Tampenii shareuite pe Facebook

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Fuckin hell ma bucur ca n-am fost numai eu la o invatatoare "de elita": (LE: da nu stiu de ce ma 'bucur' :D )
punerea la zid a celor care primesc note mici (fenomenul tapul ispasitor basically) sau care sunt 'obraznici' (adica se poarta ca niste copii), practic e vorba pur si simplu de cei care-i sunt antipatici profesoarei
teme pe care le faceam cu maicamea si mamaia pana pe la 1 noaptea doar ca sa iau un S
profesoara care ne cearta si ne spune cum generatiile trecute erau mult mai inteligente decat noi
mersul la concursuri (elita clasei mergea no peasants)
matematici bonus neobligatorii (lol) cu notiuni de gimnaziu
"Copii, completati aceste foi cu opinia voastra despre mine si despre ce-ati vrea sa se schimbe. E anonim nu va temeti sa scrieti ce vreti" Yea maybe I'm a little paranoid dar eu doar am scris "nu ma deranjeaza nimic" (si pentru ca nu-mi venea nici o sugestie in minte ca eram prostovan dar mai ales fiindca... anonim lol) but woops profesoara iti stie scrisul queue in un coleg care a indraznit sa scrie ceva negativ get fucked profesoara face misto de el (passive agressive style) si incearca sa-l sperie cu "ia sa vina bunica ta la scoala"
Even then I thought that was kinda fucked up

Ah iar la petrecerea de final am primit o diploma de prezenta :lol: (locul 1 2 3 apoi diploma de prezenta si cred ca mai era una si mai jos acordate in functie de "meritul fiecaruia") La gimnaziu am auzit ca nu-i normal sa ai genul asta de profesoara. Macar au fost multe experiente memorabile de pilda cand profesoara m-a scos in fata clasei sa citesc cuvantul "mama" (nu stiu ce i s-a nazarit fiindca eu copiam felul in care au citi ceilalti chiar daca nu stiam efectiv sa citesc), mi-a scris mare cu rosu I(nsuficient) pe carte. Nu-mi amintesc sigur dar cred ca ne si urechea/tragea de par tare daca nu citeam bine dupa i-a facut scandal maicamea profesoarei and that was that (s-a prins fiindca plangeam cand faceam lectii si ma feream sa nu fiu lovit)
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Nu-i de pe facebook but it fits here. Ma mai uit din cand in cand pe r/romania, ieri seara am observat asta avea cam 50 de cometarii dupa doar doua ore. Acum are 100... unele thread-uri sunt cat de cat interesante andddd 5 comments... that makes me die a little inside
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by Magicake »

Hei macar aia e ceva nou si interesant. 99.9% din postarile de pe /r/romania sunt cu si despre politica. Popor atat de obsedat de politica nu am vazut nicaieri altundeva.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by DarthZombie »

Dar boss, daca nu esti interesat de politica esti ignorant cum plm sa vrei asa ceva vericule?!?!?
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by McWilliams »

Daca nu esti OBSEDAT de politica, n-ai decat sa te tii de mana cu Botezatu. Ca romanu' neaos asa a fost facut de Dumnezeu - sa dezbata politica si sport, sa bea tarie de calitate indoielnica si sa dea eclipsa totala la consoarta cel putin o data pe zi.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by ola small dickie »

"MAMAIE !!! SUNT-EM PRE-A MULŢI la "CAŞCAVAL" !!! Peste 7.Miliarde de guri de hrănit pe planeta PĂMÂNT.!!! Care consumă resursele planetei !!!! Din toată Istoria Omenirii când resursele nu mai ajunge-au la toţi suficient .....mai pun-au de un RĂZBOI ori confruntare -militară cum doriţi să o numiţi !!! Rezultatul fiind acelaş !!!Mai puţine Guri de hrănit !!!!"
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by Cimitri »

Asta ai scris tu?
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by ola small dickie »

da
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by Cimitri »

Te cred.
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by Magicake »

Nu pe Fb, pe reddit, dar WTF?
https://www.youtube.com/watch?v=mOrTRGc ... e&t=24m20s

La 24m20s.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by marvas »

Image
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by rege »

Image
Soros?
Image
Cioloş?
Image
Cioroş!
the secret geometry of chance
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by Triggerix »

Secret Facebook group reveals how parents use bleach enemas on autistic children in bid to 'cure' disability

Dacă tocmai ați mâncat, mâncați sau vreți să mâncați în următoarea oră, v-aș sfătui să nu vă uitați la pozele alea lmao. I wonder how this kind of people survived for so long tbh.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by ciolan »

Sunteți proști. Întîmplarea e cît se poate de reală. Ba mai mult, papa care l-a oprit pe Genghis Han era Nicolae Bălcescu, iar printre cardinalii care-i țineau spatele papei Bălcescu se afla vărul primar al lui Tudor Vladimirescu.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by Triggerix »

Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by tnt »

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Un nou episod din serialul "Clingonienii și Oculta Mondială atacă Dacia Ortodoxă".

Discuție la RTV:
-Domnule general, care este cauza tornadelor și furtunilor violente din ultimii ani?
-Vor să ne scoată de pe piața agricolă, pentru că în ultimii ani am avut recolte foarte bogate.
(Codrin Țăranu)
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by McWilliams »

Nu prea e un loc special pentru asta. Dar e mai mult tampenii de pe facebook decat altceva, din moment ce un topic nou pe tema "altceva" nu cred ca ar atrage 4 reply-uri.

De vreo doua luni, prezentatorul de la Last Week Tonight tot facea misto ca HBO o sa moara/falimenteze/ramana fara subscribers atunci cand se termina Game of Thrones. Da, sigur, grosul populatiei care se uita la ce este cool/la moda o sa se ataseze de altceva destul de repede - care poate fi pe HBO sau poate fi in alta parte - dar parea mai degraba o hiperbolizare tipica emisiunii LWT decat ceva ancorat in realitate.

And then the memes started hitting (cum e aia cu "how to cancel HBO subscription" in ziua imediat de dupa ultimul episod GoT). And then the numbers started plummeting. And then the ads on Facebook started going like
Poate crezi că HBO înseamnă doar gheață și foc, dar au fost o mulțime de seriale înainte de GoT care ne-au uimit și au doborât recorduri de audiență. Și da, vei găsi și în acestea relații, sex, lupte sângeroase și dialoguri spumoase, deci există totuși o legătură între ele și „Urzeala tronurilor” :) www.hbogo.ro
Unde se face reclama la chestii mai in varsta decat jumatate din audienta GoT. Chestii ca Oz: inchisoarea federala, Totul despre sex, Clanul Soprano, Cartelul crimelor (da, folosesc traducerea titlurilor in romana ca sa amplific starea de jale), Carnivale, Deadwood, Roma, True Blood, Imperiul din Atlantic City, Camarazi de razb... WTF HBO?!

Pareri despre ce platforma/ce serial va mosteni the iron throne™? :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by Waaagh! »

:lol:

Doamne, ocroteste-i pe ruhmini. get fukked gypsanos
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by ola small dickie »

:lol: o fi fost dupa 15 beri vladimir

si denisa comanescu aia vad ca e poetesa si director pe la humanitas..

super tare :)
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot] and 7 guests