foarte bine. Sau în browser. Altfel, poți citi textul direct aici pe forum, unde a fost publicat prima dată.

Nu mă așteptam să mai dea cineva feedback la revistele astea. :)
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Revista Comunităţii”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests