Gaming Club

Moderator: RaptoR

User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Gaming Club

Post by Cristan »

Păi și pe parcurs, de ce nu?
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Gaming Club

Post by sebas »

Păi dacă am vrea un topic care să adune doar mini-reviewul de la fiecare participant, atunci ar fi separat. Nu zic să facem așa, doar întreb să mă știu lămurit. :)
dump CHA
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Gaming Club

Post by Mahdi »

Clar e ok și pe parcurs. No reason not to.
REMEMBER CITADEL
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Gaming Club

Post by McWilliams »

Jocul pe care voiam sa-l recomand (ma rog, seria per total, nu doar una bucata joc) este la reducere pe o platforma draga lui ola. Nu vreau sa zbier in gura mare optiunea mea (desi se poate intui usor), reducerea este minimalista (-10%), jocul poate fi gasit si ca abandonware (trebuie putina bataie de cap pentru a-l instala si nu este 100% stabil - mai apar crash-uri), insa poate ar ajuta cu economisirea unor bani in conditiile in care s-ar putea sa fie mai multe jocuri care sa coste.

Daca vreti sa va dati cu parerea pe latura asta - adica sa numim jocurile pe care vom urma sa le butonam (in limita in care le-am ales deja) astfel incat participantii sa poata "vana" o reducere, acolo unde este cazul - as aprecia o luate de pozitie.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Gaming Club

Post by Fular »

Nu știu ce să zic. O parte a farmecului micii noastre întreprinderi mi se pare asta de surpriză și de neașteptare. Ori dacă deja știm de la început ce urmează să propună fiecare, ce m-ar putea împiedica să termin totul în două săptămâni și mai apoi să șomez?

Bine, îți înțeleg punctul de vedere, dar personal nu găsesc nimic reprobabil în a mă folosi de versiunea australă a vreunei propuneri în caz că n-o am, iar dacă devin entuziast pot achiziționa respectivul joc și cu următoarea ocazie în care va fi la reducere, căci slavă ceriului, de reduceri clar nu ducem lipsă.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Gaming Club

Post by Mahdi »

Sunt de aceeași părere cu Fular. Nu cred că e cazul să ne stresăm și să pândim reduceri, mai ales în cazul unor jocuri deja destul de ieftine pe GOG. Și poate până e rândul tău oricum îți mai vin alte jocuri în minte pentru propunere.

Ca fapt divers, încă nu mi-a scris nimeni pe pm să-mi ceară installer-ul pentru BoK - nu pot decât să trag concluzia că l-ați cumpărat cu toții la preț întreg și îl butonați de zor. :D
REMEMBER CITADEL
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Gaming Club

Post by McWilliams »

Fular wrote:Ori dacă deja știm de la început ce urmează să propună fiecare, ce m-ar putea împiedica să termin totul în două săptămâni și mai apoi să șomez?
Am trecut intr-o dimensiune paralela si aici este forumul "Suntem oameni seriosi si parolisti" si nu "a fost candva un gamedraft care a durat un an. literalmente un an. UN AN DE ZILE. si jumatate din participanti au abandonat pe parcurs"? :lol: Surpriza este foarte misto. La partea de butonat (sau vizionat/citit/ascultat, dupa caz) si exprimat pareri ramanem datori.

Okay, eu doar am intrebat.

@Mahdi: Pana acum cateva ore, jocul nici nu era pe GoG. De fapt, nu era pe nicaieri, in afara de vreo doua site-uri dubioase cu abandonware (adica arhiva a unui joc deja instalat, unde modifici tu prin regedit pentru a-l face jucabil) si inca vreo 2-3 cu .iso (in cazul fericit).
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Gaming Club

Post by juve3332 »

Oricum ne-am PRINS toti ce vrei, asa ca ti-ai atins scopul. Acum terminati-va cu spoilerele. :x
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Gaming Club

Post by McWilliams »

Nu era nicaieri mentionat in regulile lui Cristan ca jocurile alese trebuie sa fie surprize. Asa ca asta cade din start. Si nu, nu stii ce voi alege - poti doar intui intre vreo 5-6 variante.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Gaming Club

Post by ne0lith »

Put me on that list plz
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Gaming Club

Post by Stokkolm »

Daca era joc de 60$ redus 90% sau 100% mai intelegeam, dar sa bagi spoilere pentru reducere de 60 centi, come on.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Gaming Club

Post by McWilliams »

Aoleu, altul care o ia cu "spoilere" pe aratura. :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Gaming Club

Post by marvas »

ma inscriu si eu. Atat timp cat il gasesc pe Android sau Playstation o sa incerc sa il joc.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Gaming Club

Post by sebas »

juve urmează? :)
dump CHA
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Gaming Club

Post by Mahdi »

Da, el e. Îi dădusem mesaj și a zis că se gândește ce să propună. Dacă nu postează până duminică, trecem la următorul de pe listă. Până una alta, avem deja câteva jocuri cu 0 impresii postate. Maybe we should focus on those.
REMEMBER CITADEL
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Gaming Club

Post by ciolan »

M-aș înscrie și eu în acest club select. Cum să procedez?
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Gaming Club

Post by Mahdi »

Gata, ești înscris.

Dar ne-am cam împotmolit. Mai trebuie să mai propună marvas și juve jocurile de discutat, apoi va fi rândul tău. Poate ne urnim de weekendul ăsta iar.

Până una alta poți să vezi ce s-a propus până acum în secțiunea asta și să ne lași impresiile tale. Cred că le-ai jucat pe toate deja. :D
REMEMBER CITADEL
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Gaming Club

Post by Cristan »

How do you do, tovarăși carantinați? :evil:

Ce-ați zice, dacă tot e acum mobilitatea redusă și lumea mai stă și prin casă și avem timp de umplut, să ne jucăm puțin mai mult și să mai facem un gaming club?

În principiu, ar fi la fel ca data trecută - cineva propune un joc, ceilalți îl joacă măcar o oră și revin cu impresii, etc (vezi regulile în primul post). Dar ca să mai energizăm puțin lucrurile (că ultima dată au trenat puțin, mai ales spre final), am putea să mai aducem câteva schimbări, cum ar fi de exemplu, una (sau ambele simultan):
  • timpul între propuneri să fie doar de o săptămână, nu două ca ultima dată
  • să fie câte două propuneri în același timp - 2 jucători care propun jocuri, iar ceilalți își aleg unul dintre ele (pot să le joace și pe ambele, dacă vor, normal)
Sau alte idei dacă vreți, gen o tematică anume, sau altceva.

Deci? Doritori?
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Gaming Club

Post by Azad »

I’m in.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Gaming Club

Post by Mahdi »

În principiu sunt înăuntru. Revin cu o propunere pe care am făcut-o și ultima dată:
Indiferent de numărul celor înscriși, să avem un sezon de 5 jocuri. Propunerile se fac la grămadă, din care se aleg 5 jocuri prin vot sau tragere la sorți.
REMEMBER CITADEL
Post Reply

Return to “Gaming Club”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests