Need for Speed Heat

User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Need for Speed Heat

Post by MC »

8 noiembrie 2019

Actiunea va avea loc in Miami si din trailer pare ca va fi o combinatie de curse legale (pe timp de zi) si curse ilegale (pe timp de noapte)

phpBB [media]
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Need for Speed Heat

Post by tnt »

Hai mai, chiar isi merita un topic pe forum cocalareala asta de joc si serie? Suntem oameni seriosi aici.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Need for Speed Heat

Post by TG »

Avem LP-uri Diablo, standardele noastre sunt destul de scăzute.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Need for Speed Heat

Post by MC »

tnt wrote: 16 Aug 2019, 01:19 Suntem oameni seriosi aici.
Foarte seriosi :lol:
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Need for Speed Heat

Post by Magicake »

Hăhă, nefese călduri.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Need for Speed Heat

Post by MC »

Pare sa fie ce trebuie pentru un NFS. Au scos si mizeria aia infecta de Card System pentru upgrades.
Cred ca pe asta o sa-l incerc. Ultimul NFS jucat a fost Hot Pursuit ala din 2010.

phpBB [media]
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Need for Speed Heat

Post by MC »

phpBB [media]
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Need for Speed Heat

Post by Bogdan »

Ca gameplay pare fix la fel cu toate de la Rivals incoace, over the top si control foarte arcade.
Daca o sa aiba progresie OK, fara sa te agaseze cu oportunitati de a folosi "surprise mechanics" poate fi decent. But then again, it's EA.
Eu unul raman deocamdata la Forza Horizon 4.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Need for Speed Heat

Post by MC »

Si inainte de Rivals (cu exceptia spinoff-ului Shift) era tot over the top si control foarte arcade
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Need for Speed Heat

Post by Cristan »

Mi-ar fi plăcut dacă mergeau cu vibe-ul de Miami Vice până la capăt și făceau un retro racer cu mașini din anii 80.

Image
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Need for Speed Heat

Post by MC »

Atunci trebuiau sa renunte la partea de tunnig and shits.
Evident ca mi-ar fi placut mai mult ideea unui retro race arcade, dar se pare ca de la Underground incoace modificarea masinilor a devenit unul din featurile care definesc seria si nu vor sa renunte la el.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Need for Speed Heat

Post by Magicake »

Ricer cars (underground 1 si 2) au fost peak NFS.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Need for Speed Heat

Post by MC »

Unii ar spune ca Most Wanted a fost peak point-ul seriei.
Nici Carbon nu a fost rau, iar Need for Speed Hot Pursuit (2010 reboot) a fost excelent.
Seria a mai avut sclipiri si post Underground

LE bogdan:
Ma refeream mai mult la tunning din punct de vedere vizual cu body kits si chestii de genul. Modificari la motor si niste decals and paint pe masina permit cam toate jocurile arcade.
Mie mi s-ar parea grotesc sa aplici pe o masina clasica modificarile pe care ti le permite un NFS de la Underground incoace. De fapt ma mir ca Ferrari a permis producatorilor carora le-au oferit licenta pentru masinile lor sa dea posibilitatea modificarii estetice a masinilor
Last edited by MC on 21 Aug 2019, 13:12, edited 6 times in total.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Need for Speed Heat

Post by Bogdan »

MC wrote: 21 Aug 2019, 12:22 Atunci trebuiau sa renunte la partea de tunnig and shits.
Dar de ce? In Horizon poti modifica orice, chiar si la un Peel P50.

Uite tuning la un Testarosa:

phpBB [video]
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Need for Speed Heat

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Era mai mișto un joc cu curse în universul mad max sau orice univers mai interesant decât un oraș simplu. Fuck it, trebuia să facă un nfs în Galați cu curse printre ruinele combinatului.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Need for Speed Heat

Post by DANiel »

Si pentru mine tot NFS Most Wanted ramane top, si ce a aparut dupa HP reboot deja nu a avut sens (exceptie Shift, este altceva).
Parerea mea este ca si gusturile in general pentru racing games s-au schimbat, chiar foarte mult. Daca acum X ani era fun sa ai 40 de jmecherii pe masina in 4 culori diferite, acum lumea (sau cel putin asa cred eu) tine mai mult la cum se controleaza masina and so on. Sa fim sinceri, in MW din 2005 masina nici nu zici ca atingea pamantul, dar in acelasi timp era de neclintit. Cu toate ca nu am stat de ele, am jucat putin din ultimele, mai exact din Payback. Este frumusel, dar rahat, este asa fad. Te arunca acolo pe o harta mare, sa fie cat mai multe drumuri, si cat mai multe prostii, si toate chestiile din lume, de le ai pe toate amestecate.
Tbh, ma distrez mai mult cand conduc masinile in GTA V decat in astea. Macar acolo masina se mai strica, se simte mai instabila, se mai rastoarna etc.

EDIT:
Ferrrrrrrrrdinand wrote: 21 Aug 2019, 13:13 Era mai mișto un joc cu curse în universul mad max sau orice univers mai interesant decât un oraș simplu. Fuck it, trebuia să facă un nfs în Galați cu curse printre ruinele combinatului.
Lewl da, la ce masini sunt in Galati, chiar sunt demne de NFS. Am fost o singura data si am vazut o herghelie de Panamere.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Need for Speed Heat

Post by Mahdi »

NFS Porsche 2 when?
REMEMBER CITADEL
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Need for Speed Heat

Post by Magicake »

Nu cred ca Porsche (masina, nu jocul) e la fel de relevant azi precum era pe vremea NFS Porsche. NFS Ferrari poate, dar Porsche nowadays e SUV-ul ala Cayenne pe care-l vezi mai des decat te-ai astepta pe strazi. Sau cel putin asa mi se pare mie :-D
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Need for Speed Heat

Post by MC »

MIe NFS Porsche nu mi-a placut nici la vremea lui.
Nu a fost nici veritabil sim nici veritabil arcade. A fost ceva gen "simcade".

Pentru fanii Ferrari este un Test Drive. Ferrari Racing Legends. Eu il am pe Steam, dar vad ca acum nu mai e disponibil. :?
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Need for Speed Heat

Post by DANiel »

Welp, depinde ce Porche. Cayenne este un Tuareg putin mai scump. Dar, sincer, as prefera un joc cu masini mid (pana si Cayenne) insa in care sa simti nevoia sa upgradezi masina, nu sa o poti face racheta din tunăreală.
Si cu NFS Porche, eram atat de mic si prost cand aparuse, incat creierul meu nu putea concepe ca intr-un joc cu masini poti avea damage la masina. Acum vorbind, chiar ar arata bine ceva de genul. Again, nu stiu daca a mai fost in ultimele jocuri.
Post Reply

Return to “Mașinuțe bușitoare (arcade)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests