Comanda revista

overburn
Space Invader
Posts: 17
Joined: 20 Jan 2016, 10:09

Re: Comanda revista

Post by overburn »

marvas wrote:
overburn wrote:Ar fi fost okay sa imi zica cineva inainte sa insist pe email, ca deh, revista era platita deja. Noroc cu Kimo , ca persoana de la sales era cam pe langa. Dar deh, e normal la inceput sa fii in pom cu logistica. Si vad ca s-a imbunatatit rapid situatia.

Acuum, daca reusim sa ne si tinem de data publicatiei ... (deh, e mai greu fara un distribuitor in spate cu biciul)
it hurts my eyes.
your title hurts my eyes
overburn
Space Invader
Posts: 17
Joined: 20 Jan 2016, 10:09

Re: Comanda revista

Post by overburn »

Zulu wrote:Esti norocos, la mine se apropie luna de cand am comandat nr2.
Cam 3 mailuri la redactie si probabil o sa se lamureasca.

Ar fi tare daca ar da si ei niste tracking numbers.
User avatar
Zulu
Zergling
Posts: 146
Joined: 3 Mar 2014, 18:48
Location: Planeta Moldova

Re: Comanda revista

Post by Zulu »

Probabil al treilea o sa fie cu noroc, am dat 'doar' doua pana acum.

Putin mai de plans asa, de cand am dat comanda si pana acum, la blocul ce se construieste langa al meu s-au ridicat vreo trei etaje.
Ex-Level Forum member, ex-Tzeeeac member, current everything else.
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Comanda revista

Post by Cimitri »

overburn wrote:
Zulu wrote:....

Ar fi tare daca ar da si ei niste tracking numbers.

Siiiiigur ca da... Si eventual poster la jocul full si chrome specforce la pachet. pfft.. Posta romana si tracking numbers....ahahahahahahah ...buna asta!
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Comanda revista

Post by .chester »

Lol chiar ai tracking numbers la Posta Romana.
I'm livin' in a love shadow
overburn
Space Invader
Posts: 17
Joined: 20 Jan 2016, 10:09

Re: Comanda revista

Post by overburn »

https://www.posta-romana.ro/track-trace.html

Dar nu sunt sigur ca merge si la reviste. (sau in ce regim or fi trimise, habar n-am)

Also , chrome specforce (2005) ? Pana mea, both Trine2 si Batman sunt mult mai noi ...Cat despre poster, intr-adevar , ala este cel mai greu de produs.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Comanda revista

Post by marvas »

sper sa dea Chrome Specforce.
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Comanda revista

Post by Cimitri »

chestr0ny wrote:Lol chiar ai tracking numbers la Posta Romana.
N-am spus ca nu are. Eram ironic privind eficienta lor. De fiecare data cand am avut tracking numbers la posta romana niciodata nu mergeau verificate decat DUPA ce primeam coletul. Efficiency at it's best...
overburn wrote:https://www.posta-romana.ro/track-trace.html

....

Also , chrome specforce (2005) ? Pana mea, both Trine2 si Batman sunt mult mai noi ...Cat despre poster, intr-adevar , ala este cel mai greu de produs.
Era un inside joke. No worries, esti tanar,ai timp. Marvas a prins ideea :)
Image
Acc3l3ratoR
Space Invader
Posts: 4
Joined: 20 Mar 2016, 19:06

Re: Comanda revista

Post by Acc3l3ratoR »

ce sa va zic si eu ...care am comandat revista nr 1 cu livrare rin posta romana pe la sfarsitul lui februare si nu a ajuns nici acum .... oare ce s-a intamplat cu revista mea ca postasul {pe care il cunosc bine } a zis ca nu a primit nimic sa imi aduca...
adriano13

Re: Comanda revista

Post by adriano13 »

Nu am vrut sa deschid topic nou, dar nu pot comanda revista nr. 3, im cere ceva parola cand dau finalizarea comenzii (dar nu am asa ceva...); am patit la fel si la primul numar, dar am dat back in browser si a scris finalizata, acum nu mai functioneaza... Aveti careva idee despre ce e vorba?
Hadrian
Space Invader
Posts: 9
Joined: 23 Dec 2014, 17:22

Re: Comanda revista

Post by Hadrian »

Salut!
Trezesc si eu din amorteala acest topic pentru ca poate cineva de la "cei de sus" il va vedea si poate imi va oferi si mie un raspuns sau asa ceva. Am comandat numarul 1 pe data de 10 februarie si inca nu a sosit. Si nu, nu este vorba de adresa gresita sau asa ceva pentru ca nr.2 a venit rezonabil (aproximativ 3 saptamani :) ). Am comandat de curand si nr. 3 si sincer incep sa cred ca il voi primi si pe acela, iar nr 1 este undeva departe, pe drum evident :!: . Am sacait postasul aproape zilnic, cred ca deja raspunde tuturor la telefon cu "Nu a venit! / Nu am nimic pe numele tau" in loc de "alo!" ( :P ).
Pe la inceputul lui martie mi s-a raspuns la mail si mi s-a precizat ca numarul imi va fi trimis prin curierat, dar ....... nimic :cry: si raspuns la mail-uri nu am mai primit.
In concluzie, ma mai uit in zare asteptand sau sa ma resemnez ca, odata, candva, eram aproape de a primi numarul 1 Nivelul 2?

Va multumesc!
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: Comanda revista

Post by KodrutZ »

Degeaba siciiesti postasul, ca vine prin Total Post. Ar trebui sa vina, ca astia de la TP cam livreaza din parti cum trebuie...
Acc3l3ratoR
Space Invader
Posts: 4
Joined: 20 Mar 2016, 19:06

Re: Comanda revista

Post by Acc3l3ratoR »

Acc3l3ratoR wrote:ce sa va zic si eu ...care am comandat revista nr 1 cu livrare rin posta romana pe la sfarsitul lui februare si nu a ajuns nici acum .... oare ce s-a intamplat cu revista mea ca postasul {pe care il cunosc bine } a zis ca nu a primit nimic sa imi aduca...
a ajuns acu o saptamana si jumatate...cu cargus... 8-)
LordHades
Space Invader
Posts: 1
Joined: 9 Jul 2015, 10:20

Asteptandu-l pe Godot

Post by LordHades »

Salutare!
Am comandat nr. 3 al revistei pe 21 aprilie si inca nu a venit. Nr. comenzii e 2005. As vrea sa imi spuneti daca ati trimis revista. Posta romana e varza, cred ca la ei e problema. Multumesc! Keep it up!
PS: Salutari speciale lui Marius G, adevaratul maestru shaolin!
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Comanda revista

Post by .chester »

Nu e posta romana, ci Total Post. Da mail la sales@nivelul2.ro si intreaba ce-i cu comanda.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: Comanda revista

Post by KodrutZ »

Si daca a patit si el ca mine ce facem? TP se spala pe miini ca au facut livrarea, ingramadesc plicul in posta de il ia mama naibii, cu jumate' pe afara, primul dobitoc care trece pe acolo iti ia revista, si tu ramii cu buzele umflate. Teoretic, si N2 si TP chipurile si-au facut treaba. Practic, N2 nu a specificat clar ca trimite prin TP, iar TP si daca ia si iti pune revista linga cutia de posta considera ca si-a facut treaba. Linga, bagata pe jumate', terfelita, tot aia...
Rdeiu
Space Invader
Posts: 2
Joined: 16 May 2016, 12:38

Re: Comanda revista

Post by Rdeiu »

Buna ziua,

Am incheiat un abonament pe 12 luni pentru revista Nivelul 2. Nu am primit decat primul nr al revistei Nivelul 2 in cutia postala. Plata a fost efectuata in data de 11.01.2016, a aparut deja pe piata nr.3 iar eu nu ma primit nici macar nr.2. Mai mult, am specificat la momentul completarii formularului ca livrarea sa se faca la o alta adresa decat cea de facturare, iar dvs ati trimis nr.1 la adresa de facturare.

V-am transmis atat in data de 27 aprilie cat si in 10 mai email la toate adresele electronice care apar pe site, nu mi-ati raspuns nici pana astazi, 16 mai 2016.

Nu va doresc sa fiti in cazul meu, cu o revista luata pentru baiatul meu care ma intreaba zilnic de ce nu primeste revista in timp ce colegii lui au deja ceva ce el nu are!! Nu este etic sa folositi in avans banii clientilor si sa nu aveti bunavointa de a raspunde la mailuri. Pe forum am citit ca la adresa kimo@nivelul2.ro ajung toate mailurile, deci? Am luat abonament pe un an nu pe o luna!


Va rog lamuriti pentru mine aceasta problema.


Multumesc

Va doresc sa va mearga businessul facut din pasiune!

Daniela Toma
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Comanda revista

Post by DarthZombie »

KodrutZ wrote:Si daca a patit si el ca mine ce facem? TP se spala pe miini ca au facut livrarea, ingramadesc plicul in posta de il ia mama naibii, cu jumate' pe afara, primul dobitoc care trece pe acolo iti ia revista, si tu ramii cu buzele umflate. Teoretic, si N2 si TP chipurile si-au facut treaba. Practic, N2 nu a specificat clar ca trimite prin TP, iar TP si daca ia si iti pune revista linga cutia de posta considera ca si-a facut treaba. Linga, bagata pe jumate', terfelita, tot aia...
Draga stimat om,

Am inteles ca esti nemultumit de situatia ta, si ai toate motivele sa fii asa. Spun acest lucru fara ironie. Dar serios acuma, de cate ori trebuie sa ne repeti aceasta poveste? Eu cand vad avatarul tau stiu ca pot sa dau scroll in continuare pentru ca stiu de dinainte ce contine postul tau. La naiba, pana si proprietarul serverului pe care e forumul asta stie acest lucru desi nu stie o iota de romana.

Inteleg notiunea de client nemultumit, si am simpatie pentru situatia ta. Dar nu am simpatie pentru modul in care incerci parca sa gonesti orice potential alt client cu insistenta cu care bati moneda pe aceeasi chestiune, mai ales ca ti s-a zis ca s-a luat la cunostinta situatia cu TP.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Comanda revista

Post by .chester »

Rdeiu wrote:Buna ziua,

Am incheiat un abonament pe 12 luni pentru revista Nivelul 2. Nu am primit decat primul nr al revistei Nivelul 2 in cutia postala. Plata a fost efectuata in data de 11.01.2016, a aparut deja pe piata nr.3 iar eu nu ma primit nici macar nr.2. Mai mult, am specificat la momentul completarii formularului ca livrarea sa se faca la o alta adresa decat cea de facturare, iar dvs ati trimis nr.1 la adresa de facturare.

V-am transmis atat in data de 27 aprilie cat si in 10 mai email la toate adresele electronice care apar pe site, nu mi-ati raspuns nici pana astazi, 16 mai 2016.

Nu va doresc sa fiti in cazul meu, cu o revista luata pentru baiatul meu care ma intreaba zilnic de ce nu primeste revista in timp ce colegii lui au deja ceva ce el nu are!! Nu este etic sa folositi in avans banii clientilor si sa nu aveti bunavointa de a raspunde la mailuri. Pe forum am citit ca la adresa kimo@nivelul2.ro ajung toate mailurile, deci? Am luat abonament pe un an nu pe o luna!


Va rog lamuriti pentru mine aceasta problema.


Multumesc

Va doresc sa va mearga businessul facut din pasiune!

Daniela Toma
Buna ziua,

Va rog sa mai verificati o data inbox-ul, sa nu fi ajuns raspunsul la Spam. Veti primi numerele 2 si 3 impreuna cu numarul 4, de indata ce iese pe piata.
I'm livin' in a love shadow
Rdeiu
Space Invader
Posts: 2
Joined: 16 May 2016, 12:38

Re: Comanda revista

Post by Rdeiu »

chestr0ny wrote:
Rdeiu wrote:Buna ziua,

Am incheiat un abonament pe 12 luni pentru revista Nivelul 2. Nu am primit decat primul nr al revistei Nivelul 2 in cutia postala. Plata a fost efectuata in data de 11.01.2016, a aparut deja pe piata nr.3 iar eu nu ma primit nici macar nr.2. Mai mult, am specificat la momentul completarii formularului ca livrarea sa se faca la o alta adresa decat cea de facturare, iar dvs ati trimis nr.1 la adresa de facturare.

V-am transmis atat in data de 27 aprilie cat si in 10 mai email la toate adresele electronice care apar pe site, nu mi-ati raspuns nici pana astazi, 16 mai 2016.

Nu va doresc sa fiti in cazul meu, cu o revista luata pentru baiatul meu care ma intreaba zilnic de ce nu primeste revista in timp ce colegii lui au deja ceva ce el nu are!! Nu este etic sa folositi in avans banii clientilor si sa nu aveti bunavointa de a raspunde la mailuri. Pe forum am citit ca la adresa kimo@nivelul2.ro ajung toate mailurile, deci? Am luat abonament pe un an nu pe o luna!


Va rog lamuriti pentru mine aceasta problema.


Multumesc

Va doresc sa va mearga businessul facut din pasiune!

Daniela Toma
Buna ziua,

Va rog sa mai verificati o data inbox-ul, sa nu fi ajuns raspunsul la Spam. Veti primi numerele 2 si 3 impreuna cu numarul 4, de indata ce iese pe piata.

Buna ziua,
Am verificat si nimic....zilnic:(. Multumesc si astept cu interes revistele.
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests