CD-ul Asta

Secțiune dedicata anunțurilor de cumpărare diverse.
Locked
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

CD-ul Asta

Post by Magicake »

This may be a long shot, dar are cineva CD-ul asta/cunoaste pe cineva care il are?
https://www.amazon.de/Best-Get-Various/dp/B00000ATHE

E o compilatie best of a melodiilor folosite in reclame pe RTL prin 1992. Il ascultam cand eram mic, nu il mai am. Ma refer la CD 1 din cele 2 incluse in pachet, dar daca vin ambele la mine nu ma supar.

Nu e de gasit pe nicaieri pe nets (heck, daca il gaseste cineva si calitatea e buna, thread-ul cu cumparare se aplica si la aia - platesc serviciul omului care are surse mai bune ca mine :-P). Daca nu-l gasesc prin zona trebuie sa ma complic cu eBay, PayPal si posta, apoi sa caut o unitate optica cu care sa-i fac rip. So aia e last resort.

Vreau ori CD-ul ori un rip de-ala de care asculta audiofilii or w/e, lossless flac. Name your price!
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: CD-ul Asta

Post by Mahdi »

Nu-l găsesc pe "sursa" mea uzuală. În ultimă instanță, dacă nu ții neapărat să îl deții ca suvenir sentimental, cred că ți-l poți reconstitui piesă cu piesă, de pe mai multe albume. Nu e ca și cum Europe ar fi înregistrat The Final Countdown special pentru CD-ul ăsta.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: CD-ul Asta

Post by Magicake »

Yeah, am incercat sa caut melodii individuale, dar unele au fost inregistrate special pentru reclame, si nu exista in afara CD-urilor "RTL Get It". Daca ma interesa doar Europe, era simplu :-D

Exemplu e Soul Bees - I Got U + U Got Me, a fost inregistrata doar pt BiFi:
phpBB [video]


Sunt multe variatii Like Ice In the Sunshine (prima melodie) pe net, dar niciuna nu e ca aia de pe CD.

In rest am gasit cam tot ce ma interesa. Just those two songs are nowhere to be found :-(
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: CD-ul Asta

Post by Bogdan »

Holy crap, ce fetisuri.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: CD-ul Asta

Post by Magicake »

Nu-ti convine ceva de pe thread-ul asta? Nu am prea inteles...
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: CD-ul Asta

Post by Bogdan »

Scuze, nu am vrut sa sune ca un atac. Doar mi s-a parut amuzant. Trebuia sa pun un smiley.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: CD-ul Asta

Post by Magicake »

Am dat comanda de pe ebay intr-un final, luni ar trebui sa ajunga.

Thread can be closed.
Locked

Return to “Cumpărări/Buy”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 6 guests