Warhammer: The End Times - Vermintide

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Imi aduc aminte cum transpiram cu Mahdi, Nervozix si inca un ruhman sa separam griul de neghina pe Normal. :lol:

In episodul de azi, nu numai ca facem ordine in viata satului, dar ne descurcam si cu echipament care e departe de cel optim pentru R A T A C L Y S M.

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Inamicul nevazut, statul paralel, s-a dovedit a fi un adversar trivial. O zi usoara la canal.

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Spoiler for It's on now, boyz.:
Image
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Spoiler for wuhaa:
Image
Dansuri in cinstea nivelului 700. 300 left to go and I'll stop being a scrub.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Gata, am pasit in viitor. O sa fie si reviewul gata la Pastele Sobolanilor, promit. :lol:

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Sa mai animam cel mai interesant topic de pe forum. Am pregatit cateva clipuri in care, alaturi de camaradul meu Sonica, salvam diversi nooberi de sobolanul mare si turbat.

phpBB [video]


phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Comunitatea CandApareRevista contribuie la un nou proiect de mega-succes in divertismentul viitorului. Alaturi numai de camaradul Sonică, incercam sa parcurgem hartile emblematice din Vermintide carand toate cartile ce ne incap in traiste. Pentru cine nu e fin cunoscator, cartuliile ocupa sloturile de inventar care altfel ar duce provizii utile (potiuni, truse de prim-ajutor etc.), iar un anume tip de cartulii ne mananca o parte destul de consistenta din punctele de viata. Mai mult, jucam cu o amuleta care ne pune aceste puncte in comun. Astfel, tot ce incasam se imparte in mod egal, la fel si cu vindecarea. Unul dintre jucatori nu poate fi rapus si salvat de celalalt. Ori stam impreuna ca stejarii, ori suntem clatite. Faptul ca suntem numai doi nu inseamna ca jocul scaleaza cumva amenintarile in favoarea noastra. Motorul este mereu calibrat pentru o echipa de patru jucatori.
Spoiler for PoVuri separate:
phpBB [video]

phpBB [video]
PoVuri cuplate prin ViewSync: https://viewsync.net/watch?v=6QZ_uMVu2n ... nSS__Q&t=0
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by TG »

You need Jesus.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Tocmai ce-am jucat Vermintide 2 cu FrostyJesus. 10/10 team player. recomand.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Dupa peste 2500 de ore petrecute in Vermintide 1 & 2, a sosit vremea devenirii. Marele Sobolan Cornut si-a trimis iscoadele dupa mine. Am muride in scara.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

M-am activat putin ieri, cand a crescut iar numarul de harti din Vermintide II pe care nu pot sa le joc. In loc sa fie harti noi si interesante sunt pur si simplu portari ale hartilor din primul joc, si dupa ce ca sunt mai proaste ca experienta de joc in noile conditii, mi se pare ca si arata mai rau. Am incercat sa fac niste capturi comparative, prima perspectiva e din VT1 iar apoi cea din portare. Setarile sunt in principiu aceleasi, la VT2 chiar busite putin mai sus in partea de umbre si efecte, ca are mai multe optiuni. Tot mi se pare ca arata ca Wolfenstein 3D.



Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Mahdi »

:lol:

It's Dark Souls 2 all over again.
REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by TG »

Lol, arată clar mai bine alea de jos, ca detalii. Dar îmi place mai mult ceața aia cu rol de ascundere a lipsei de detaliu. Probabil s-ar vedea chiar frumos pe o rezoluție de PC. :lol:

Then again, nu știu nimic despre Vermintide, decât că nu l-aș juca. Poate aveți dreptatea voastră.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests