Umorul romanesc

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Umorul romanesc

Post by sebas »

Doc wrote:Daca fiecare show ar putea sustine o hoarda de textieri, ar fi alta situatia si la noi.
Da. Sau în cazul VM, le-a murit textierul.
dump CHA
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Umorul romanesc

Post by Doc »

@Mafio Nu stiai? Cand vrei sa te dai elitist trebuie sa-ti puta orice. Pici in ridicol, dar macar esti elitist.

@Sebas Un textier oricum n-ar ajunge sa faca emisiuni zilnice, asa cum ajunsese VM sa faca odata...
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Umorul romanesc

Post by .chester »

Mafio wrote:Nu cumva ai luat umorul mainstream de la televizor drept etalon și ai început să aplici eticheta asta oricărui produs umoristic din România? Adică, nu neg că 90 % din ele sunt rahaturi, dar mi se pare destul de deplasat să spui că nu se produce nimic de calitate în România. Mai ales că ai menționat două pagini (Academia de Ursărie și chestia aia cu boierii) care sunt chiar amuzante și nu se încadrează în normele impuse de Doru Octavian Dumitru, La Bloc și alți vlogărași cu videouri gen '' MOMENTUL ĂLA CÂND PROFA TE ASCULTĂ ȘI NU ȘTII NIMIC''.
Nu am luat umorul mainstream de la televizor drept etalon, doar l-am inclus in gama completa a umorului produs in Romania, alaturi de publicatii online, pagini de Facebook si stand-up comedians. Da, pana acum nu am intalnit nicio chestie de umor produsa in Romania care sa mi se para demna de urmarit. Tie ti se par chiar amuzante paginile alea doua, mie mi se par glume fortate de cocalari si meme-uri traduse.

Mi-am mai amintit un super produs romanesc de umor care a daramat recordurile de popularitate: serialul animat RObotzi. APASA-L! : DDD PUFOSHENIE!! : DDDD FOCA DIC BULAN PULANCUR XD XD VACA CU CABINA ;DDD
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Umorul romanesc

Post by Mafio »

:)))) Aoleo, mi-ai amintit de Unguru' Bulan, altă beznă a inteligenței.

Academia de Ursărie nu traduce meme-uri de internet. Au genul de glume pe care ți le zic și eu la o bere și te caci pe tine de râs. Poate că râzi la ele pentru că mă iubești și nu vrei să-mi rănești sentimentele, but still.

Patru sute douăzeci, pârlește-o, lake!
Last edited by Mafio on 2 Feb 2016, 16:18, edited 2 times in total.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Umorul romanesc

Post by .chester »

Mafio a creat Academia de Ursarie si acum isi apara munca de-o viata pe internet.

Edit: Da, am inteles ce fac aia, am inteles shparla. I just find it to be cringe-worthy and unfunny.

ZIUA DOMNULUI DE DOUA ORI ZECE AVRILIE O MIE CINCI SUTE OPTZECI PARLESTE-O CIOCOIULE!
Last edited by .chester on 2 Feb 2016, 16:17, edited 3 times in total.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Umorul romanesc

Post by Mafio »

Marvas cred că își smulge părul din cap acum. Mi-a zis mie când ne-am văzut la Cluj că nu-i plac glumele noastre.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14569
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Umorul romanesc

Post by ola small dickie »

Eu urasc bancurile. Urasc momentul cand cineva spune bancuri. Parca asisti la un viol. Opriti-va, fiti atenti, acum voi zice un banc, adica ceva amuzant, ascultati-ma si la sfarsit radeti.
Last edited by ola small dickie on 2 Feb 2016, 16:22, edited 1 time in total.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Umorul romanesc

Post by Mafio »

Hei, Ionuț, știi care-i diferența dintre tine și o minge de baschet?

În mingea de baschet nu dai cu piciorul : DDDDDDDDDDDDD XDDDDDDD
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14569
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Umorul romanesc

Post by ola small dickie »

:lol: in afara de cand zice Marco bancuri.

Bancurile mi se par o obligatie la ras. Umor cu de-a sila. Urmeaza un banc. Trebuie sa razi la sfarsit, sau macar sa te prefaci.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Umorul romanesc

Post by cg1700 »

Eu nu rad la bancuri decat daca chiar mi se par amuzante. Daca nu-s atunci imi exprim parerea despre ele.



Si de asta nu am eu prieteni.
Image
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2416
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Umorul romanesc

Post by Mărar »

Eu ii dau una celui care a spus-o si il rog frumos sa nu mai faca asa ceva pe viitor.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Umorul romanesc

Post by Mafio »

Tu care te plângeai de febră musculară după o zi de mers prin zăpadă dai într-o persoană doar pentru că a zis un banc? I don't think so, son.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2416
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Umorul romanesc

Post by Mărar »

Lasa-ma sa fac glume proaste in pace, vreau sa fiu ontopic.

Si nu era o zi, iesisem pret de aprox juma de ora.
User avatar
oldsnake
Zergling
Posts: 124
Joined: 4 Mar 2014, 01:08

Re: Umorul romanesc

Post by oldsnake »

Uneori e amuzant comicul de situatie. Cum ar fi situatia in care domnii "Penis, lol" critica Vacanta mare. Mai ramane sa deschida si Iliescu topic in care sa critice comunismul.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Umorul romanesc

Post by stef »

Tregbuie sa intelegem si sa acceptam ca acest forum detine anumiti membri carora le displac anumite tipuri de umor, grosolan si demn de ocara, numai ca aici e vorba de modul in care ei isi expun parerea lor. Ei au depasit un anumit nivel de inteligenta si au pasit intr-o noua dimensiune de vietuire in timp ce coexista cu noi, cei muritori si inca orbi la minunata lor stravedere in lumea umorului celui mai presus de simturi. Asadar sa le acordam cinstea cuvenita.
Dar cine are timp de umorul romanesc cand sunt atatea animeuri frumoase de vazut, jocuri de calitate, muzica pentru toate gusturile, atatea picturi de admirat. Ele sunt acolo si ne asteapta, noi hotaram daca lasam calitatea sa intre la noi in camera sau nu.
Image
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Umorul romanesc

Post by Doc »

stef wrote:la noi in camera
si in suflete.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Umorul romanesc

Post by TG »

N-am înțeles dacă postul lui stef e un banc sau a vrut să zică ceva.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14569
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Umorul romanesc

Post by ola small dickie »

oldsnake si stef spun bancuri si s-au suparat
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Umorul romanesc

Post by stef »

Doc wrote:
stef wrote:la noi in camera
si in suflete.
Ai uitat de inima, si in inima.
TG wrote:N-am înțeles dacă postul lui stef e un banc sau a vrut să zică ceva.
Nu am zis un banc, treaba e serioasa.
ola small dickie wrote:oldsnake si stef spun bancuri si s-au suparat
Nu exista risipa mai mare decat sa ma supar pentru nimic. Este o placere sa citesc replicile voastre, imi ridica moralul la un nivel satisfacator si uneori sunt si o sursa de inspiratie.
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14569
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Umorul romanesc

Post by ola small dickie »

excelent atunci!
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest