Batranete (support group)

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Batranete (support group)

Post by McWilliams »

I got raped in eye sockets, watching that.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6108
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Batranete (support group)

Post by Mahdi »

M-am simţit bătrân când am realizat că e imposibil ca Soarecu să fi avut mai mult de 3 ani când mi-am făcut user pe forumul Level.
REMEMBER CITADEL
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Batranete (support group)

Post by .chester »

cand si-a facut user**
I'm livin' in a love shadow
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Batranete (support group)

Post by stef »

Mi-au aparut fire albe de par in cap de la varsta de 23, iar acum am 27, va dati seama ca acum parul meu se vede intr-o nuanta de gri. Da, stiu ca e naspa, dar macar nu sunt singurul: unde lucrez mai sunt vreo 2 colegi cam tot de varsta mea si se afla in aceeasi situatie.
Parca ma simt tradat de organism, mai degraba de creier ca si cum mi-a inscenat asta: "Hei, vrei sa-ti arat ceva misto la 23 de ani? Ia de aici niste par alb in cap!"
Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Batranete (support group)

Post by DarthZombie »

Parul carunt poate reprezenta un punct de atractie cu atitudinea potrivita.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3676
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Batranete (support group)

Post by marvas »

ITT: Zombie se da la stef.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6570
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Batranete (support group)

Post by joonior_bmf »

stef » Today, 15:17 wrote:Mi-au aparut fire albe de par in cap de la varsta de 23, iar acum am 27, va dati seama ca acum parul meu se vede intr-o nuanta de gri. Da, stiu ca e naspa, dar macar nu sunt singurul: unde lucrez mai sunt vreo 2 colegi cam tot de varsta mea si se afla in aceeasi situatie.
Parca ma simt tradat de organism, mai degraba de creier ca si cum mi-a inscenat asta: "Hei, vrei sa-ti arat ceva misto la 23 de ani? Ia de aici niste par alb in cap!"
Invata de la Caesar. El nu albeste, ci se lumineaza.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Batranete (support group)

Post by DarthZombie »

marvas » Fri Jun 27, 2014 4:20 pm wrote:ITT: Zombie se da la stef.
ITT: Marvas e gelos.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Batranete (support group)

Post by McWilliams »

Eu am fire de par alb de la 14 ani. Acum, la 27, daca parul depaseste ceva de genul "lama 3" ca lungime, albul predomina pe lateral. Este ceva genetic, de pe linia lui taica-miu - parul ramane negru, la baza, insa daca nu il tii taiat scurt, albul il napadeste. Avantajul este ca nu chelesti - bunicul a murit la 80 de ani cu tot parul pe tigva. Alb, e drept, dar coama stufoasa.

Si da, Zombie are dreptate - salt & pepper da bine, intr-o combinatie cu atitudine si haine potrivite. Totul este sa nu te chinui sa pari mai tanar decat esti. De unde si topicul asta.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Batranete (support group)

Post by RaptoR »

Azi am fost sa ma tund si m-am speritat cat par alb am in cap. Dar daca spuneti ca parul alb timpuriu inseamna ca nu o sa chelesc, gimme all the white!
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Batranete (support group)

Post by DarthZombie »

Nu inteleg de ce sunt oamenii asa de speriati de ideea de chelie. Roll with it, va tundeti ca sa nu aveti suvite ridicole in mijlocul cheliei si gata.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Batranete (support group)

Post by Waaagh! »

Oricum, parca e scientific fact ca barbatii spani si cu barba deasa sunt mai virili, so enjoy the humping.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3075
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Batranete (support group)

Post by MC »

Si eu incep sa chelesc. Dar cred ca e genetic. Ptr ca incep sa chelesc exact in acelasi mod ca taicamiu. De la tample si de pe varful capului.
Ma rog, inca nu se vede chelie, dar e mult mai rar parul in acele zone decat era acum ceva ani prin liceu.
Nu pot sa zic ca ma deranjeaza chestia asta. E doar, asa, o constatare :D
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14577
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Batranete (support group)

Post by ola small dickie »

Unde scrie ca e o legatura intre parul carunt si chelire sau nechelire?

Am par si sunt mandru. Deocamdata il consider o parte importanta a existentei mele. Mie imi e cam mila de cheliosii pana in 30 de ani sa zicem. Parca e ok cand esti batran dar daca nu ai par nici macar cand esti tanar atunci cand? Uite fiule, o poza cu mine in primul an de facultate. Eram cap de ou deja.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Batranete (support group)

Post by Mafio »

Am un prieten care e aproape chel la 23 de ani, deci na, mă simt norocos că n-am ce chelie să moștenesc de la taică-miu. În cel mai rău caz o să mi se rărească părul, dar tot creț o să rămănâ. O să mă ajute chestia asta când o să mă lovească criza vârstei de mijloc.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Batranete (support group)

Post by McWilliams »

Nu am zis ca este o legatura intre par carunt si nechelire. Doar ca bagajul genetic de pe craca masculina a copacului MEU genealogic pare ca se manifesta asa - albesti repede, dar nu chelesti. Nu am fost parte a unui studiu al unor cercetatori britanici, nu am fost expusi la radiatii (mai mult ca altii, adica), nu am luat "vitamine", pur si simplu asta pare sa fie trendul. Pe partea maica-mii a copacului, barbatii chelesc de la 30-35 de ani. Si nu ceva usor, ci fix pe tigva, central, similar unei frizuri "breton" din TES. Daca nu s-ar tunde mai des,ai zice ca te uiti la un ou care se iveste dintr-un cuib.

Like so: Image
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Batranete (support group)

Post by DarthZombie »

Ca tot veni vorba, mi se par incredibil de tristi aia care isi vopsesc parul ca sa-si ascunda firele albe sau care se dau peste cap ca sa ascunda chelia cu tot felul de trucuri care nu implica rasul capului. Genetics do what genetics do, stop fighting it!
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4690
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Batranete (support group)

Post by Magicake »

Pentru ca oamenii nu au voie sa arate cum vor.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Batranete (support group)

Post by McWilliams »

Da, au voie. Ca de-aia exista transsexuali si nudisti si garoi cu mai mult aur pe ei decat cupola bisericii (care nici aia nu pricep de este aurita, dar macar are scuza ca este o cladire si nu alege singura cum sa arate). Asta nu-i face sa arate mai bine decat sunt. Ei pot sa incerce, insa rezultatele sunt, in cel mai fericit caz, mixte. Chelitul se vede indiferent cum ti-ai pieptana si aseza suvita (v. Basescu, care s-a "manned-up about it" si si-a taiat-o).
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Batranete (support group)

Post by DarthZombie »

Nu e vorba ca n-ar avea voie sa arate cum vor. Eu vorbesc de aia care se dau de ceasul mortii cand isi vad vreun fir alb prin par sau cand incep sa vada chelia facandu-si aparitia, ca si cum e sfarsitul lor ca oameni. Si care incep sa se dea cu vopsea si s-o arda cu peruci de frica sa nu le vada lumea rusinea. Care rusine e ridicola in acest caz.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest