The Walking Dead (Telltale)

What would Guybrush Threepwood do?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by ola small dickie »

Spoiler:
si mie mi s au parut putin dubiosi, dar am zis hai sa fiu iar omu bun ca aveau si un copil cu ei, apoi am vazut ca shaul ala are si pistol. O sa vad cine mai moare si de data asta pt ca s bun cu oamenii din jur
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by ola small dickie »

Spoiler:
eu n am impuscat o pe rebecca pt ca nu mi am dat seama din secventa aia ca se transforma. Mi s a parut foarte vaga.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by ola small dickie »

The Walking Dead: Michonne

Image

Am intrat in el
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by Azad »

ola small dickie wrote: 12 Aug 2019, 12:55 The Walking Dead: Michonne

Image

Am intrat in el
Am terminat sezonul 3 si intru in Michonne diseara :) Sincer, nu prea am mari asteptari de la Michonne. Mi se pare ca au bagat si ei un personaj din serial care e popular ca sa faca niste $$$.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by ola small dickie »

Habar nu aveam ca e din serial. Nu stiu absolut nimic despre serial. Eu inca sunt la episodul 1 din michonne
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by Triggerix »

Dacă vrei să te uiți la serial ți-aș recomanda să faci ceva de genul sezonul 1, 3, 4, 5. Și cam acolo poți să te oprești lol. Eu sunt momentan la ultimul sezon apărut, mă mai uit doar pentru că-s atașată de personaje. 🤷
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by Azad »

ola small dickie wrote: 13 Aug 2019, 17:16 Habar nu aveam ca e din serial. Nu stiu absolut nimic despre serial. Eu inca sunt la episodul 1 din michonne
Eu am vazut doar primele doua sezoane la vremea lor, dar nu am mai continuat. Funny thing is, nici nu imi mai aduc aminte de ce l-am abandonat.

Pe langa asta, ai de vazut Star Trek DS9, ola. :D Nu ai timp de vazut mortaciuni la tv.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by ola small dickie »

Adevarat
Spoiler:
pt mine pana acum cea mai dificila alegere din toata seria a fost daca sa l impusc pe kenny sau sa il las sa o omoare pe jane. A devenit si mai dificila dupa, imediat ce am luat o, cand am aflat ca jane ne pacalise cu moartea copilului. Desi kenny pe moarte a recunoscut ca am facut ce trebuia, ma tot gandesc ca cu kenny am trecut prin atatea, si ca el era omul cel mai apropiat de clemetine dupa moartea lui lee. Si l am omorat
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by ola small dickie »

Si iata ca acum am realizat legatura dintre south park si the walking dead
Spoiler:
oh my god you killed kenny. You bastard
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by Azad »

ola small dickie wrote: 13 Aug 2019, 19:09 Adevarat
Spoiler:
pt mine pana acum cea mai dificila alegere din toata seria a fost daca sa l impusc pe kenny sau sa il las sa o omoare pe jane. A devenit si mai dificila dupa, imediat ce am luat o, cand am aflat ca jane ne pacalise cu moartea copilului. Desi kenny pe moarte a recunoscut ca am facut ce trebuia, ma tot gandesc ca cu kenny am trecut prin atatea, si ca el era omul cel mai apropiat de clemetine dupa moartea lui lee. Si l am omorat
Spoiler:
pentru mine a fost devastator momentul ala. l-am impuscat pe kenny pentru ca o luase razna, lucru pe care am putut sa il inteleg avand in vedere prin cate a trecut, dar apoi m-am simtit ingrozitor. voice actingul a facut toata scena aia, iar actorul din spatele lui kenny a fost genial. si cel mai brutal lucru stii care mi se pare? faptul ca nu o vedem pe clem impuscandu-l pe kenny in cap. deci exista posibilitatea ca undeva, in nordul ala inghetat, kenny sa umble ca zombie.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by Azad »

ola small dickie wrote: 13 Aug 2019, 19:13 Si iata ca acum am realizat legatura dintre south park si the walking dead
Spoiler:
oh my god you killed kenny. You bastard
Spoiler:
Sunt curios, pe ce linie generala ai mers cu dezvoltarea lui Clem? Cu ce principii ai plecat la drum? In sezonul 1 am mers amandoi pe o gandire umanista, dar mai departe? Eu am continuat in sezonul 2 cu o Clementina mai lipsita de scrupule (am asistat la uciderea dubiosului ala in episodul 3) iar in sezonul 3 am incercat o Clementina mai deprimata.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by ola small dickie »

eu si in sezonul 1 si in sezonul 2 am incercat o gandire umanista. am ajutat pe oricine si am iertat pe oricine cat am putut, luand-o de multe ori la cioc in urma acestei atitudini.
Spoiler for Walking Dead sezonu 2:
au fost si surprize placute, gen Bonnie, pe care am iertat-o pt ca ne-a pacalit si din cauza ei am ajuns pe mana lui Carver, dupa ce am iertat-o si i-am dezvaluit planul nostru de a scapa ea ne-a ajutat sa scapam de Carver
mi-am propus sa o pastrez pe Clementine in aceeasi atitudine si linie a Binelui Suprem si Optimism Cat Cuprinde pe tot parcursul seriei. dar vom vedea daca voi simti in continuare sa fac asta pana la final. Deocamdata inca ma consider eleva fidela a lui Lee, bunatate, keep the group together, incearca sa ajuti si salvezi, mai exista o speranta, omenirea si iubirea vor invinge and all that.

Am terminat aseara Michonne. A fost entertaining (una din calitatile TWD e ca nu ma plictisesc niciodata, tot timpul vreau sa joc), dar cam haotic ca desfasurare a evenimentelor si a alegerilor. Nu am reusit pe parcursul celor 3 episoade sa am o Michonne constanta ca personaj si alegeri, bine conturata, clara. Mai degraba am luat decizii contradictorii constant, pe care apoi le regretam sau le tineam mult sub semnul intrebarii, nici jocul parca nu iti creioneaza bine situatiile incat sa stii cam ce inseamna fiecare alegere putin mai clar. Dupa terminarea celor 3 episoade mi s-a parut ca am construit o Michonne cam labila si dezechilibrata.
Spoiler for Michonne:
desi m-au cam iritat cele cateva jump scares (nu le suport) cand apar cele 2 fetite ale lui Michonne, mi-a placut faza de la final cand Michonne e pusa sa aleaga sa ramana cu cele 2 fetite (jocul punand una peste alta cele 2 situatii, plecarea lui Michonne de acasa in acea zi si iesirea lui Michonne dintr-o casa in flacari) - incerand sa amestece in mod interesant o psihoza continua a personajului cu un moment din prezent astfel incat sa-i afecteze sau nu luarea unei decizii vitale.
Am intalnit o problema tehnica la Michonne. L-am jucat de pe Epic Store. La prima intrare in joc m-a intrebat daca vreau sa loghez si contul telltale. L-am logat si a ramas logat. Dar dupa fiecare episod n-a reusit sa-mi downloadeze alegerile mele si sa mi le arate, asa ca nu am mai avut poze cu alegerile mele ca pana acum. Probabil ca daca nu alegeam sa joc cu cont telltale conectat nu mai aveam problema asta. Oh well, nu-i mare buba dar sper sa nu patesc la fel la urmatoarele sezoane de TWD.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by Azad »

ola small dickie wrote: 14 Aug 2019, 10:06 eu si in sezonul 1 si in sezonul 2 am incercat o gandire umanista. am ajutat pe oricine si am iertat pe oricine cat am putut, luand-o de multe ori la cioc in urma acestei atitudini.
Spoiler for Walking Dead sezonu 2:
au fost si surprize placute, gen Bonnie, pe care am iertat-o pt ca ne-a pacalit si din cauza ei am ajuns pe mana lui Carver, dupa ce am iertat-o si i-am dezvaluit planul nostru de a scapa ea ne-a ajutat sa scapam de Carver
mi-am propus sa o pastrez pe Clementine in aceeasi atitudine si linie a Binelui Suprem si Optimism Cat Cuprinde pe tot parcursul seriei. dar vom vedea daca voi simti in continuare sa fac asta pana la final. Deocamdata inca ma consider eleva fidela a lui Lee, bunatate, keep the group together, incearca sa ajuti si salvezi, mai exista o speranta, omenirea si iubirea vor invinge and all that.

Am terminat aseara Michonne. A fost entertaining (una din calitatile TWD e ca nu ma plictisesc niciodata, tot timpul vreau sa joc), dar cam haotic ca desfasurare a evenimentelor si a alegerilor. Nu am reusit pe parcursul celor 3 episoade sa am o Michonne constanta ca personaj si alegeri, bine conturata, clara. Mai degraba am luat decizii contradictorii constant, pe care apoi le regretam sau le tineam mult sub semnul intrebarii, nici jocul parca nu iti creioneaza bine situatiile incat sa stii cam ce inseamna fiecare alegere putin mai clar. Dupa terminarea celor 3 episoade mi s-a parut ca am construit o Michonne cam labila si dezechilibrata.
Spoiler for Michonne:
desi m-au cam iritat cele cateva jump scares (nu le suport) cand apar cele 2 fetite ale lui Michonne, mi-a placut faza de la final cand Michonne e pusa sa aleaga sa ramana cu cele 2 fetite (jocul punand una peste alta cele 2 situatii, plecarea lui Michonne de acasa in acea zi si iesirea lui Michonne dintr-o casa in flacari) - incerand sa amestece in mod interesant o psihoza continua a personajului cu un moment din prezent astfel incat sa-i afecteze sau nu luarea unei decizii vitale.
Am intalnit o problema tehnica la Michonne. L-am jucat de pe Epic Store. La prima intrare in joc m-a intrebat daca vreau sa loghez si contul telltale. L-am logat si a ramas logat. Dar dupa fiecare episod n-a reusit sa-mi downloadeze alegerile mele si sa mi le arate, asa ca nu am mai avut poze cu alegerile mele ca pana acum. Probabil ca daca nu alegeam sa joc cu cont telltale conectat nu mai aveam problema asta. Oh well, nu-i mare buba dar sper sa nu patesc la fel la urmatoarele sezoane de TWD.
Spoiler:
Pentru mine Bonnie a fost o dezamagire. Dupa ce am decis sa nu imi risc viata ca sa-l salvez pe Luke s-a purtat foarte urat cu mine si a incercat sa fuga cu Mike. L-am strigat pe Kenny la timp si le-a dat omorul, though.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by ola small dickie »

Spoiler:
da, uitasem cs bonnie s a basicat iar. Da chiar, ce s a intamplat cu arvo, mike si bonnie? La mine parca nu tin minte sa i fi omorat kenny, stiu ca parca kenny a venit dupa ce clementine a fost impuscata. Si apoi m am trezit in masina cu kenny si jane. la tine a fost altfel?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by Azad »

Spoiler:
pai eu l-am strigat pe Kenny pana sa fiu impuscat, apoi m-am trezit in camioneta. cand l-am intrebat de ei, kenny a zis ca s-a ocupat de ei sau ceva similar.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by ola small dickie »

Dar de ce scrie telltale in titlul topicului?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by ola small dickie »

The Walking Dead: A New Frontier

Image

Am intrat in el.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by ola small dickie »

Doar ce a aparut in scena de putin timp dar maaaaaan ce mi place de aceasta noua Clementine
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by ola small dickie »

Am terminat primele 2 episoade. Nici la sezonul asta nu imi arata alegerile la sfarsit din cauza conectarii la serverul telltale. Si la tine la fel?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: The Walking Dead (Telltale)

Post by Azad »

Yeah, same here. Si da, si mie imi place mult noua Clementine.
Post Reply

Return to “Adventure & Quests”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests