Urmatorul draft

Un obicei tradițional levelesc.

Moderator: Michilangelo

User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by Mahdi »

Fular wrote:Păi pentru filme am putea să mai facem un sezon de movie club, nu cred că e musai să facem draft.
Se poate face și asta, dacă mai există și alți doritori.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Iavo
Pig Cop
Posts: 518
Joined: 8 Apr 2016, 11:17

Re: Urmatorul draft

Post by Iavo »

Cum funcţionează asta?
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Urmatorul draft

Post by Stokkolm »

O persoana din grup recomanda un film si ceilalti il urmaresc si isi spun impresiile. Si schimbam randul o data pe saptamana pana toti ajung sa puna un film.

Da, merge sa mai facem vreo runda si de movie club.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Urmatorul draft

Post by Fular »

Exact așa

Legat de draft eu sunt disponibil pentru un music video draft oricând.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Iavo
Pig Cop
Posts: 518
Joined: 8 Apr 2016, 11:17

Re: Urmatorul draft

Post by Iavo »

Cool, cool. Dacă faceţi chestia cu filmele particip şi eu.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Urmatorul draft

Post by DarthZombie »

Best video game characters that are not living things.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Urmatorul draft

Post by sebas »

Eu mă bag la movie club.
dump CHA
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Urmatorul draft

Post by juve3332 »

Masina Porsche avea tot dreptul sa fie acolo, iar el i.a fost recunoscut de instanta.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Urmatorul draft

Post by ola small dickie »

WOW! gaming moments. Momente memorabile din jocuri. Desi ar fi un mega spoilerfest
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by TG »

We did that already.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Urmatorul draft

Post by ola small dickie »

deja nu mai pot conta pe memoria mea. cam repede

nici acum ca ai mentionat nu imi aduc aminte draftul asta :lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by TG »

Luna viitoare se face un an de când nu am mai jucat un draft. Există doritori? Mai avem activitate în afara thread-ului de politică pe forum? :P
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by McWilliams »

Nu cred ca mai exista subiecte - cat de cat generale - pe care sa le abordam si cu care sa speram, in mod realist, ca si ducem la bun sfarsit draft-ul.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by Cristan »

FPS Draft Remastered - cele mai bune FPS-uri apărute după 2008 (când a fost primul draft cu FPS-uri). La fel şi pentru celelalte genuri.

Sau doar "Best Games" apărute după 2010, eventual şi cu o regulă de genul "niciun joc ales la un draft anterior sau niciun joc de pe locurile 1-3 de la un draft anterior". Sau cel mai bun joc online. Sau altele. Există variante.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by McWilliams »

Best "remake that is technically a soft reboot", best "not a sequel, though it does take place in the same universe, with the same characters, following the same plot", best "<<finished>> game that doesn't look anything like it was portrait in alpha/beta/early access" etc.

Inteleg ce zici, dar si tu (sper) ca intelegi ce zic - categoriile mari au fost folosite, cel putin o data. Si ne indreptam spre subcategorii sau categorii cu note de subsol/exceptii. Iar logica zice ca, daca inasprim conditiile, micsoram plaja de participanti si/sau de optiuni.

Case&point, fara sa imi propun vreun "shaming" sau ceva in genul, putem face un draft pentru "best anime senpai bullshit"; sunt sigur ca se vor strange cativa participanti, insa la fel de sigur sunt si cine va castiga. Sau, na, ar trebui sa castige.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by Cristan »

De ce ar fi o problemă să folosim categoriile care s-au mai jucat, dacă jocurile sunt altele? Macar sa fie suficienti oameni care să joace și să voteze.

Daca e sa propunem opțiuni, prima mea propunere n-ar fi un gen anume, ci un "best of" general, cu jocuri din orice gen din deceniul asta.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by TG »

E ok, McWilliams nu s-a ținut cred de singurul draft la care a participat. A pus lista și aia a fost. În fine, problema nu e lipsa de subiecte, ci de participanți.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by McWilliams »

Cred ca am participat la mai mult de unul. De fapt, cred ca am facut parte din "the happy few" care au terminat draft-ul ce a tinut mai bine de un an. Ala. Primul. I am THAT old! :lol:

Iar legat de cel care nu-ti convine, aia e problema ta. Dar te rog eu sa faci un refresh, ca ai ramas cu old cookies, like the old cook you wanna be. (e folosit "cook" ca sa nu se vada ce se poate citi; still warn-able, though)

@Cristan: Jocuri sunt slava Domnului. Insa daca ma pui sa aleg "best RPG of 2008", ca parca asa era replica de pe thread-ul magic... ehehehe.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by TG »

De fapt, parcă al doilea a ținut un an, RPG draft, am participat și eu. Deși toate primele au fost foarte lungi.


În rest, ce să zic, dezamăgitor.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by McWilliams »

Atunci poate nu am fost eu la primul, pentru ca am amintiri cu RTS-uri. Eram atat de multi cocotati la acel draft, incat de la optiunea a 6-a sau a 7-a, incepuseram sa o ardem la modul "nu este un RTS, dar are elemente de RTS", respectiv "daca Xsulescu a ales jocul A si s-a pus, atunci si eu am dreptul sa aleg jocul B".

Ah, imi vine sa rad ca bezmeticul cand ma gandesc ca am fost toti de acord cu "2 saptamani timp de postare".


Iar cu lista de la draft-ul cu melodii, am zis-o deja acolo: compari mere cu pere si decizi ca perele-s mai bune astazi fata de mere, insa maine sunt mai proaste fata de prune; insa daca ar fi fost intre prune si mere, cu siguranta ai fi ales mere.

Macar restul - sau cele mai multe - au avut o chestie comuna ceva mai putin generica. RTS, RPG, Action, Shooter, Best Char etc. Acolo... "sa fie o melodie". Regulile au fost work in progress pentru acel draft si speram la ceva mai adunat pana la sfarsit. Nu mi-a parut rau de participare sau de draft, doar ca votul era a coin flip - iti place o lista sau alta, dar nu poti sa le compari intre ele pentru ca n-ai ceva ca punct de referinta comun.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
Post Reply

Return to “Forum Drafts”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests