VINE!

User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: VINE!

Post by ola small dickie »

Oricum, articolul lui Marco a avut un succes nesperat. Bravo Marco! Deja se formeaza o comunitate in jurul articolelor tale de pe site.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Taar
Headcrab
Posts: 63
Joined: 30 Jan 2016, 12:41

Re: VINE!

Post by Taar »

Cine dracu e mafiotu ala cu gura mare ma frate. Am boala pe teroristii astia cu BMW. Sa curga cu pisici, daca e careva de pe aici cu un cont nou facut pentru caterinca/
The Crusade calls, Deus vult!
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: VINE!

Post by TaikoKaira »

Image
S-a întâmplat ceva sau de la ce vine problema asta?
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: VINE!

Post by ola small dickie »

In aceste momente ma bucur ca Jaunty are grija de acest forum si ca l-a despartit de site-ul revistei. Astazi probabil pateam iar cum am patit si cu vechiul forum Level. Adica sa se duca dracu in neant
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: VINE!

Post by DarthZombie »

Nu stiu de ce sunteti asa de carcotasi, articolul din imaginea de mai sus este unul foarte informativ
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: VINE!

Post by TaikoKaira »

DarthZombie wrote:Nu stiu de ce sunteti asa de carcotasi, articolul din imaginea de mai sus este unul foarte informativ
Eu doar vreau să aflu situaţia în care se află revista şi site-ul. De asta am şi întrebat. Şi nu mi se pare aşa informativ; spune doar că e suspendat, nu şi de ce.

L.E. Am găsit site-ul ăsta unde sunt scrise motive posibile: https://wpfixit.com/host-suspended-my-account/
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: VINE!

Post by .chester »

We're still alive. :lol: Site-ul e suspendat 99% din motive de neplata. Kimo e back on his feet, oarecum, asa ca iata, are o noua problema de care se poate ocupa cu sarg in cele ce urmeaza, pe langa revista, parteneriate, reclame, distributie, abonamente, reviste lipsa si alte minuni. Plus ca InMedio s-a decis brusc sa ne ceara un comision mai mare, so that's fun.

TL;DR n-a fugit nimeni nicaieri.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: VINE!

Post by Bogdan »

There is no need to be upset.
https://www.youtube.com/watch?v=ygr5AHufBN4
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: VINE!

Post by marvas »

de pe facebook:
Well, cred că a venit timpul să vă oferim câteva explicații în legătură cu statutul proiectului nostru. Am așteptat până în ultima clipă să vă răspundem în speranța că vom rezolva problemele în timp util dar se pare că nu a fost un plan tocmai înțelept. Din moment ce răspunsurile pe care le-am oferit în privat nu mai sunt (din motive evidente și de înțeles) de ajuns, ne-am hotărât să redactăm un mic comunicat pentru voi. Așadar, să o luăm cu începutul:

1. În primul rând, haideți să tăiem în carne vie și să ne adresăm elefantului din cameră: revistele nelivrate. Ați plătit niște bani pentru un produs și nu l-ați primit. Pentru asta nu avem nicio scuză. Totuși, avem o explicație pe cât de simplă, pe atât de absurdă: baza de date cu abonații a fost compromisă ceea ce a creat un mic (mint, uriaș) dezastru logistic pe care încă încercăm să-l deslușim.

2. Proiectul Nivelul Doi nu este mort. Pe scurt, suntem într-o perioadă de tranziție din varii motive pe care dacă ar fi să le expunem în întregime, ar crăpa serverele de la Facebook și nu ați mai avea cum să ne citiți postarea. Din aceleași motive (operații grele, probleme personale/familiale extrem de grave, perioade de recuperări, alte boli/operații și tot așa) ne-a fost extrem de greu să rezolvăm problemele legate de abonați în timp util. În teorie, articolele pentru numărul 8 au fost scrise, corectate și livrate în urmă cu 3 luni și am putea să scoatem revista imediat. Practic, nu avem cum datorită dezastrului prezentat în punctul 1 și pentru că, momentan, persoana care se ocupa de DTP (grafică, paginație, design, etc) este în concediu medical.

2.1 O mini-veste bună, dacă ne permiteți, este că lucrăm, în paralel cu problemele menționate anterior, la o relansare a revistei. Am jonglat cu o serie de idei și formaturi și vom reveni cu mai multe detaii în momentul în care vom ajunge la o formă finală.

3. Comentariile șterse de pe site. Nu este în niciun caz vorba despre cenzură. Pur și simplu s-a decis ștergerea unor comentarii care conțineau injurii, acuzații nefondate și chiar amenințări repetate cu bătaia/moartea la adresa lui Mircea și a celorlalți membri ai redacției. Vă înțelegem frustrările și suntem 100 %, trup și suflet, de partea voastră, dar astfel de manifestări nu-și au rostul, chiar și în situația actuală.

Cam atât pentru acum. Sperăm că acest post va liniști măcar 10 % din cititorii noștri fideli care ne-au susținut preț de atâta timp. Nu v-am țepuit și nici nu am fugit cu banii voștri. Vă apreciem și respectăm la fel de mult ca înainte.

Redacția Nivelul Doi

P.S: Kimo tocmai ce a ieșit din concediul medical și va veni și el cu un soi de comunicat în care va explica, în detaliu, situația noastră.
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: VINE!

Post by SenFire »

It's alive! În sfârșit un țâr de comunicare.
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: VINE!

Post by Pr0p0lis »

"Vine"a odată ca-n povești,"vine"a ca niciodată... :(
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: VINE!

Post by Bogdan »

Bine ati revenit, N2! Cat timp veti avea un produs, eu o sa il cumpar.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: VINE!

Post by Stokkolm »

User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: VINE!

Post by marvas »

activitatea pe site s-a intensificat, dar #candaparerevista?
St4rL1gH7
Space Invader
Posts: 18
Joined: 17 May 2016, 18:27

Re: VINE!

Post by St4rL1gH7 »

Un mic update? Mai apare? S-a renunțat la idee?
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: VINE!

Post by Cristan »

Aici n-o sa primesti raspuns, va trebui sa intrebi pe site sau pe facebook. Alege o postare random de acolo si intreaba la comentarii, ca nu au un loc dedicat.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: VINE!

Post by Bogdan »

Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests