Rocket League

Mașini, avioane, tancuri, nave, fotbal, zei, ingineri - despre toate se discută aici.
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Rocket League

Post by caleb »

Dar, daaar. Poți juca local în 4. Dacă-l pui pe TV sau dacă ai un monitor de 27 e mega ok. Din câte știu, poți băga split screen + online, să o arzi cu prietenii călare pe adversari.

Oricum e atât de distractiv și sărit de pe fix încât mi-ar fi greu să-l iau în serios, ca pe un joc competitiv.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Rocket League

Post by marvas »

da, se poate si splitscreen + online, desi esti dezavantajat asa, ca nu vezi tot terenul cum trebuie.

Jocul nu e asa de "sarit de pe fix" cum zici. E nevoie de foarte multa munca ca sa ajungi sa il stapanesti si eu inca nu sunt nici pe jumate acolo, desi il joc aproape zilnic. Lucru care il face FOARTE competitiv.

De cateva zile am schimbat doua butoane intre ele (butonul de change camera cu cel de slide) ca sa ma ajute mai tarziu la zboruri mai precise. De atunci joc ca un schiop, nu mai nimeresc mai nimic, ca din instinct apas mai repede pe butoane decat apuc sa procesez. Sper sa ma obisnuiesc cat de repede.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Rocket League

Post by .chester »

Nu as juca in splitscreen, e atat de rapid si haotic incat nu as intelege nimic holbandu-ma in jumatate de ecran in timp ce pe cealalta jumatate s-ar perinda alte bazaconii.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Rocket League

Post by caleb »

A, nu e neapărat țăcănit, e vorba de cum îl interpretez eu. Predecesorul lui, exclusiv de PS3, e foarte mișto și are niște arene mai... interesante - dar nu e neapărat echilibrat, să faci din el un FIFA sau un Counter. RL s-a dus ceva mai mult spre echilibru și e-sports, e adevărat, e greu de stăpânit, dar îl pot juca doar ca să mă râd, la fel cum fac și cu Starcraft. Aia găsesc eu la el, mai mult decât satisfacția de a cotonogi sau competiție.
Ar fi totuși interesantă o opțiune de render pe monitoare diferite, cred că mai e lume cu câte două și mai rar trei. Like split screens :)
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Rocket League

Post by tnt »

User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Rocket League

Post by marvas »

e 2018 si in continure Rocket League e singurul joc la care revin saptamanal. Performantele mele sunt mediocre, mai ales din cauza ca mi-e lene sa ma "antrenez", dar e la fel de distractiv ca la inceput.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Rocket League

Post by Cristan »

E free weekend pe steam.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Rocket League

Post by Cristan »

Rocket League is going free-to-play, getting cross-platform account merging
Rocket League is going free-to-play later this summer. That has been the prevalent prediction in the year since Psyonix was acquired by Epic Games, and it's finally coming to fruition. On PC, this means that Rocket League will be moving to the Epic Games Store and no longer sold/available to download on Steam.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Simulatoare”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests