Stellaris

Discuții axate pe jocurile de tactică și strategie.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Stellaris

Post by joonior_bmf »

Riael
Space Invader
Posts: 31
Joined: 5 Dec 2015, 10:39

Re: Stellaris

Post by Riael »

Are posibilitati nelimitate, dar poate sa si rateze usor din pacate...
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Stellaris

Post by sekaba »

Eu zic ca sunt limitate posibilitatile, ca doar e un joc, nu ne plimba in realitate prin univers.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Stellaris

Post by Doc »

Prea devreme, nici nu-mi dau seama ce vor sa faca. Un 4X? In cazul asta, de ce pun accentul ca sunt creatorii EU IV si CK II? nu e decat o recomandare marginala, Stellaris fiind alt gen... Frumusel cum defileaza scout-ul ala in trailer pe niste backgrounduri fanteziste, dar cand o sa vad chestia asta a suta oara imi va veni sa arunc monitorul pe geam... cum ar fi un CK II in care am vedea un cal galopand tot timpul pe campii, pe dealuri, pe drumuri samd?
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Stellaris

Post by TG »

Stellaris is a Grand Strategy game beginning at the discovery of faster-than-light travel that focuses on space exploration and empire-building.

Si daca era 4X, fapul ca au lucrat la cele mai bune grand strategy-uri tot era o recomandare destul de ok.

http://www.stellarisgame.com/
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Stellaris

Post by Waaagh! »

De la moo2 n-am mai jucat o prostioara d-asta spatiala si mi-e cam foame. Sper sa fie interesant si sa iasa numai bine dupa ce termin ce campanii au mai ramas prin rtw.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Stellaris

Post by Doc »

TG wrote:Stellaris is a Grand Strategy game
Lol, imi scapase mentiunea asta. Mersi. Hmm, chiar pare interesant acum. Da, la capitolul grand strategy sunt cei mai buni, de departe.

@Waagh
Pe mine m-a prins Endless Space. Aduce un tribut decent lui MoO2.
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Stellaris

Post by Cata »

EH, mai exita destule.
Horizon parca, Sword of the Stars, Endless space. Dar parca niciunul nu suna asa bine..
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Stellaris

Post by caleb »

:shock: They be on to something.
Riael
Space Invader
Posts: 31
Joined: 5 Dec 2015, 10:39

Re: Stellaris

Post by Riael »

sekaba wrote:Eu zic ca sunt limitate posibilitatile, ca doar e un joc, nu ne plimba in realitate prin univers.
Ba cam asta poate sa faca ca de, e universal.
Riael
Space Invader
Posts: 31
Joined: 5 Dec 2015, 10:39

Re: Stellaris

Post by Riael »

Inteleg in eu/ck/hoi/vic ca suntem pe pamant.

Dar in spatiu? Ce-i opreste?

Pot sa faca ce le trece prin minte, avand in vedere ca universu se spune ca e infinit.

Singuru lucru care ii opreste e lenea, dar cum sunt paradox... pot sa puna o gramada mare de lucruri
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Stellaris

Post by sekaba »

Oook?
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Stellaris

Post by Cata »

Riael wrote:Inteleg in eu/ck/hoi/vic ca suntem pe pamant.

Dar in spatiu? Ce-i opreste?

Pot sa faca ce le trece prin minte, avand in vedere ca universu se spune ca e infinit.

Singuru lucru care ii opreste e lenea, dar cum sunt paradox... pot sa puna o gramada mare de lucruri
Dupa vreo 25 DLC-uri si expansions.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Stellaris

Post by Doc »

Cata wrote:
Riael wrote:Inteleg in eu/ck/hoi/vic ca suntem pe pamant.

Dar in spatiu? Ce-i opreste?

Pot sa faca ce le trece prin minte, avand in vedere ca universu se spune ca e infinit.

Singuru lucru care ii opreste e lenea, dar cum sunt paradox... pot sa puna o gramada mare de lucruri
Dupa vreo 25 DLC-uri si expansions.
... la pret intreg de 200 de euroi...
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Stellaris

Post by TG »

...dar fără protecție. Dacă ai jocul original poți pirata DLC-urile fără probleme, you even get achievements. Și oricum, de obicei sunt 3-4 exp-uri, restul fiind chestii cosmetice.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Riael
Space Invader
Posts: 31
Joined: 5 Dec 2015, 10:39

Re: Stellaris

Post by Riael »

TG wrote:...dar fără protecție. Dacă ai jocul original poți pirata DLC-urile fără probleme, you even get achievements. Și oricum, de obicei sunt 3-4 exp-uri, restul fiind chestii cosmetice.
Eu4 are 7 pana acum.

Si avand in vedere ca abea apare hoi4 o sa mai fie cateva pana la eu5, daca o sa fie.

Nu vad care-i problema la un joc c are are mult content.

Copy paste de pe twitter:
"Shams Jorjani @ShamsJorjani
We updated Magicka 14 times in 13 days. Even the pirates stopped posting new pirated versions after a while. Steams autoupdate was easier.
11:24 AM - 12 Mar 2015"

Eu unu cel putin n-am mai auzit sa se intample ceva asemanator.

Daca si Paradox sunt o companie "rea" acum...
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Stellaris

Post by TG »

Păi nu a zis nimeni că ar fi vreo problemă sau că Paradox sunt o companie rea, din contră, sunt printre cei mai ok. Mai ales că de obicei sunt foarte atenți și la ce zic jucătorii pe forumurile oficiale.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Stellaris

Post by Cata »

Nope nu m-am plans. Doar ca initial jocurile sunt putin nefinisate, dar le rezolva din expansions. Cel putin asa a fost cazul la hoi3 si eu4.
Dar sincer nu stiu ce mi-as putea dori mai mult de la EU4 acum, in afara de chestii minore.
Riael
Space Invader
Posts: 31
Joined: 5 Dec 2015, 10:39

Re: Stellaris

Post by Riael »

Imi parea lucru rau faza cu X expansions/DLC pentru Y cash.

Nu am vazut sa se spuna multe lucruri bune despre DLCuri in ziua de azi, imi pare a lucru rau by default cand aud sa zica cineva ceva.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Stellaris

Post by Waaagh! »

Pefect de acord. Intr-o lume normala, oricine care isi permite sa lanseze dlcuri cu tot soiul de prosteli ar trebui impuscat si familia pusa sa plateasca munitia consumata. Ori faci un expansion pack decent, ori lansezi un joc complet, nu rupt in 70k bucatele la 10 $ portia.
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Tactică și Strategie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests