*Insert Game here*

Multiplayah.

Ce jucăm?

Poll ended at 29 May 2015, 19:02

Frozen Synapse
3
23%
Worms
2
15%
Serious Sam
7
54%
SmallWorld
1
8%
 
Total votes: 13
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: *Insert Game here*

Post by tnt »

Q3A sa fie atunci, desi nu vad care e diferenta. Nu stiu daca mai sunt doritori in seara asta, dar daca maine ne strangem mai multi si suntem oameni seriosi, poate dam niste meciuri.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by joonior_bmf »

Ar vrea cineva sa incerce Risk Of Rain 2? Oferta 2x1 dureaza pana maine, si ar iesi 9€/copie. Daca e cineva interesat, hmu on Steam.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: *Insert Game here*

Post by Triggerix »

Probabil că nu am strânge nici 7-8 oameni din 15, dar vrea careva să joace Town of Salem?
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: *Insert Game here*

Post by Magicake »

Astia cu D2, vreti sa jucati un MP, dar fara hardcoreala? :lol:
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by Mahdi »

Bă, eu sunt cam prins acum pe hc pe hell, parcă nu-mi vine să o iau de la capăt pe softcore. Mai am o sorcereasă în act 2 normal pe hardcore (ladder). Dacă îți iei inima în dinți și ești gata să faci pace cu inevitabilitatea morții, putem juca. Avem și niște starter items la cutie, să nu umbli prea desculț prin valea iadului.

Mă bag și la Town of Salem dacă ne adunăm mai mulți. Cred că am și un key rămas de la un bundle, dacă sunt doritori care nu îl au deja.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: *Insert Game here*

Post by Waaagh! »

Tbh mai bine iti pui capat zilelor decat sa joci d2 softcore. E prea sinistra pierderea de timp. Alttfel se simte cand e o miza.

Edit: daca te apuci de hc pe battle.net, eu si mahdi putem sa te facem gata de hell in maxim 2 ore.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: *Insert Game here*

Post by Magicake »

Bai, ca sa joc cu permadeath imi tre un build mai hit & run-ish ca altfel mi-o iau :lol: Nush daca pot transfera necro-ul pe hcbnet. Eventual fac un character nou weekend-ul asta si vad cum imi merge pe normal hc, si revin cu news. Druid parca are ceva grad de hit & run cu magie, ca alegerea default (bowazon) nu-mi surade.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by Mahdi »

Waaagh are acum o amazoană puțin mai squishy dar care torpilează cu lightning de nu mai crește iarba unde pică trăsnetul, iar eu am un paladin destul de blindat care spulberă cu ciocane fermecate tot ce mișcă pe o rază de 4 metri în jurul lui. Suntem destul de acoperiți pe partea de aoe damage, deci ar merge și ceva de suport, cu buffs/debuffs.

Dar poți să încerci ce clasă dorești, în 3 e altfel dinamica luptelor față de singleplayer. Caută eventual și niște build guides pe net - ar fi ideal să nu irosești skill point-urile pe abilități inutile. În general pe hardcore se face min-maxing la greu. De murit nu prea ai cum să mori, dacă nu te arunci cu capul înainte în situații nasoale. Sunt câțiva inamici în tot jocul care trebuie evitați cu orice preț; în rest nu mi se pare că ar fi mai dificil de jucat decât în softcore.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: *Insert Game here*

Post by Magicake »

Shit, pai atunci fac un necromancer cu mega curses. Ideal build pentru mine, minus the summons pentru ca summons veti fi voi. Heh.

LE: nu am nevoie de crossbow here, e better choice sa iau un item cu +curses skills.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by Mahdi »

Da, dincolo de normal difficulty nu faci mare lucru cu un crossbow. În plus, vei avea nevoie de scut, pentru extra resists & stuff.

Nici măcar în curses nu e nevoie să investești prea multe puncte (câte 1 în aproape fiecare e suficient imo). Restul punctelor le poți băga în următoarele:
- câteva puncte în corpse explosion (best offensive necro spell)
- clay golem - best golem la niveluri mari, nu strică un minitanc în plus, iar efectul de slow e util.
- max out un spell ofensiv la alegere dintre bone spear, bone spirit sau poison nova. Pentru inspirație uită-te la build guides de novamancer sau bonemancer.
- bone armor
- câteva puncte în revives, dacă ai prea multe puncte și nu știi ce să faci cu ele. Extra meatshields pentru boși.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: *Insert Game here*

Post by Waaagh! »

In niciun caz nu te apuca sa reinventezi roata. Jocul e frecat de 20 de ani ffs, ia-te dupa experti. Wikia are builduri utile, dar cel mai sigur e sa consulti direct marii experti de pe youtube (tobe4funas, MrLlamaSC, Dbrunski125; fereste-te de xtimus, e o tirfa de atentie pe langa domeniu).

Cand iti faci caracterul hardcore, ai grija sa fie si pe ladder ca sa putem sa te ajutam.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by TG »

Toată discuția asta cu meetup, chat, etc, m-a făcut să mai am chef de un Worms. Mai e cineva în situația asta?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by Mahdi »

Nu mai știu cu ninja rope, but I'm in.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: *Insert Game here*

Post by Waaagh! »

Image

Dupa cum probabil stiti, sunt autoritate regionala in domeniul Vermintide. Space Hulk: Deathwing are unele asemanari, fiind vorba in mare de un fps co-op in care o unitate de terminatori infiltreaza ditai epava cosmica ce a devenit cuibul ororilor extraterestre. Jocul nu a fost chiar un mega-succes, in principal din cauza multor buguri si probleme de functionalitate venite o data cu lansarea sa. Totusi, multe dintre problemele initiale au fost rezolvate iar pachetul a fost refacut intr-o editie imbunatatita, si se pare ca e genul de titlu care va ramane un esec financiar cu un mic cult de fani exaltati.

O sa sar in el cu Mahdi in zilele libere ale crestinilor adevarati, dar in unitate este loc de 4 jucatori. Mai gasim doi amatori aici?
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: *Insert Game here*

Post by juve3332 »

Aveti careva chef de un Q2? Meciurile de 2 vs. 2 pe The Edge sunt chiar misto. E banal de simplu, folosim unul din serverele la liber de pe net sau ne facem noi unul cu Hamachi.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: *Insert Game here*

Post by Triggerix »

Oare aveți chef de un Left4Dead weekendul asta? Dacă suntem destui putem face un versus. :D
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by joonior_bmf »

Quake 3? L-au dat gratis dupa QuakeCon (pentru cei ce si-au conectat contul de twitch), si realizez ca nu am dat un Q3 multi de mai bine de un deceniu.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: *Insert Game here*

Post by juve3332 »

Hm, hai, dar cum facem?! Nu mi l-am luat cu ocazia asta.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: *Insert Game here*

Post by Magicake »

Im in pt q3.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by joonior_bmf »

Cred ca merge indiferent de unde il ai. Crossplay Australia-whatever :)
Post Reply

Return to “Tournaments & Gaming Nights”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests