CONCURS - Jocul preferat din 2018

User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by marvas »

Image

Gameri de pretutindeni, cu ocazia lansării site-ului www.candaparerevista.ro (și fix la timp pentru Moș Niculae!) avem pentru voi un concurs care sperăm să vă placă.

Cine suntem noi?
Cei din comunitatea LEVEL deja ne știți, pentru toți ceilalți, suntem o mână de entuziaști care administrează forumul https://forum.candaparerevista.ro/, urmașul spiritual al forumului revistei LEVEL. De curând am lansat și un site www.candaparerevista.ro unde puteți găsi review-uri scrise de utilizatori de pe forum și retrospective săptămânale din industria jocurilor.

Cum participați la concurs?
Răspundeți în acest topic la întrebarea "Care e jocul tău preferat din 2018 și de ce?".

Ce aveți voi de câștigat?
Unui norocos, ales prin tragere la sorți, i se va oferi, la alegere, unul dintre jocurile de mai jos în format fizic, în funcție de sistemul preferat:

PS4:
Red Dead Redemption 2
Assassin's Creed Odyssey
Marvel's Spider-Man

Xbox One:
Red Dead Redemption 2
Assassin's Creed Odyssey
Forza Horizon 4

Nintendo Switch:
Ys VIII Lacrimosa of Dana
Starlink Battle for Atlas Starter Pack
Xenoblade Chronicles 2

PC:
Assassin's Creed Odyssey
Shadow of the Tomb Raider
Call of Duty Black Ops 4


Ce avem noi de câștigat?
Vrem să ne răsplătim comunitatea, dar și să întâlnim oameni pasionați de jocuri cu care să împărtășim impresii și păreri despre jocuri (și nu numai!) pe forumul nostru.

Cât durează concursul?
Înscrierile pentru concurs se încheie pe data de 4 Decembrie, iar pe 6 Decembrie vom anunța câștigătorul.
InterVal
Space Invader
Posts: 1
Joined: 20 Nov 2018, 14:23

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by InterVal »

Aleg RDR 2 pe PS4. Din pacate n-am apucat sa-l si incerc, dar din ce am vazut pe net, sunt sigur ca mi-ar placea sa-l joc. Cand o sa-l joc, o s-o fac cu-o oarecare frica, sa nu ma dezamageasca si asta, ca multe alte jocuri, ca l-am cam prea urcat pe-un piedestal imaginar.
MihaiKite
Space Invader
Posts: 1
Joined: 20 Nov 2018, 19:15

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by MihaiKite »

Partikip
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by kensky »

Un nr minim de posturi ori vechime ar fi bun, altfel apar ciuperci cu un post :lol:
Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by marvas »

oricine poate participa!
Usual Pig
Space Invader
Posts: 25
Joined: 5 Aug 2015, 22:25

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Usual Pig »

Last edited by Usual Pig on 20 Nov 2018, 19:55, edited 1 time in total.
toghy
Space Invader
Posts: 1
Joined: 20 Nov 2018, 19:52

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by toghy »

RDR2 - de ce? Pentru că demult nu m-am mai simțit atât de bine într-un joc cu o atenție la detalii ieșită din comun.

PS: Baftă cu acest proiect!
Striker09
Space Invader
Posts: 2
Joined: 20 Nov 2018, 19:58

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Striker09 »

God of War, cel mai bun joc din ultimii 3 ani chiar. Astept sa vad ce e cu RDR. O poveste foarte buna in GoW, multa pasiune pusa de creatori in joc si foarte multe detalii de calitate. Caracteristicile celor doua personaje, Kratos si Atreus, sunt la cel mai inalt nivel.
razvanrazy
Space Invader
Posts: 7
Joined: 20 Nov 2018, 20:09

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by razvanrazy »

Red Dead Redemption 2 pentru ca este, pentru mine, unu din cele mai bune jocuri facute vreodata.

Lumea jocului, interactiunea cu ea, perioada, atmosfera, grafica, animatiile - toate se contopesc perfect intr-un joc foarte bine facut si pe care nu-l mai pot lasa din mana de la aparitie.
bibi
Space Invader
Posts: 1
Joined: 20 Nov 2018, 20:17

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by bibi »

sunt multe dar daca este sa aleg unul , as zice God of War 4!
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Triggerix »

Detroit: Become Human. Mi-a plăcut povestea și ideea că androizii ar putea să aibă conștiință. Pretty cool. Also great graphics. :mrgreen:
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by TaikoKaira »

Din fericire, 2018 a fost un an de unde fanii jocurilor (pentru orice platformă) au avut de unde alege. Cea mai interesantă apariție mi se pare, dintr-un punct de vedere total subiectiv, Assassin's Creed Odyseey din următoarele motive: mereu am fost foarte pasionată de Grecia Antică - ba chiar am şi citit "Legendele Olimpului" acum câțiva ani - şi m-am bucurat când am auzit că viitorul topos al jocului va fi această destinație, în intervalul străvechi de timp. Un alt motiv ar fi că Odyseey e şi pentru PC, în consecință îl pot încărca. Am menționat asta mai mult pentru că, deşi aş fi nominalizat Red Dead Redemption 2 ca favorit pe anul curent, aş fi rămas cu un nod profund în gât, provocat de frustrarea de a nu putea butona un joc ce are ca temă universul western - care e chiar mai apreciat de mine decât orice altceva. Dar, asta este.
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Cristan »

MihaiKite wrote: 20 Nov 2018, 19:16Partikip
bibi wrote: 20 Nov 2018, 20:19sunt multe dar daca este sa aleg unul , as zice God of War 4!
Spuneți ce joc și de ce l-ați ales. :)
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
KiritoStefanX
Space Invader
Posts: 2
Joined: 20 Nov 2018, 21:49

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by KiritoStefanX »

Sword Art Online: Fatal Bullet ps4

De Ce ? Iti permite sa iti faci propriul personaj fata de jocurile anterioare Swoard art Online ,imi mai place la el ca poti influienta povestea jocurilor prin alegerile care le faci.
sneferu
Space Invader
Posts: 6
Joined: 24 Apr 2014, 10:06

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by sneferu »

Momentan joc AC Odyssey pe Xbox care imi place foarte mult. In primul rand datorita liberatii pe care o am pe harta, sa merg unde si cand vreau, sa nu urmaresc musai misiunile din poveste/i.
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by SenFire »

Assassin's Creed Odyssey pentru că îmi place mult seria iar cu acesta au reușit să mă impresioneze plăcut.
andrei_nick
Space Invader
Posts: 1
Joined: 21 Nov 2018, 09:07

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by andrei_nick »

God of War pentru mine este jocul preferat in 2018. Momentan joc si RDR 2 fiind pe la jumatatea story-ului dar nu m-a prins asa tare precum God of War. Pentru mine la God of War povestea, combat-ul si grafica a fost extraordinara fiind fan al seriei si jucand toate titlurile lansate de ei.
User avatar
Sorel
Space Invader
Posts: 35
Joined: 3 Mar 2014, 20:16

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Sorel »

Red Dead Redemption 2 - because GTA with horsieeeees.
Runner up: Civilization 6 pe Nintendo Switch, proaspat lansat. Este absolut bestial sa poti sa joci Civ6 on the go.
Duct tape is like the force, it has a light side and a dark side and it holds the universe together.
tanenco
Space Invader
Posts: 1
Joined: 21 Nov 2018, 09:29

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by tanenco »

Jocul meu preferat este World of Warcraft, desi a aparut un nou expansion in 2018 inca nu am avut ocazia sa il achizitionez. Sper ca mosul sa fie mai darnic :)
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by ola small dickie »

:lol:

Ce medii au adus 12 useri in ultimele 2 zile? Facebookul?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Concursurile comunității”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest