Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
laur3ntziu00
Headless Kamikaze
Posts: 300
Joined: 3 Mar 2014, 16:06

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by laur3ntziu00 »

Mici reprize de Dark Sector.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by kensky »

dragon age 1+2 in asteptarea da3, am cam uitat totul de prin univers :lol:
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4703
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Wasteland 2 but seriously, bomba din muzeu mi-a stricat jumatate din chef. Cine a crezut ca e o idee buna sa pui asa ceva intr-un loc evident. Jesus.
Zaorish
Headcrab
Posts: 98
Joined: 5 Mar 2014, 12:31

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Zaorish »

Dragon Age: Origins. Ca poate apuc sa-mi fac save cu Origins+Awakening+2 pana in noiembrie. Still an awesome RPG.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by kensky »

nu stiu care's ultimele stiri despre import save in da3 dar e posbil doar sa pastreze chestia cu keepu'
Image
Zaorish
Headcrab
Posts: 98
Joined: 5 Mar 2014, 12:31

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Zaorish »

Hmmmm. Am citit, nu stiam.Acu sunt in dilema, Wasteland 2, care e totusi new shit, sau Origins, care a ramas unul din RPG urile mele favorite. :( Mersi oricum :D
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by kensky »

wasteland as zice sa lasi dupa da3, sigur ii mai baga ceva patches pana atunci ca nu e deloc bugfree :D
Image
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sekaba »

Reapucat de shadowrun returns. Feels good.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by stef »

ne0lith » 30 Sep 2014, 13:53 wrote:Wolfenstein e cam meh peste tot.
De ce e meh? Intreb pentru ca am in plan sa mi-l iau si eu cand vor fi winter sales.
Image
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ne0lith »

Per total nu mi s-a parut remarcabil in vreun fel, sunt destule lucruri care m-au lasat cu senzatia de meh.

In primul rand, armele nu au suficienta varietate (de exemplu, mitraliera si shotgunul pe care le intalnesti destul de devreme sunt cele pe care le folosesti in mod predominant tot restul jocului).

Luptele nu m-au incantat datorita felului in care sunt impartiti inamicii, in mare sunt 2 tipuri: fie soldati normali sau "light" care mor mult prea usor luati individual, dar vin in numere de neam prost peste tine, fie inamici grei (soldati sau roboti) la care te ia somnul pana ii dobori. Pentru cei din urma, ai totusi o contra si anume armele grele(aruncator de grenade sau laser), care mi se par prea puternice. Asa ca in cazul inamicilor mari ori tragi in ei pana te plictisesti cu arme normale, ori ii omori in 2 secunde cu armele dedicate. N-am simtit un bun echilibru in lupte, mi se pare ca se trece dintr-o extrema in alta. In general doar numerele dicteaza dificultatea. Nivelele m-au lasat cu pareri impartite, unele sunt interesante, iar altele plictisitoare rau, mai ales spre final.

De poveste n-o sa zic mare lucru pentru ca vorbim de un shooter arcade care nu e axat pe partea narativa. Pentru genul asta de joc e ok in unele privinte, desi generic si inconsistent pe alocuri. Pretentiile mele nu erau mari oricum.

Jocul are momentele lui, dar per total m-a cam lasat rece si cu siguranta o sa-l uit rapid.

Totusi, mai bine citesti mai multe pe internet despre joc sau incerci "varianta gratis" inainte sa decizi daca vrei sa il cumperi. Poate tu o sa ai alta parere decat mine.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by kensky »

Mie mi-a placut pana spoiler-> cand ajungi la hideout , au fost ok misiunile, dupa aia devine plictisitor si generic, ca si ala din 2009

on topic grimrock 2 :D
Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

Si tu tot Grimrock 2 dupa ce am fost dezamagit de Borderands.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4703
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

DANiel » Fri Oct 17, 2014 6:46 pm wrote:am fost dezamagit de Borderands.
Eu m-am plictisit deja de el :\ Daca stiam, faceam altceva cu key-ul de preorder.
User avatar
DreadWing
Headless Kamikaze
Posts: 278
Joined: 2 Mar 2014, 21:13

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DreadWing »

stef » Fri Oct 17, 2014 2:36 pm wrote: De ce e meh? Intreb pentru ca am in plan sa mi-l iau si eu cand vor fi winter sales.
Mie mi-a placut si consider ca merita cumparat. Nu este o reinventare a genului, dar production value este ridicat si imbina foarte bine elementele clasice ale unui shooter.
Asa cum s-a mai spus, cel mai bine este sa-l incerci inainte.

Si un citat kotaku ce rezuma destul de bine:
A Good Match For: Fans of late-90s first-person shooters, those who want something a bit smarter than your average linear modern action game…but not too smart.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3080
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Momentan ( in limita timpului disponibil) joc:

Watch Dogs Bad Blood DLC
Hearthstone
World of Warcraft (mai ales acum cu 6.0 patch si in asteptarea lui WoD)

DayZ. Am reinceput un joc nou dupa ce nu am mai jucat cam de 6-7 luni si au bagat o tona de patch. Acum sunt blocat pe o macara tip turn dupa ce m-am catarat pe ea fiind fugarit de un zombie. Nenorocitul sta plantat la baza macaralei si mi-e frica sa ma dau jos pentru ca nu am niciun fel de arma. Astept, poate dispare cumva :D:D:D
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4959
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

Hearthstone, de care tot încerc să mă las dar până nu apare BB 2 nu cred că va fi posibil. Și King's Bounty: Warriors of the North. Am revenit la el pentru a treia oară (încă nu l-am terminat, fucking huge), acum joc fără load, no loss, doar cu 3 sloturi de unități, fără să țin rune pentru Rune Mages și... fuck, mi-am pus atâtea reguli pentru a-l face mai greu încât va trebui să le scriu undeva. :lol: Dar e p. fun așa.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14580
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

Te iei de mine, te iei de astia.

Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Waaagh! »

stef » Fri Oct 17, 2014 1:36 pm wrote:
ne0lith » 30 Sep 2014, 13:53 wrote:Wolfenstein e cam meh peste tot.
De ce e meh? Intreb pentru ca am in plan sa mi-l iau si eu cand vor fi winter sales.
E call of duty cu nazisti. Daca iti plac shooterele moderne cu linii narative atat de penibile ca te doare operatia, doua tipuri de inamici in tot jocul si pac-pac prin cele trei coridoare din fiecare nivel, atunci merita fiecare banut.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4703
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Batman Arkham City. Such a captivating plot.
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14580
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

Mie imi vorbeste de destin un Shaman al unei specii simpatice ce traieste in niste copaci dintr-un " including RPG of the Year from Computer Gaming World. Giving the game two separate awards, GameSpot said, "Wizardry 8 is an excellent role-playing game in and of itself, which is why it deserves GameSpot's Best Single-Player RPG of the Year award and why it has earned a place in the Top 10 PC Games of the Year. si alte multe premii"" si in 2014 intr-un joc din 2011 aflu ca mai nou destinul e stampilat pe un cur de playboy. Misto
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests