Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by Cristan »

Double thanks.

Mi se pare scump pachetul pentru cele câteva chestii pe care mi le oferă mie (chiar și la 20 euro, cât e acum redus, nici nu mai vorbesc de 40). Nu mă văd jucând Settlers în multiplayer - pentru mine a fost întotdeauna o experiență singleplayer; ar rămâne rezoluție și Win, dar eu sunt încă pe Win7, iar pentru rezoluție văd că se găsesc fixuri. Într-adevăr, ar mai fi Settlers 1, care nu se găsește pe GOG. O să aștept o reducere mai mare cândva.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Edgar
Zergling
Posts: 172
Joined: 16 May 2018, 11:59
Location: București
Contact:

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by Edgar »

Absolut la o reducere sau la un inevitabil price cut plus reducere. 15 coco suna bine.
PRO TIP: Shoot at it until it dies.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by Mahdi »

Image

Am râs.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Edgar
Zergling
Posts: 172
Joined: 16 May 2018, 11:59
Location: București
Contact:

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by Edgar »

Să ne explice Paul cum a luat naștere această abominație. :V
PRO TIP: Shoot at it until it dies.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by Cristan »

Nice bulge.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
PaulP
Space Invader
Posts: 36
Joined: 28 Jan 2019, 13:49

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by PaulP »

Edgar wrote: 9 Feb 2019, 12:12 Să ne explice Paul cum a luat naștere această abominație. :V
Discutam despre cum e damn shame și travesty of justice că Clive Barker's Jericho nu se mai poate cumpăra de nicăieri dar găsești Daikatana pe toate gardurile.

La care eu am răspuns ceva de genul "csf menuț Romero Fantastik" urmat imediat de "Okay, this is epic, Edgar desenează Romero Fantastik nu știu cum faci nu știu ce formă îi dai I want it on my desk by tomorrow"
The artist formerly known as Silverbolt
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by marvas »

as vrea ca lumea sa afle despre asta. Dar cum le explici manelistilor despre Daikatana si gamerilor despre "Iti place carnea de cuc"?
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by Mahdi »

Întâi le arăți clipul de mai jos, și apoi le explici cum e cu carnea de cuc.

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by ola small dickie »

Romero, shootere, fantastic, carne de tun, carne de cuc
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Edgar
Zergling
Posts: 172
Joined: 16 May 2018, 11:59
Location: București
Contact:

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by Edgar »

Ideea e că nu trebuie să le explici gamerilor de fiasco-ul cu reclamele Y I K E S la Daikatana.
Spre rușinea mea, avatarul Edgar din desen zice "IAR" pentru cĂ deja am cumpărat Daikatana. Nu la sale, nici la vreun bundle ci de bună voie full-priced pentru că-s un om slab și merit toate ciumele din Egipt.
PRO TIP: Shoot at it until it dies.
User avatar
Edgar
Zergling
Posts: 172
Joined: 16 May 2018, 11:59
Location: București
Contact:

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by Edgar »

Cristan wrote: 9 Feb 2019, 12:22Nice bulge.
A crescut cu fiecare articol cu preview la Daikatana.
PRO TIP: Shoot at it until it dies.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by ola small dickie »

Edgar facuse reviewul ala ca de fapt duke nukem ultimul e misto. Nu e de fapt si daikatana in aceeasi postura? Nu stiu nu le am jucat
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Edgar
Zergling
Posts: 172
Joined: 16 May 2018, 11:59
Location: București
Contact:

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by Edgar »

DNF e mediocru dar jucabil. Daikatana e fuckin stricat. Are AI companions care dacă mor îți dau Game Over. Dacă zic că e frustrant sunt blând.
PRO TIP: Shoot at it until it dies.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by Fular »

PaulP wrote: 9 Feb 2019, 12:59 Discutam despre cum e damn shame și travesty of justice că Clive Barker's Jericho nu se mai poate cumpăra de nicăieri dar găsești Daikatana pe toate gardurile.
L-am terminat acum două săptămâni. Shit was cash! Dincolo de consolita cronică de care suferă fiind liniar până-n străfunduri și că are câteva QTE-uri, printre altele, jocul arată incredibil de bine din punct de vedere grafic. Nu mai pun la socoteală că engine-ul e scalabil și l-am jucat la 1080p. Mai mare rușinea că nu-l putem cumpărat.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Edgar
Zergling
Posts: 172
Joined: 16 May 2018, 11:59
Location: București
Contact:

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by Edgar »

Lasă că se ocupă oameni buni de arhivare și se pierd din ce in ce mai puține jocuri. Mi s-a reînoit speranța.
PRO TIP: Shoot at it until it dies.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by cg1700 »

Tehnic vorbind se pierd din ce in ce mai multe tinand cont cate jocuri sunt predominant online.
Image
User avatar
PaulP
Space Invader
Posts: 36
Joined: 28 Jan 2019, 13:49

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by PaulP »

Edgar e rasist, nu consideră jocurile online jocuri reale
The artist formerly known as Silverbolt
User avatar
PaulP
Space Invader
Posts: 36
Joined: 28 Jan 2019, 13:49

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by PaulP »

cum dau love reacts
The artist formerly known as Silverbolt
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Joc și Vorbe - Podcast/streams/orice despre jocuri în funcție de cât timp liber avem.

Post by Cristan »

PaulP wrote: 1 Feb 2019, 21:28
Cristan wrote: 1 Feb 2019, 19:05 Și,dacă-mi permiteți, o sugestie legată de punctul 3, dar cu mai multe jocuri - luați câte un bundle cu jocuri necunoscute, cum sunt cele de pe la Indie Gala sau Groupees sau Fanatical etc, sau cumpărați dinainte vreo 4-5 jocuri ieftinache de pe Steam și le jucați pe toate în timpul streamului. Vor fi mai multe noutăți pe parcurs și, cu jocurile astea ieftine, posibilitățile sunt două - jocuri atât de nasoale încât aveți material de lol sau, câteodată, chiar o descoperire mișto. Ar fi practic același efect ca deschiderea unui loot box - nu știi ce primești, dar e sentimentul ăla plăcut de surpriză. Ca pe vremuri când luam câte un CD cu multe jocuri crăckuite și le încercam pe toate să vedem cum sunt.
Asta e o idee foarte bună. Practic e fix ce am făcut cu Super Seducer, dar you know, nu cu un joc de căcat.
Check out noul Humble Bundle, s-ar potrivi bine pe ideea de mai sus, sunt niște jocuri bune acolo și destul de puțin cunoscute. În afară de Crashlands, nu cred că ați vorbit de niciunul de acolo.

Și, separat, o altă sugestie de joc pentru streaming - Overcooked. Paul a vorbit de primul joc, dar puteți să încercați doiul - am auzit că e cam la fel, dar cu niveluri mai trăznite. E drept, necesită măcar 2 jucători ca să fie fun, dar mi se pare un joc potrivit pentru o seară distractivă - e amuzant, niveluri scurte și variate, mecanici simple dar interesante, ușor de explicat dar greu de stăpânit, gameplay emergent, posibilități de catastrofă, etc.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Streaming, podcasts, canalizare”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests