The Age of Decadence

Discuții axate pe jocurile RPG.
Post Reply
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

The Age of Decadence

Post by Mahdi »

phpBB [video]


L-a încercat careva? Ciolan, faci review în numărul 1 al revistei? Merită?

Am citit azi postarea asta și mi-a stârnit interesul.
REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: The Age of Decadence

Post by TG »

Pft, și ăsta și Hard West aș vrea să încerc. Dar nu cred că am să apuc anul ăsta.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: The Age of Decadence

Post by Waaagh! »

Interesantr. Daca nu sunt descoperite buguri penale si reusesc sa-mi gaseac adaptor cred ca-l incerc.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: The Age of Decadence

Post by caleb »

E mişto, played it for a few hours. Same for HW.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: The Age of Decadence

Post by Doc »

L-am jucat cateva ore, si intre NWN 1 si AoD as alege NWN1 tot timpul. IMO acum 10 ani ar fi fost un joc superb. Acum insa...
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: The Age of Decadence

Post by Waaagh! »

Well, pe unii dintre noi ne intereseaza tocmai pentru ca ar fi fost excelent acum 10 ani.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: The Age of Decadence

Post by Doc »

Atunci e in regula... daca ai 1000+ de ore in NWN 1 si vrei sa joci si altceva, AoD e o varianta buna...
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: The Age of Decadence

Post by TG »

De ce ai avea 1000 de ore in primul NWN? E jenibil ca RPG. Nici nu stiu de ce il mentionezi aici, e facut dupa cu totul alte principii.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: The Age of Decadence

Post by ciolan »

Mahdi wrote: L-a încercat careva? Ciolan, faci review în numărul 1 al revistei? Merită?
Mai, e bun. Nu eram tocmai in dispozitia necesara pentru asa ceva (perioada asta am capacitatea de concentrare a unei drosofile), dar tot m-a tinut vreo douaj de ore. L-am inceput cu un asasin orientat pe combat (AoD incurajeaza build-urile specializate). Nu-i chiar atat de hardcore pe cat se plang unii. Na, daca vrei sa vezi tot si sa bati tot cu un singur personaj, n-ai cum. Nu e un power trip .Ar cam trebui sa-l joci de vreo doua sau trei ori ca sa vezi tot. Presupun ca asta i-a deranjat pe multi. Also, walls of text...
De ce ai avea 1000 de ore in primul NWN?
Chiar 1000 de ore nu, dar expansion-urile merita jucate. Si cand termini cu ele, ai vreo cateva zeci de module foarte faine.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: The Age of Decadence

Post by Stokkolm »

L-am terminat cu un mercenar axat pe arcuri si dodge. Se aproprie ca stil de Fallout 1/2, sistemul de lupta si de character stats/skills fiind foarte asemanator. Ce sa zic, pretty solid ca si RPG, dar si destul de neobisnuit. Unde zic eu ca straluceste cel mai mult e setting-ul si conturarea universului, mi se pare ca dialogul, personajele, twist-urile, sunt cu un nivel peste ce ofera RPG-urile isometrice clasice.
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests