Discutii despre fotbal

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Discutii despre fotbal

Post by zme-ul »

macar spaniolii au avut un gol, portughezii s-au impiedicat unii de altii .. la ce draq au mai venit la mondial nush
人は地獄を作った
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Discutii despre fotbal

Post by Stokkolm »

S-au confruntat cu castigatorii actualului campionat mondial, zic ca 0-4 e o infrangere onorabila in conditiile astea.
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Discutii despre fotbal

Post by RaptoR »

Ma scuzi, dar nu au jucat cu Olanda.
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Discutii despre fotbal

Post by rdo »

Stokkolm » Mon Jun 16, 2014 10:04 pm wrote:S-au confruntat cu castigatorii actualului campionat mondial, zic ca 0-4 e o infrangere onorabila in conditiile astea.
Asa incep tot timpu nemtii si termina pe locul 3
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Discutii despre fotbal

Post by zme-ul »

Stokkolm » 16 Jun 2014, 21:04 wrote:S-au confruntat cu castigatorii actualului campionat mondial, zic ca 0-4 e o infrangere onorabila in conditiile astea.
da' ce treaba are cu cine au jucat? putea sa fie Portugalia vs Dumnezeu :lol:
te duci la CM sa dai tot ce-i bun, joci sa te califici, sa iesi din grupe s.a.m.d. - nu d'aia te duci?!?!
Portgalia, in meciul asta, nu a jucat .. a fost acolo doar ca sa-si arate culorile, sa strige prezent cand se striga catalogu :roll:
人は地獄を作った
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Discutii despre fotbal

Post by rdo »

User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discutii despre fotbal

Post by DarthZombie »

Portugalia fara Cristiano Ronaldo e varza, si situatia este asa de 6-7 ani de zile cel putin.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Si problema la C Ronaldo este ca, atunci cand intra in faza "tilted", incepe sa traga la poarta din toate pozitiile, sa bata toate loviturile libere, sa incheie singur toate actiunile si, per total, sa frustreze restul echipei. Deci sansele de a reveni devin negative.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Re: Discutii despre fotbal

Post by Mitzah »

phpBB [media]
Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Discutii despre fotbal

Post by zme-ul »

americanii au jucat reactiv, dar le-a mers ;)
人は地獄を作った
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by reV »

M-as fi tavalit pe jos de ras sa si-o ia americanii de la ghanezi. Nu ca ar sti americanii ce e ala fotbal, da' totusi
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Discutii despre fotbal

Post by zme-ul »

de ce zici asa, Ghana a jucat destul de bine - pun pariu ca ambele echipe o sa dea de pamant cu Portugalia :D
人は地獄を作った
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by reV »

zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:09 am wrote:de ce zici asa, Ghana a jucat destul de bine - pun pariu ca ambele echipe o sa dea de pamant cu Portugalia :D
Hai ma, ca Portugalia deja e demoralizata. Cred ca si nationala lu' Piți are o sansa acu' (desi ma cam indoiesc). Da, Ghana a jucat destul de bine (am interes sa piarda ca deh; nu mai iese biletu')
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Discutii despre fotbal

Post by zme-ul »

daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
人は地獄を作った
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by reV »

zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
Vezi ca acu' nu mai scapi. Sa treaca cineva la catastif!

L.E.: Germania v Ghana pe 21. Prepare Uranus!
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Re: Discutii despre fotbal

Post by Mitzah »

Ronaldo, hitting a one man wall (Lahm, lol):

Image
Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by reV »

Eu inca nu stiu ce anume cauta Ronaldo pe teren. Nu era accidentat?

LE: Pepe being... Pepe.
Image
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Discutii despre fotbal

Post by sekaba »

reV » Tue Jun 17, 2014 2:02 am wrote:M-as fi tavalit pe jos de ras sa si-o ia americanii de la ghanezi. Nu ca ar sti americanii ce e ala fotbal, da' totusi
Nu ca ar stii americanii ce e ala fotbal, dar daca ne prind pe undeva ne incaleca de nu mai stim de noi. Tinand cont cata bascalie se face in SUA de fotbal si cei care-l practica si cat de mandri sunt ca nu le pasa de sportul asta, faptul ca nu au ratat niciun turneu final din 90 incoace si ca au trecut de grupe de vreo doua ori, avand cel putin cateva meciuri onorabile (adica unde nu au facut figuratie pe teren ca Romania la ultimul campionat european), eu zic ca ne scot fotbalul din cap americanii daca se intampla sa ne mai intalnim la vrun campionat mondial. La fel si Ghana acum 4 ani cand ai nostri i-au putut urmari la TV pana in sferturi. Asa ca pana la urma cred ca americanii stiu fotbal mai mult decat ai nostri, asta in conditiile in care nici nu se agita prea tare, la nivel de tara, cu sportul asta.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Discutii despre fotbal

Post by Mafio »

Să nu mai zic că majoritatea jucătorilor din lotul american sunt la echipe din Europa, deci nu trebuie să se rezume doar la campionatul american (care și-așa este peste al nostru).
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by reV »

Noi nu mai avem fotbal in Romania de multi, multi ani. Cat e gluma-i panarama, da' la noi e mai mult teatru.
Ma uitam la roster-ul americanilor si majoritatea joaca la cluburi din Europa. Nici macar antrenorul nu e american. point made.
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests