Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

Parca si lords of the realm (impressions games) mergea dar nu bag mana in foc, de obicei bagam luptele pe auto, vedeam direct rezultatul

In cartier in anii 90 descoperisem toti in acelasi timp datorita unui cd piratat cu mai multe jocuri impartit printre noi cum era obiceiu vremii si heroes 2 si lords of the realms 2. Initial ne a cucerit mai degraba lords dar apoi heroes 2 a luat fatza de departe. Lords 2 a ramas pt noi in perioada aia cunoscut ca "jocul cu vacile" (puteai sa cresti pe ogoarele tarii vaci, daca vroiai). Desi nici pana acum nimeni nu s a lamurit daca era mai bine sa cresti vaci, grau, sau ambele.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Dr. User
Zergling
Posts: 135
Joined: 25 Apr 2014, 13:27
Location: Târgu-Jiu

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Dr. User »

Am jucat Stronghold dar nu m-a prins. Poate o sa-i mai dau o sansa in viitorul apropiat.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Am început mai multe jocuri săptămâna trecută:

- Nier Automata - mi-am luat în sfârșit inima în dinți și am trecut de tutorial. Interesant și ciudățel, dar nu prea m-a prins tbh.
- Nioh - îl joc în weekenduri cu un prieten care mai vine în vizită. Clar nu se compară cu Sekiro sau Dark Souls, but it scratches the itch.
- Observer - walking simulator cu Rutger Hauer aplicând tehnicile de voice acting de la școala lui Geralt of Rivia.
- The Friends of Ringo Ishikawa - combinație bizară de beat'em up cu Liceenii în alertă. Foarte mișto pixel art-ul și atmosfera, dar nu prea m-am prins cum să îl joc.
- Stardew Valley - comfy & cozy, dar încă nu mi-a dat dependență. Voi mai juca.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Pe switch?
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Nier și Nioh pe PS4, Observer pe PC, Ringo Ishikawa și Stardew Valley pe Switch.
REMEMBER CITADEL
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Eu am luat la rand seria Far Cry. Pe primul si al doilea le-am terminat acum ceva ani, iar Far Cry 3 de curand.
Momentan sunt la Far Cry 3 Blood Dragon si e destul de misto, mai ales ca mai rupe din monotonia ce se poate instala jucand Far Cry 4 imediat dupa 3.
Abia astept sa ajung la Primal. :D

Pe Switch joc Hollow Knight la care am ajuns la peste 40 de ore. Mai alternez cu Super Mario Odyssey
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

MC wrote: 6 May 2019, 14:12 Abia astept sa ajung la Primal. :D
Jur ca a fost singurul joc (din numele mai importante) in care nu am stat mai mult de 5 minute pana sa il dezinstalez.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by cg1700 »

M-am apucat de Dragon's Dogma pe Switch. E fainut.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Later edit.
N-am mai rezistat tentatiei si am luat Katana Zero pe Switch. Abia astept diseara sa intru in el. :D
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by cg1700 »

Mie mi-a placut Katana Zero, dar e destul de scurt si se termina in coada de peste. Sunt curios daca o sa scoata DLC sau direct un sequel ca sa continue povestea.

A da, also dupa ce il termini sa cauti un ghid ca sa obtii si boss-ul secret. Eu inca nu l-am deblocat dar am auzit ca e fain.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Mnda...am citit si eu ca se termina cam brusc si ca e scurt, dar merge numa' bine intre doua sesiuni de Hollow Knight
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

joc campaniile heroes 3 (luat de pe gog)

si nu inteleg o chestie. in lupte la castel nu mai functioneaza sistemele alea de aparare din jurul zidurilor (smoala, tzepi, bombe etc etc ce avea fiecare). stiti ceva? s-au scos in urma vreunui update? sau n-au functionat niciodata in campanii? care-i treaba?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Cică nu au efect în Restoration of Erathia.

http://heroes.thelazy.net/wiki/Moat
Moats in Restoration of Erathia and Armageddon's Blade versions did not cause any damage (except Tower's land mines). That effect was introduced in Shadow of Death expansion
Dar când calcă pe un hex de smoală sau apă li se termină tura.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

danke schon!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by tnt »

Ca tot veni vorba:

phpBB [video]
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

ola small dickie wrote: 7 May 2019, 16:49 si nu inteleg o chestie. in lupte la castel nu mai functioneaza sistemele alea de aparare din jurul zidurilor (smoala, tzepi, bombe etc etc ce avea fiecare). stiti ceva? s-au scos in urma vreunui update? sau n-au functionat niciodata in campanii? care-i treaba?
Încă o chestie pe care am verificat-o astăzi: dacă îți sparge zidul și tu îl acoperi cu o creatură ei nu o să încerce să treacă pe acolo. Nu știu dacă nu au voie sau AI-ul nu e suficient de deștept.
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cimitri »

Pai nu prea au cum sa fie 2 creaturi simultan pe un hex.Ca sa treaca de el, trebuie sa-i invadeze hex-ul ceea ce nu este posibil.
Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Dar pot să intre în apă să încerce să-ți omoare creatura care blochează calea (deși luptă în dezavantaj pentru că își pierd tura când pășesc prima oară pe hex și au defense-ul redus).
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

parca am vazut de cateva ori ceva asemanator in campaniile astea dar nu-s sigur. o sa raportez aici daca mai intalnesc
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

M-am reapucat de Ghost Recon Wildlands, a.k.a. Ubisoft: The Video Game. E distractiv in esenta lui, dar prea mare, si devine super-repetitiv. Ca sa fie mai enjoyable am inceput sa ascult podcasturi pe fundal, la fel cum fac cand joc chestii gen Euro Truck sau F1.
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 9 guests