Joc cu masini old-school

Mașini, avioane, tancuri, nave, fotbal, zei, ingineri - despre toate se discută aici.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Joc cu masini old-school

Post by sebas »

marvas wrote:
tnt wrote:Am jucat mult primele 2 Flatout la vremea lor, au mai scos vreo unul bun?
anul asta au scos Flatout 4: Total Insanity.
[...] vreunul bun

Singul bun apărut dupa primele 2 e Flatout Ultimate Carnage, pe care chiar ar trebui sa-l rejoc. brb
dump CHA
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Joc cu masini old-school

Post by tnt »

Ah... Mda, cred ca am sa ma decid intre Driveclub si ProjectCars. Al doilea mi se pare ca arata cam slabut comparativ cu primul, dar am vazut videoul de mai jos cu Verstappen the boss jucand cum n-am s-o fac eu vreodata si mi-a ridicat cumva interesul:

phpBB [video]


Alt video mai realizabil si nu atat de rapid ca al' de sus e asta (holy shit ce intrecere! e posibil asa ceva in racing games online? sa nu ai kinderi care sa se buseasca in tine, ci o comunitate matura? dar tare mi-e ca aia-s super pro de au reusit o intrecere atat de stransa. wow!):

phpBB [video]


Cred ca am sa iau si arcadeul cu Sonic, dar ala ca bonus.


Btw, o reamintire de ce NFS e de cacat azi, sau, ma rog, cateva din numeroasele motive. Uh, iubesc youtuber-ul asta:

phpBB [video]
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Joc cu masini old-school

Post by Bogdan »

Poate Automobilista? E relativ recent, bazat pe legendarul engine rFactor.

http://store.steampowered.com/app/431600/Automobilista/
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Joc cu masini old-school

Post by tnt »

Thanks. Am luat Driveclub, atras fiind de privelisti si ritm ceva mai lent, insa l-am lasat balta deja din cauza HUD-ului infestat de chestii nefolositoare gen bonus/drift points pe ecran (poti scoate HUD-ul de tot, dar apoi nu mai ai informatiile necesare), comunitatii puerile din multiplayer si lipsei AI-ului in multiplayer (de ce sa nu ai optiunea de bots in multiplayer cand joci cu un prieten, wtf?).
Cred ca am sa astept Project Cars 2, sau nu am sa mai astept nimic.
Post Reply

Return to “Simulatoare”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests