Halo: The Master Chief Collection (PC)

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
Post Reply
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by Bogdan »

Rumor: Halo: The Master Chief Collection for PC seems almost certain following 343 Industries posts


In a thread entitled "I will buy the first 343 employee that comments on this pizza if MCC for PC gets announced during the special announcement this month", a verified 343 Employee account operated by Community Director Brian Jarrard responded: "What kind of pizza are we talking about?"



Prepare for some Halo goodness!
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by zme-ul »

vine pe STEAM :P si MS Store

phpBB [video]
人は地獄を作った
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by cg1700 »

Oh man, au trecut mai mult de 10 ani de cand am jucat doiul, nu cred ca mai tin minte nimic din poveste.
Image
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by Stokkolm »

Nu era available deja pe Windows 10 store, sau fac o confuzie?
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by cg1700 »

Eu nu stiu sa fi fost toate available pana acum pe PC.
Image
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by Bogdan »

E aici un sumar:

phpBB [video]
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by tnt »

Eu am jucat doar primul Halo. Tin minte ca mi se paruse o tampenie de joc, arata oribil chiar si pentru vremea aia, level design si mobs de toata jena, si unul din primele shootere ce-ti arata cu sagetele pe unde sa mergi. Dar ce sa-i faci, pe vremea aia standardele in gaming erau inalte, iar taranimea de pe console tot nu stia cum arata un shooter decent.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by juve3332 »

:)))))))) Vreau, nu vreau, aci ma unesc in cujet si simtiri cu tnt! Groaznic joc primul Halo.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by DarthZombie »

Stokkolm wrote: 14 Mar 2019, 11:00 Nu era available deja pe Windows 10 store, sau fac o confuzie?
A fost valabil "exclusiv" pe Windows 8 [dar era un lock de toata jena, daca stiai ce faci puteai sa-l joci si pe Win 7] insa era optimizat cu curul si ingenunchea sisteme mai ceva precum Crysis.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by Bogdan »

Era de fapt Windows Vista exclusive la lansare, dar au scos limitarea dupa o vreme. Eu cred ca aveam deja Windows 8. Vad ca am ultimele achivementuri deblocate in 2013 pentru Halo 2 PC. Inca mergea multiplayer-ul atunci, pe sfarsitul vietii lui Games for Wndows Live.
Image
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by Bogdan »

tnt wrote: 14 Mar 2019, 21:11 Eu am jucat doar primul Halo. Tin minte ca mi se paruse o tampenie de joc, arata oribil chiar si pentru vremea aia, level design si mobs de toata jena, si unul din primele shootere ce-ti arata cu sagetele pe unde sa mergi. Dar ce sa-i faci, pe vremea aia standardele in gaming erau inalte, iar taranimea de pe console tot nu stia cum arata un shooter decent.
Stongly disagree. A fost revolutionar la vremea lui, si nu doar pentru ca a demonstat ca FPS-ul pe consola e posbil. Avea high production values, poveste interesanta (cu locatia inspirata de seria de carti Ringworld), coloana sonora epica, spatii deschise foarte mari, vehicule la sol sau in aer, arme foarte variate. Si faza cu "mobs de toata jena" nu vad de unde ai scos-o. Majoritatea FPS-urilor actuale au AI mult inferior primului Halo. Pentru mine a fost primul joc FPS in care am fost surprins sa vad AI credibil. Imamicii se stateau in cover, te flancau, incepeau sa urle disperati daca aruncai un sticky grenade pe ei, iau cei mici (Grunts) intrau in panica si o luau la fuga daca le omorai comandatul (Elite). Evident vorbesc aici de inamicii Covenant. The Flood doar vin spre tine in linie dreapta, in tema cu natura lor biologica.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by juve3332 »

Asta daca iei in considerare doar lumea consolelor. Cand Halo a fost portat pe PC (cred ca la un an si un pic dupa aparitia lui initiala), nu-mi amintesc sa fi fost revolutionar in vreun fel. Grafica era relativ prafuita si saracacioasa din punct de vedere estetic, spatiile deschise erau golase, armele banalute, sistemul de FPS rudimentar. Nu spun ca pentru console nu era un FPS reusit, avand in vedere limitarile mediului, dar pentru jucatorul hardcore de PC Halo a fost in mare parte o experienta de shooter diluata. Cat despre inteligenta inamicilor, care mi se pare singurul mare atuu pe care l-ai enumerat acolo, nu pot spune ca mi-aduc aminte de ei ca imitau materia cenusia atat de convingator. Nu l-am dus la capat, dar chiar nu-mi amintesc nimic spectaculos pe palierul asta. Anyone else?
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by TG »

Nu, chiar erau destul de ok inamicii, asta îmi amintesc și eu ca unic element care să mi se fi părut cu adevărat reușit și relevant. Însă a fost mâncat de viu și la capitolul ăsta, în anii viitori (apropiați).
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by ciolan »

Țin minte că și mie mi-a sărit în ochi AI-ul inamicilor. Dar cam atît.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by marvas »

Mie mi-a placut mult primul joc la vremea lui, muzica si inelul ala din jurul planetei ii dadeau cumva o avengura epica.

Deschideam meniul principal si il lasam asa ca sa ascult main theme-ul pe repeat.

phpBB [video]
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by ola small dickie »

marvas sau cine avea pe vremuri pe forumul level avatar cu halo
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by tnt »

La mobs imi aduc aminte doar de monstruletii aia mititei. Cand i-am vazut prima data cum mergeau ei ca niste pinguini si tipau precum ratustele din tom si jerry, mi-am zis din prima: what the fuck am i playing?
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Halo: The Master Chief Collection (PC)

Post by Bogdan »

A aparut si originalul in Master Chief Collection:

phpBB [video]
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests