Apex Legends

Dacă se joacă online, aici puteți discuta despre el.
Post Reply
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Apex Legends

Post by Bogdan »

phpBB [video]
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Apex Legends

Post by cg1700 »

R.I.P. Titanfall 3
Image
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Apex Legends

Post by Bogdan »

Respawn be like: You should've fucking bought Titanfall 2.

Ontopic, Apex e beton. Cel mai polished si fluid battle royale, hands down.
Si jos palaria pentru cum au gestionat lansarea. Fuckin' slam dunked it!

Nimeni nu stia de el pana acum 2 zile, cand a fost lansat un leak (probabil intentionat). Iar aseara la 10, BAM!!! O scurta prezentare pe twitch, iar jocul era deja disponibil pe toate cele 3 platforme. Version 1.0, cu gamneplay, progresie si magazin digital functional. Fara cacaturi gen techincal alpha, early access, etc. Also, n-am auzit pe nimeni sa se planga de login issues sau server lag. Asta in conditiile in care au avut 1 milion de jucatori in primele 8 ore. Eu am bagat 3 runde pe Xbox si in seara asta o sa vad cum merge si pe laptopul meu.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Apex Legends

Post by MC »

Asta chiar imi face cu ochiul. O sa-l incerc si eu
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Apex Legends

Post by cg1700 »

L-as fi incercat si eu daca avea titans sau macar wall running dar asa nu prea ma atrage.
Chiar, un battle royale cu roboti uriasi suna fantastic. Daca Apex Legends ar fi fost asta atunci deja il aveam instalat.
Image
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Apex Legends

Post by Bogdan »

Respawn au spus ca au testat si asta, dar nu au fost multumiti de rezultate. Nici eu nu prea vad cum ai putea face sa mearga asa ceva. Cu mechs nu te poti ascude, flanca, catara. Ar fi doar un festival de pew-pew de care te-ai plictisi rapid.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Apex Legends

Post by cg1700 »

Pai atunci e simplu, ar fi putut sa faca mechs care sunt mai putin Battletech si mai mult Gundam. Oh man, acum imi dau seama cat de mult as vrea un Gundam Battle Royale.
Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Apex Legends

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

phpBB [video]
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Apex Legends

Post by DarthZombie »

Eu nu-l incerc pana nu baga un solo mode, I hate duos/squads in muh BRs
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Apex Legends

Post by Bogdan »

Nu stiu daca ar merge.

1. E un character shooter si nu toate personajele sunt la fel de bune individual.
Chestia asta s-a vazut in Realm Royale, unde la un moment dat au scos clasele din joc lasand doar una generica, pentru ca era bias puternic in class pick-uri. Comunitatea s-a revoltat (pentru ca au taiat selling pointul initial al jocului), PR shitstorm, rollback, adica the usual Hi Rez development cycle. Acum jocul abia prinde top 100 in Steam, ca si player count.

2. Daca joci in party mereu, ai cui te lauda cu skinurile pe care le detii, crescand desirabilitatea lor si probabilitatea ca si altii sa le cumpere. Sunt 100% sigur ca s-au gandit si la asta. (nivelul 4 in piramida lui Maslow)
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Apex Legends

Post by SnipeRulz »

am citit undeva (trebuie sa caut linku) ca au in plan sa bage si solo/duo mode.
Oricum au anuntat deja seson pass and shit ca la Fortnite
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Apex Legends

Post by DarthZombie »

Realm Royale a dat fail nu din cauza claselor, ci pentru ca HiRez modifca lucrurile de dragul de a o face. Efectiv au bagat update-uri imbecile, modificau armele OP facandu-le si mai si, abilitatile bune le faceau si mai puternice si cel mai grav e ca tot umblau la mecanica de crafting. Cand incepusem sa-l joc era un shooter foarte bazat pe skill si desi pe alocuri dezechilibrat puteai castiga cu fiecare clasa. Dupa mai multe update-uri devenise o harababura fara sens, cu arme hitscan [care nu se potriveau deloc cu stilul jocului] si in care clasele erau atat de dezechilibrate incat efectiv cu inginerii puteai matura podeaua dupa bunul plac. Eu m-am oprit sa-l mai joc in stadiul ala pentru ca mi-a fost clar ca HiRez habar n-are ce vrea sa faca cu el si modificarile pe care le tot adauga sunt proaste. Efectiv n-am vazut o companie care sa-si scufunde o idee buna cu atata viteza si seninatate.

Iar player count-ul e ceva normal pana la urma. Explozia sa a avut loc cand in acelasi interval de doua zile si PUBG si Fortnite aveau serverele inchise si toti streamer-ii s-au bagat la Realm Royale. Si avand in vedere ca in stadiul ala jocul era fun as fuck lumea a venit, dar deindata ce serverele alea s-au redeschis streamerii au plecat si cei care au ramas la Realm Royale au avut de-a face cu tratamentul HiRez.
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Apex Legends

Post by RaptoR »

Cineva de aici care are chef de cateva runde? Nu prea am cu cine sa joc, aparent toti prietenii sunt inca in Fortnite sau ROE si eu am chef de Apex insa de unul singur e greu sa invat. add up realraptor06@yahoo.com pe origin si stabilim cand jucam
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Apex Legends

Post by Bogdan »

User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Apex Legends

Post by Stokkolm »

phpBB [video]
Andrew88v
Space Invader
Posts: 1
Joined: 8 Mar 2019, 15:41

Re: Apex Legends

Post by Andrew88v »

Salutare,

Detin cel mai mare discord de Apex Legends din Romania, doream sa va invit si pe voi !
Sper sa va placa:
https://discord.gg/RAemnbQ
Post Reply

Return to “Online”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 6 guests