VINE!

overburn
Space Invader
Posts: 17
Joined: 20 Jan 2016, 10:09

Re: VINE!

Post by overburn »

mai vine ceva? :D
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: VINE!

Post by Mafio »

Da.
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: VINE!

Post by Pr0p0lis »

Da' când?
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: VINE!

Post by DerangedGenius »

E amanata cu cate o saptamana de fiecare data cand intrebam.
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: VINE!

Post by Pr0p0lis »

Ups...my bad. :(
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: VINE!

Post by Aidan_DKH »

So, fără glumă, chiar se mai prelungeşte o săptămână timpul. Dar -- şi e un DAR mare -- cu ocazia asta reuşim să introducem în revistă şi Infinite Warfare, MW Remastered, Legion şi Dragon Ball. Oricum, timpul s-a tot lungit din cauza unor plăţi întârziate, încasate abia acum.

Eu sunt bucuros că avem iarăşi un trio NBA - FIFA - PES, de data asta mult mai in-depth :D Avem şi Carma Max Damage, Deus Ex, No Man's Sky, mausi făcuţi bucăţi, interviuri gârlă cu devi români şamd. Iar asta e doar ce am scris eu...Să vedeţi restul cu ce chestii faine vin! Eu zic că merită aşteptarea.
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
Esett
Space Invader
Posts: 45
Joined: 28 May 2014, 11:29

Re: VINE!

Post by Esett »

Bravo băieți. Îmi place ce citesc.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: VINE!

Post by marvas »

nu mai am rabdare si imi inec amarul in bratele altora.
Spoiler:
Image
alexnsn
Space Invader
Posts: 37
Joined: 12 Dec 2015, 14:25

Re: VINE!

Post by alexnsn »

So, dragilor, au trecut mai bine de trei saptamani de cand s-a amanat cu doar o saptamana...

Mai apare revista?
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: VINE!

Post by Pr0p0lis »

Cec feisbuc :mrgreen:
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: VINE!

Post by juve3332 »

@Marvas: faci si tu niste poze la paginile cu top 20 lumi virtuale?! :oops:
alexnsn
Space Invader
Posts: 37
Joined: 12 Dec 2015, 14:25

Re: VINE!

Post by alexnsn »

Pr0p0lis wrote:Cec feisbuc :mrgreen:
Checked...

Mi se pare suspect ca desi de doua zile se stiu cam toate informatiile despre revista (adica coperta, "jocul" full, articolele, plus discursul redactional care sa dea impresia ca totul e sub control), absolut nimeni nu a anuntat / comentat / deschis subiect pe forum. Oare hype-ul si interesul au scazut proportional cu intarzierile?
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: VINE!

Post by Aidan_DKH »

Am vrut sa deschid eu, dar nu stiu nici macar sa urc o imagine pe forum :(
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: VINE!

Post by Cristan »

Am facut eu: viewtopic.php?f=75&t=1397. Il modificam pe parcurs.

Profit de postarea asta ca sa mai aduc o data in discutie acelasi subiect care a mai fost ridicat si in alte randuri: nu se poate o comunicare mai buna? Inteleg ca e greu, ca timpul, ca una, ca alta, dar asta chiar nu necesita mult efort si ar insemna destul de mult pentru public.

Ma refer in special la putina proactivitate in ceea ce priveste aparitia revistei - din ce observ (si na, poate n-am observat tot, pe facebook nu ma uit prea des), mai toate informatiile despre revista apar dupa ce intreaba lumea. Mie, daca m-as ocupa cu furnizarea periodica a unui produs catre clienti, mi s-ar parea firesc sa ii anunt din timp la ce data voi putea face livrarea. Daca aflu ca vor fi intarzieri, i-as anunta din timp, din proprie initiativa, de intarziere si motivele ei (de ce nu s-a putut evita), impreuna cu noua data estimata pentru livrare. Daca noua data estimata se apropie si tot nu s-a rezolvat problema, sau daca nu am o astfel de data, trimit macar o informare periodica despre ce se mai intampla, sa fie lumea la curent.

Nu cred ca mi-ar lua prea mult timp si mi se pare ca ar merita: preintampin intrebarile si diminuez frustrarile, lumea are incredere ca e un obstacol inevitabil de care incerc ocup cat pot de mult si nu se mai instaleaza la fel de repede nelinistea cu privire la viitorul produsului ("o sa dai faliment, cristane"), oamenii devin (sper) niste parteneri rabdatori in loc de niste clienti iritati ("mersi de informare bos, astept sa apara" in loc de "unde mi-e revista bai, nu mai apare odata?"). Mi se pare in interesul meu sa-mi mentin reputatia si sa pastrez cat mai mult bunavointa celor care vor sa-mi dea bani. Si degeaba fac toate eforturile posibile sa livrez respectivul produs, daca eu sunt singurul care stie si singura impresie publica e ca "a intarziat 3 luni, bah".

Sunt cam aceleasi pretentii pe care le avem si noi de la producatorii de jocuri si lumea in general de la furnizorii de orice.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: VINE!

Post by ola small dickie »

Mie mi se pare mai cool asa.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: VINE!

Post by Aidan_DKH »

Yup, adică exact ce am făcut eu în ultimele două luni, Cristan. Pe Facebook (unde am răspuns fiecărui mesaj, şi nu au fost puţine) şi pe site. Postări, snippets, explicaţii etc. One man army aici, pe comunicare. Noroc cu Chester şi Marco, care au intervenit când s-a putut pe forum şi facebook, dar oamenii sunt ocupaţi şi cu alte probleme cotidiene.

Mai bine de atât? Cam greu momentan. Eu zic că ce a trebuit spus s-a spus.
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: VINE!

Post by Cristan »

Nu am zis ca nu v-ati ocupat (n-ar putea spune nimeni asta, mai ales despre tine), ci doar ca mi se pare ca sunteti mai mult reactivi (raspunsuri la intrebari), si mai putin proactivi (oferirea de informatii inainte sa apara intrebarile). Dar cum am zis, nu intru pe facebook asa de des, deci daca zici ca faceti tot ce se poate, e ok, disregard what I said.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 285
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: VINE!

Post by Marius Ghinea »

Cristan, daca am sti exact cind o sa incasam o factura de la un distribuitor in Romania, am folosi acest dar dumneseiesc ca sa cistigam bani grei in alte slujbe, nu ca sa devenim proactivinonreactivi la Nivelul 2... si n-am chef sa pun un smiley aici, mi se ia deja.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: VINE!

Post by MC »

Daca tot e asa de greu eu zic sa nu va mai chinuiti. Lasati-o sa moara. Nu o mai tineti in agonia asta doar ca sa va uitati la ea cum se chinuie. Aveti putina mila de ea.
Sincer aveti cam multe pretentii de la comunitate.
Comunitatea asta solida s-a format pe spatele unui cioLan, M.G, Kimo chiar caleb si ncv.
Acum, in Nivelu' 2 80% din revista e Aidan si chester.
Aidan scrie bine dar se vede ca e efectiv "cocosat" de cantitatea de articole pe care e "nevoit" sa o livreze.
Iar chester are articole ok (corecte), dar atat. Nimic in spiritul "Level".
In zilele de azi nimeni nu mai are rabdarea de altadata. Totul se intampla in viteza.
Nu puteti tine ritmul din varii motive intrinseci sau extrinseci? Lasati-o moara. Nu o mai chinuiti, nu va mai chinuiti. Pentru ca asta e impresia pe care o lasati. Ca va chinuiti.

Si ca sa fiu in ton cu postul lui M.G. N-am chef sa mai vad lamentari, mi se ia deja
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: VINE!

Post by .chester »

MC wrote:Comunitatea asta solida
:lol: Good one.
I'm livin' in a love shadow
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests