Mass-media. Televiziuni, radio si audiente

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by rdo »

Doc wrote:@Badea. Da exemple, la cine te referi in afara de Cristoiu?.
Adrian Ursu, de exemplu.
Cand era la alt post de televiziune era poreclit de Badea "zeul somnului", acum cand e la Antena3 e jurnalist capabil si camarad drag.

Ca sa nu mai vorbesc de toata telenovela cu Oreste.

Plus multe alte inconsecvente prin care Badea s-a contrazis singur (nu neaparat din domeniul politic):

- urla in gura mare ca blogerii sunt penibili, pentru ca mai apoi el insusi sa-si deschida un blog;
- idem cu profilul de Facebook;
- inainte mai ca i-o lua in gura lui Lucian Bute, dar cand acesta a pierdut in fata lui Carl Froch si Badea a pierdut multi bani la pariuri din cauza asta (apropo, pentru un contestatar inversunat al cocalarilor de pretutindeni, sa joci la pariuri mi se pare un obicei la fel de cocalaresc) l-a facut in toate felurile pe cel care cu putin timp in urma fusese "campionul romanilor";
- si ultima si cea mai delicioasa chestie: dupa ce ani la randul s-a erijat in mare smardoi si Cichicean autohton, a luat bataie de i-a sunat apa-n cap de la baiatu ala cu vreo 10 ani mai tanar ca el.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Well... at least he didn't pussy out, but took it to the face like a MAN. :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Doc »

1. Zombie vorbea de cei plecati, nu de cei veniti. Deci Ursu nu se pune :) oricum, asta cu Zeul Somnului era o chestie simpatica. Cat despre Oreste, ala a fugit cu acte furate de la A3 la Udrea, de voia sa i le vanda pe 10000 de euro. N-are justificare sa-l umple de cacat pe un tradator ca asta? Oricum de Oreste s-a cam ales praful, de Badea nu. lol.
2. Bloggarii fara audienta sunt cam penibili, aia cu audienta nu :)
3. Bute a trantit meciul ala pentru pariuri, n-a fost evident? lupti 2 reprize in stilul tau, totul merge bine, si intr-a treia te tampesti, intri in jocul aluia si ajungi KO. Lol. S-a vazut tranteala din avion, de aia acum Bute e unde e, pe la periferie. Si cand vinzi un meci trebuie sa o faci cu talent, ca altfel te cam scuipa sistemul. De asta cred ca Bute si-a pierdut multi suporteri, inclusiv Badea - nu-l faceau pe Badea cateva zeci de milioane, lol. E bun si are audienta, remember? :)
Dar corect, sa bagi bani la pariuri e o treaba complet tembela.
4. "Baiatul ala" era si mai inalt, si mai greu, si cu alonja cu 15 cm cel putin mai mare ca Badea. Si voia neaparat sa-i umfle fata. Ceea ce n-a reusit.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by DarthZombie »

Daca tot ne legam de semantica, la punctul 2 nu tine ce spui tu. El vorbea de ideea de a avea un blog cand spunea ca sunt penibili cutarescu si cutarescu. Si oricat de penibili ii consider pe alde Zoso sau Arhi, cand masochistul din mine arunca un ochi pe la ce scria Badea, mai sa ung funia la ce chestii penibile are omul pe acolo, si mai grav, la ce comentarii primeste pe profilul de facebook la fiecare dejectie ejectata acolo.

La povestea cu Oreste nu stiu cat sa-l cred pe Badea. Vorbim totusi de un om care porcaieste politisti emisiuni intregi pentru ca indraznesc sa-l opreasca cand merge peste viteza legala si incearca sa picteze totul intr-o lumina in care el nu a facut nimic neinregula si aia au ceva cu el. Asa ca si cu Oreste poate foarte bine sa mearga cu vrajeala en-gros, ca el oricum e virulent cu oricine pleaca de la stapan [iar Ciutacu e exceptia]. Sa fim seriosi, Badea a spus in mod repetat ca Voiculescu l-a scos din foame, daca nu era el maximul carierei sale era cand l-a facut Andrei Gheorghe dobitoc in direct, asa ca are destule pentru a-i fi recunoscator Varanului. Un om atat de recunoscator se face luntre si punte pentru stapan, dincolo de bruma de onoare pe care ar fi putut sa o aiba.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Doc »

Alooo, povestea Oreste-Udrea chiar Udrea a dezvaluit-o, la B1 intr-o emisiune. N-ai ce sa-l crezi sau nu pe Badea.

http://www.dcnews.ro/elena-udrea-oreste ... 66920.html

Andrei Gheorghe, altul de care s-a ales praful.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by DarthZombie »

Pai nu inteleg care e treaba cu "ales praful", Gheorghe face ce facea si inainte, pe cand Badea pupa-n fund si se maimutareste cum n-a facut-o niciodata pentru a-si castiga painea.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Doc »

Dude, in 2006 Gheorghe era director de programe la Media Pro - acum unde e esuat, la Money Channel? unde nu-l vede nici naiba? si la ceva post de mana a saptea de radio?
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ne0lith »

Il putem adauga pe Badea la un loc cu oameni respectabili precum Capatos, Dan Diaconescu, Maruta, sau daca e sa depasim granitele oamenilor de televiuziune, Adrian Copilul Minune, ca exemple de persoane bune in ceea ce fac daca e sa ne ghidam doar dupa audienta, mai ales ca publicul tinta e tot cam pe-acolo ca nivel de educatie. Oricum, sunt convins ca Doc trolleaza pentru a-si satisface nevoia de atentie, ar trebui sa fii prea rupt de realitate pentru a crede ineptiile alea.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Spadasin
Headcrab
Posts: 76
Joined: 2 Jul 2014, 03:46

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Spadasin »

Mafio wrote:Ia să vedem cât de educați sunt telespectatorii Antenei 3.
Spoiler for Părerile emise de telespectatorii extrem de educați ai Antenei 3:
Image

Image

Image

Image

Image
Hai ca tipul cu povestea despre politist e tare. :lol:

Am zis sa fac o pauza si sa nu mai citesc comentarii pe pagini oficiale de emisiuni. Am avut BSOD cand am citit pe pagina Cronicii Carcotasilor comentarii gen ''Lasa Huidule pe javrele care critica. Sunt gelosi si nu jmecheri ca tine'' :roll:
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by rdo »

ola small dickie wrote:

doamne, am ras cu lacrimi!
ms pentru link!
User avatar
Apollyon
Pig Cop
Posts: 891
Joined: 9 Nov 2014, 19:39

Re: Mass-media. Televiziuni, radio si audiente

Post by Apollyon »

User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Mass-media. Televiziuni, radio si audiente

Post by ola small dickie »

Mi-am adus aminte de perioada amuzanto-penibila cand il prosteau pe Doc cu stampila pe ecran: Atentie! Antena 3 post tv supus represiunii.

Image

sau cand il prosteau pe Doc ca au fost premiati in america dar ei cumparau premiile, sau cand il prosteau pe Doc punandu-l pe Iglesias Jr. sa zica Jos Basescu. sau cand il prosteau si inca il prostesc pe Doc cu DNA=rau, PSD=bun. mai zic pe masura ce-mi aduc aminte
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Mass-media. Televiziuni, radio si audiente

Post by Waaagh! »

Nu gasesc (si mi-e lene sa caut serios) reportajul cu telespectatorii cu studii superioare care venisera sa-l apere pe varan dupa condamnare.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Mass-media. Televiziuni, radio si audiente

Post by Doc »

Din ce cur ati scos ideea ca isi cumpara premiile, ofticati mici?

Aaaa, bine, B1 n-ar avea bani in vecii vecilor sa trimita o echipa in SUA - daca nu le da Niro niste bani la negru - dar totusi...
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Mass-media. Televiziuni, radio si audiente

Post by Waaagh! »

Mi-e lene sa caut acum linkuri, dar daca o sa intri pe siteul acelei organizatii sau ce naiba e o sa vezi ca premiile se acorda la cerere, contra cost. Orice televiziune poate sa-si cumpere ce premiu doreste, in functie de aspiratii si buget. Daca-i dau banii afara de casa pot sa ia toti locul I la o ceremonie.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Mass-media. Televiziuni, radio si audiente

Post by ola small dickie »

Reporter Virtual: Cum se cumpara premiile cu care se lauda Antena 3. Mic ghid pentru doritori

http://economie.hotnews.ro/stiri-media_ ... rvator.htm
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Mass-media. Televiziuni, radio si audiente

Post by marvas »

"Individual entries are evaluated for their intrinsic merits – without comparing them with others. There is no numerical limit of the number of finalists in any category. Each entry is, in effect, in competition with itself".

Ar fi si culmea sa alegi de unul singur si sa iesi pe locul doi.

Eu nu pot sa-i iau in serios pentru ca nu sunt pe primul loc nici in propria ograda. Antena 1 si Antena 2 au luat aurul si argintul, deci la aia ar trebui sa ne uitam, nu sa ne multumim cu bronzul.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Mass-media. Televiziuni, radio si audiente

Post by Stokkolm »

Chiar si daca premiile alea ar avea o farama de credibilitate, Antena 3 a castigat pentru "best camerwork", "best editing" pentru niste documentare care n-au nici o treaba cu Gadea, Badea, Udrea sau Basescu. Din ce am auzit in vremurile de inceput Antena 3 aveau si reportaje cat de cat ok, asa se ademenesc copiii, mai intai le dai bomboane ca apoi sa le umplii treptat cu cocaina. Poate si acum mai au in program chestii normale.

Si-au permis sa angajeze cameramani si editori experimentati, pentru ca e un post de televiziune fondat pe bani furati de la stat. E ca si cum Voiculescu m-ar opri pe strada, mi-ar lua portofelul, si ar folosi jumatate din banii gasiti sa angajeze un bufon care sa danseze in fata mea.
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by sekaba »

rdo wrote:
ola small dickie wrote:

doamne, am ras cu lacrimi!
ms pentru link!
E una dintre cele mai satisfacatoare chestii care au fost la noi la tv. GG Antena3! Never change!
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
Locked

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests